Szukaj

Porażające wyznanie księcia geja – przyjaciela Kardashianek. W skandaliczny sposób „leczyli” go z homoseksualizmu

Manvendra Singh Gohil u Kardashianek

Manvendra Singh Gohil u Kardashianek

Książę Manvendra Singh Gohil jest gejem. Po głośnym coming oucie zdecydował się opowiedzieć, jak wyglądała terapia "leczenia" homoseksualizmu w Indidach, na którą wysłali go rodzice.

Życie w rodzinie królewskiej nie należy do najłatwiejszych. Przekonał się o tym indyjski książę – Manvendra Singh Gohil. Syn Maharadży z Rajpipla w Gujaratcie w 2006 roku oficjalnie wyznał, że jest gejem. Jest on pierwszym na świecie członkiem rodziny królewskiej, publicznie mówiącym o swojej orientacji homoseksualnej. Jego deklaracja odbiła się szerokim echem w mediach na całym świecie. Gościł w wielu popularnych programach telewizyjnych, m.in. u Oprah Winfrey czy w reality-show Kardashianów, z którymi nawiązał przyjacielską relację.

Ostatnio Gohil udzielił wywiadu magazynowi Forbes, gdzie opowiedział o kontrowersyjnej terapii leczenia homoseksualizmu, do której został zmuszony przez rodziców.

Indyjski książę został poddany terapii leczenia homoseksualizmu

Coming out Gohila nie został pozytywnie odebrany przez najbliższych. Najbliższa rodzina wielokrotnie obrażała go, żartując z jego orientacji. Jak sam przyznał, rodzice nie akceptowali go jako geja.

Byłem ofiarą takiego „leczenia”, zmuszony przez moich rodziców. Kiedy pierwszy raz się ujawniłem, próbowali mnie nawrócić. Nie akceptowali dziecka-geja.

W ramach „leczenia” homoseksualizmu został poddany elektrowstrząsom.

Rodzice próbowali zmusić lekarzy, żeby mnie operowali. Zabierali mnie do przywódców religijnych, żeby ich prosić o uleczenie mnie.

Indyjski książę z przykrością przyznaje, że tego typu praktyki są badzo popularne w jego ojczyźnie. Twierdzi również, że w przypadku „terapii” konwersyjnych lesbijki są dużo gorzej traktowane.

Lesbijki są traktowane w sposób tragiczny. Znam przypadki, w których członek rodziny gwałci dziecko, aby udowodnić, że może uprawiać seks z mężczyzną. To ma dowodzić, że jest się heteroseksualnym. Indyjscy rodzice są bardzo przewrażliwieni na punkcie tego, co może powiedzieć społeczeństwo, krewni, czy sąsiedzi. Zawsze powtarzam, że osoby LGBT+ mają mniejszy problem z ujawnieniem się przed swoją rodziną, niż rodzice osób LGBT+ z przyznaniem publicznie, że mają nieheteronormatywne dzieci.

View this post on Instagram

My photo in South China Morning Post

A post shared by Manvendra Singh Gohil (@manvendrasinghgohil) on

Manvendra Singh Gohil dołączył do międzynarodowego ruchu przeciwko tego typu praktykom. Jego postawę poparł Amar Singh, indyjski polityk, który porównał ekstremalne tortury, które widział w ośrodkach „terapii” konwersyjnej, do komór gazowych używanych podczas Holokaustu.

To otwarte drzwi dla nieetycznych praktyk. Ludzie mówią tam pacjentom i pacjentkom, że jeśli nie zostaną wyleczeni i wrócą do swoich ojców – zostaną zamordowani, zamordowane. Odwiedziłem dziesiątki takich placówek w Indiach, gdzie „leczą” z homoseksualizmu i rozmawiałem z prowadzącymi je osobami. Trzymałem w ramionach mężczyzn, starszych i młodszych, płacząc, opowiadali mi jak zostali wyrzuceni ze swoich domów – opowiedział polityk.

Do 6 sierpnia 2018 roku kontakty homoseksualne w Indiach były nielegalne i groziła za nie kara do 10 lat więzienia oraz grzywna.

View this post on Instagram

Overwhelmed by all the support I've received 🙏🏽

A post shared by Manvendra Singh Gohil (@manvendrasinghgohil) on


Manvendra Singh Gohil zrobił coming out w 2006 roku

Manvendra Singh Gohil zrobił coming out w 2006 roku

Manvendra Singh Gohil jest gejem

Manvendra Singh Gohil jest gejem

Manvendra Singh Gohil u Kardashianów

Manvendra Singh Gohil u Kardashianów

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×