Szukaj

Dawid Podsiadło zaszyfrował ważne wiadomości w piosenkach „Małomiasteczkowy” i „Nie ma fal”! O czym tak naprawdę zaśpiewał?

Dawid Podsiadło nowa płyta Małomiasteczkowy

Dawid Podsiadło nowa płyta Małomiasteczkowy

Małomiasteczkowy – ukryta wiadomość w piosence

Dawid Podsiadło ukrył przekaz w swojej piosence Małomiasteczkowy. Wystarczy przesłuchać utwór od tyłu, aby dotrzeć do zaszyfrowanego przekazu.

Dawid Podsiadło jest obecnie najpopularniejszym polskim piosenkarzem, który zgarnia wszystkie możliwe prestiżowe nagrody. Jego ostatnia płyta, a szczególnie hit Małomiasteczkowy, święci triumfy we wszystkich rozgłośniach radiowych. Okazało się, że Dawid zrobił wielką niespodziankę dla fanów, ukrywając przekaz w tekście utworu. Frazę, której nie słychać podczas tradycyjnego odtwarzania utworu można odkryć… przesłuchując piosenkę od tyłu.

Dawid Podsiadło ukrył wiadomości, które dopiero teraz wyszły na jaw. Teledysk do utworu Małomiasteczkowy, który Dawid nagrał razem z Tomaszem Bagińskim zaczyna się od słów:

Dwa średniej wielkości zdrowe drzewa zaspokajają roczne zapotrzebowanie na tlen jednej dorosłej osoby. Ścięte drzewa nie produkują tlenu. Szanuj zieleń.

Bohater klipu zajmuje się przesadzaniem drzew. Ukryte w piosence słowa Hej, Bieszczady dają moc korespondują więc z teledyskiem i wpisują się w tematykę ekologiczną.

Podobny zabieg Dawid Podsiadło zastosował w piosence Nie ma fal, wykorzystał backmasking – słuchając jej od tyłu, można usłyszeć ukryty przekaz, nowe znaczenie. W tym wypadku były to słowa fall in love („zakochaj się”) albo I’m in love (jestem zakochany).

Sprytne, prawda?

Nikt tego nie przebije! Dawid Podsiadło przekazał na WOŚP najbardziej wypasiony prezent!

Paszporty Polityki 2019 pod znakiem gwiazd: Krystyna Janda, Grażyna Torbicka, Dawid Podsiadło, Anna Kalczyńska

Fryderyki 2019 – znamy wszystkich nominowanych! Kto ma największą szansę na nagrodę?

 


Dawid Podsiadło – Paszporty Polityki 2019

Dawid Podsiadło – Paszporty Polityki 2019

Dawid Podsiadło Elle Man

Dawid Podsiadło Elle Man

Dawid Podsiadło w programie Kuby Wojewódzkiego promował album Małomiasteczkowy

Dawid Podsiadło w programie Kuby Wojewódzkiego promował album Małomiasteczkowy

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×