Szukaj

Polska wygrywa plebiscyt przed Eurowizją 2016! Pierwszy taki sukces w historii konkursu

Margaret o plagiacie Michała Szpaka na Eurowizji 2016

Margaret o plagiacie Michała Szpaka na Eurowizji 2016

Margaret z najlepszą piosenką lokalnych preselekcji do Eurowizji 2016

Za trzy tygodnie Eurowizja 2016. Zanim dowiemy się, które miejsce zajęła Polska, wciąż nie milką echa związane z udziałem Margaret w preselekcjach. Wczoraj gwiazda pochwaliła się, że Cool Me Down 22 kwietnia trafi do ogólnoświatowej dystrybucji, co może uczynić z niej pierwszą polską wokalistkę pop o tak ogromnej popularności. Z kolei dzisiaj fani Eurowizji uznali jej piosenkę za najlepszą spośród wszystkich, które nie wygrały preselekcji.

Zobacz: Piosenka Margaret trafi do światowej dystrybucji! Tego nie osiągnęła żadna Polka

Serwis Wiwibloggs, który od początku rozpływał się nad udziałem Margaret w Eurowizji 2016, przeprowadził wewnętrzny ranking. Polska okazała się bezkonkurencyjna. Redaktorzy podkreślają, że gdyby Cool Me Down pojechało do Sztokholmu, mielibyśmy po raz pierwszy od 22 lat realną szansę na zwycięstwo. Poparciem dla teorii jest pozycja lidera (zobacz), jaką zajmowaliśmy jeszcze przed wyborem Michała Szpaka na reprezentanta.

Czy macie jakieś wątpliwości na temat zwycięsta Margaret? Byliśmy podekscytowani, kiedy TVP ujawniło, że Margaret zgłosiła swoją piosenkę na Krajowe Eliminacje. Emocje sięgnęły zenitu, gdy Cool Me Down zostało opublikowane, aż potem… cóż, coś wymknęło się spod kontroli. Polska cudem trafiła na szczyt rankingów bukmacherskich, a potem dostała najwyższą notę w historii ocen fanów Eurowizji. Aż w końcu Margaret… przegrała z Michałem Szpakiem

Wiwibloggs zwraca też uwagę, że ewentualna słabsza forma wokalna Margaret nie przeszkodziłaby jej w walce o zwycięstwo na Eurowizji 2016. Wszystko za sprawą przebojowej piosenki:

Tak, jej występ na żywo nie należał do najlepszych (do tego stopnia, że podejrzewano wyciszenie dźwięku podczas występu na Krajowych Eliminacjach). Ale sama piosenka jest nowoczesna, świetna i ma w sobie wszystko to czego potrzebuje utwór, który powinien wygrać Eurowizję. (…) Może Margaret nie wygrała preselekcji, ale zdobyła nasze serca i pierwsze miejsce w rankingu piosenek, które nie wygrały lokalnych selekcji

Na szczęście Michał Szpak coraz lepiej jest oceniany przed występem na Eurowizji 2016. Kto wie, może zaskoczy wszystkich i już 14 maja wygra główną nagrodę w Sztokholmie?

Zobacz: Polska dawno nie była tak wysoko u bukmacherów przed Eurowizją! Które miejsce zajmuje Michał Szpak?

Margaret z najlepszą piosenką preselekcji do Eurowizji 2016

Margaret z najlepszą piosenką preselekcji do Eurowizji 2016

Cool Me Down wygrało plebiscyt przed Eurowizją 2016

Cool Me Down wygrało plebiscyt przed Eurowizją 2016


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×