Szukaj

„Mamo kocham Cię, chyba obetną mi nogę”. List gwiazdy Projektu Lady rozrywa serce. Opowiedziała o wielkim dramacie

Projekt Lady - Marcelina Herzyk

Projekt Lady - Marcelina Herzyk

Uczestniczka Projektu Lady była gwiazda sportu. Karierę złamała jej kontuzja i śmierć dziadka. Tragiczna historia młodej dziewczyny zaprowadziła ją do show TVN.

 

Hitowy program TVN Projekt Lady daje szanse młodym, pogubionym w życiu dziewczynom, na zdobycie ogłady i odpowiednich umiejętności, żeby lepiej funkcjonować w społeczeństwie. Ich historie, które powodują, że one czują, że ostatnią deską ratunku jest udział w show, są niejednokrotnie bardzo tragiczne. Podobnie jest z uczestniczką najnowszej edycji formatu. Miała perspektywy na wielką karierę sportową, może nawet na olimpiadę, ale los jej nie oszczędził. Co się wydarzyło?

Uczestniczka Projekt Lady mogła być znanym sportowcem

Marcelina Herzyk, bo o niej mowa, była świetnie zapowiadająca się skoczkinią narciarską. Jak sama wspominała, wygrywała zawody za zawodami. Niestety los jej nie oszczędził i nabawiła się groźnej kontuzji, a także zaczęła się bać skoków. W 2010 roku doszło do wypadku.

Trening był na śniegu, oddałam parę dobrych skoków, w jednym z nich się przewróciłam. Nie wiem, dlaczego zdecydowałam się wrócić na rozbieg. Nie pamiętam nic z karetki. Wiem, że był ze mną trener i nic więcej. Miałam dwie operacje, później jakieś klamry na nodze, którą trzymałam na wyciągu – opisuje Herzyk dla sport.pl.

Po czasie i pokonaniu strachu dziewczyna wróciła do skoków. Niestety wtedy zmarł jej dziadek, który był jej największym kibicem i motywatorem.

Po roku. Powoli wchodziłam w swój rytm, zaczęłam gonić dziewczyny. Strach po upadku jakoś znikał, udało mi się z nim walczyć. Trener był dla mnie najważniejszym wsparciem. Był przy mnie zawsze – wspomina – Głównym powodem [ wycofania się, przyp.red.] była śmierć mojego dziadka. Zawsze mi mówił: “Chciałbym zobaczyć cię kiedyś w telewizji i mówić: to moja wnuczka!”. Gdy zmarł, sport stracił w moich oczach. Nie czułam się już dobrze, nikt mnie tak nie motywował jak dziadek. Zaczęłam zawalać szkołę, odpuszczać treningi. Później przyszła kontuzja barku i musiałam to przerwać. Wrócił strach, a fakt, że po treningu wrócę do domu i nie opowiem dziadkowi, jak było, mnie dobijał – mówiła Herzyk.

Od tamtej pory jej życie zaczęło się walić. Popełniła wiele błędów. Nie radziła sobie z problemami. Wtedy po rozmowie z koleżanką postanowiła, że weźmie udział w Projekt Lady.

Rozmawiałam z koleżanką, która była we wcześniejszej edycji “Projekt Lady” i to ona mi powiedziała o programie. Pomyślałam: czemu nie? Skoro sama nie daję sobie rady, może to będzie to. Zgłosiłam się, dostałam telefon, żebym przyjechała na casting. I tak znalazłam się w programie,

Czy Marcelina skorzysta z szansy i naprawi swoje życie? To będziemy mogli obserwować w kolejnych odcinkach Projektu Lady. Trzymamy kciuki.


Marcelina Herzyk z Projekt Lady mogła być gwiazdą sportu

Marcelina Herzyk z Projekt Lady mogła być gwiazdą sportu

Marcelina Herzyk z Projekt Lady mogła być gwiazdą sportu

Marcelina Herzyk z Projekt Lady mogła być gwiazdą sportu

Marcelina Herzyk z Projekt Lady mogła być gwiazdą sportu

Marcelina Herzyk z Projekt Lady mogła być gwiazdą sportu

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×