Firma Victorii Beckham jest zadłużona na setki milionów złotych! Bankructwo wisi na włosku. Pojawiła się ostatnia deska ratunku

Victoria Beckham

Victoria Beckham

Firma Victorii Beckham, która należy do grupy Victoria Beckham Holdings, przechodzi kryzys finansowy. Zagraniczne media donoszą o groźbie bankructwa.

Luksusowa marka odzieżowa była wielkim marzeniem Victorii Beckham. Spełniła więc je i założyła firmę w 2008 roku, a do swojej nowej działalności podeszła z wielkim entuzjazmem. Wystartowała kolekcją eleganckich sukienek. Obecnie sprzedaje ubrania, akcesoria i kosmetyki w ponad 400 sklepach na całym świecie. Branża mody nie od razu zaakceptowała nowy pomysł na siebie byłej wokalistki Spice Girls. Większość kojarzyła ją jedynie z zespołu i zakładała, że nie poradzi sobie na tak trudnym rynku.

Victoria jednak nie poddała się i konsekwentnie realizowała swoje plany. Gwiazda kontroluje interesy wraz ze swoim mężem Davidem Beckhamem za pośrednictwem ich firmy Beckham Brands Holdings. Dzisiaj może poszczycić się ugruntowaną pozycją na rynku. W czasie pandemii koronawirusa pojawiły się pierwszy raz informacje, że z firmą nie jest najlepiej, a nawet, że grozi jej bankructwo. Teraz zagraniczne media podają, że marka ma poważne problemy i jest zadłużona.

Marce Victorii Beckham grozi bankructwo?

Zagraniczne media podają, że Victoria Beckham Holding przechodzi obecnie spory kryzys – portal The Mirror podaje, że firma jest zadłużona na prawie 54 miliony funtów, czyli około 300 milionów złotych. Wszystko przez długi, które narosły podczas pandemii COVID-19. Raport o zyskach i stratach firmy jasno wskazuje, że nie jest wesoło:

Całkowite przychody grupy Victoria Beckham Holdings spadły o sześć procent, do 36,1 mln GBP (2019 – 38,3 mln GBP) z powodu skutków globalnej pandemii […] Grupa szybko zareagowała […] i kontrolowała swoje środki pieniężne oraz wydatki, co doprowadziło do znacznego zmniejszenia strat operacyjnych – widnieje w dokumencie ujawnionym przez The Mirror.

Mark wypuściła linię kosmetyków premium, które w swojej kategorii mają być najlepsze na rynku i są ostatnią deską ratunku dla marki.

Victoria Beckham Beauty kontynuuje poszerzanie swojego portfolio, wprowadzając w tym roku wiele nowych kosmetyków, które są najlepszymi w swojej klasie produktowej – czytamy w raporcie firmy.

W 2020 roku grupa Victoria Beckham Holdings zarobiła 11,6 mln funtów, a więc prawie 66 mln złotych. To więcej o 4,5 mln funtów (a więc niemal 27 mln zł) niż w 2019 roku. Dodajmy, że ubrania sygnowane nazwiskiem Beckham nie należą do tanich. Za swetry trzeba zapłacić nawet 500 funtów, czyli około trzech tysięcy złotych, a za niektóre modele dżinsów – 400 funtów, czyli ponad dwa tysiące złotych.

Sama Victoria nie popada w panikę. Wydaje się, że uda jej się zażegnać kryzys, jednak póki co nie wygląda to kolorowo. Jesteście fanami stylu Beckham?


David i Victoria Beckhamowie na ślubie Brooklyna

David i Victoria Beckhamowie na ślubie Brooklyna

Victoria Beckham - 48. urodziny

Victoria Beckham - 48. urodziny

Victoria Beckham z córką

Victoria Beckham z córką

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×