Marcin Tyszka po raz pierwszy tak szczerze opowiedział o swoich zarobkach. Ile warte są sesje jego autorstwa?

Marcin Tyszka o narkotykach

Marcin Tyszka o narkotykach

Marcin Tyszka o swoich zarobkach

Marcin Tyszka to jeden z najbardziej cenionych fotografów na całym świecie. Przed jego obiektywem pozowały największe, światowej sławy gwiazdy. Jego zdjęcia z kolei pojawiają się regularnie na okładkach magazynu Vogue. Artysta dał się poznać szerszej publiczności jako juror programu Top Model i Project Runway.

Zastanawialiście się, ile zarabiają tacy artyści, jak Marcin? Jak wyceniane są jego sesje zdjęciowe? W wywiadzie dla LaMode.info fotograf opowiedział nieco o swojej sytuacji majątkowej:

Mogę poradzić wszystkim aspirującym, żeby postawić wszystko na jedną kartę i całe swoje życie zainwestować w karierę. Ja tak zrobiłem i tak naprawdę dopiero teraz nie mam wiecznego debetu na koncie. Przez wiele lat było tak, że musiałem dokładać do interesu lub pożyczać pieniądze od rodziców. Kampanie najsłynniejszych światowych marek, którymi wszyscy się zachwycają, najczęściej przynoszą minimalne zyski. Światowi giganci albo zatrudniają Mario Testino, Mert & Marcus, czy kogoś z topowej dziesiątki, komu płaci się powyżej 100 000 euro za dzień zdjęciowy, albo młodszych fotografów, którzy nie dostają za to ani grosza – bo przecież robią portfolio. Zatem można powiedzieć, że sytuacji kiedy w ogóle coś zarabiasz jest w modzie coraz mniej. Brzmi kuriozalnie, ale tak to wygląda. 

Przy okazji skomentował też swoich polskich konkurentów:

Jeśli chodzi o polski rynek, jest kilku świetnych fotografów – zdolnych, sprawnych, profesjonalnych, tylko co z tego? Praca w Polsce kariery im nie da. Jeśli chcą zrobić coś większego, muszą wyjechać, zainwestować, może nawet asystować – portfolio z Polski nie przekłada się na światowe rynki. By zarobić, trzaskają wszystko po kolei: celebrytki, potworne reklamy czy jeszcze gorsze okładki. Jak chcesz się rozwinąć, musisz powiedzieć stop, zacisnąć pasa, i skupić się na prawdziwej modzie, której u nas niestety brak.

Wygląda na to, że zawód fotografa wcale nie jest gwarantem sukcesu. Jak w każdej dziedzinie życia, aby osiągnąć sukces trzeba przez wiele lat ciężko pracować. Marcin Tyszka z pewnością coś na ten temat wie 🙂

Lubicie zdjęcia autorstwa Marcina?

Zobacz: Marcin Tyszka pracuje z największymi gwiazdami. Te dwie sesje przeszły już do historii

Marcin Tyszka, autor ślubnej sesji Apart (fot. Jastrzabpost Exclusive)

Marcin Tyszka, autor ślubnej sesji Apart (fot. Jastrzabpost Exclusive)

Marcin Tyszka - 2. urodziny dykf.pl

Marcin Tyszka – 2. urodziny dykf.pl


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×