Szukaj

Gorąco w stolicy. Małgorzata Trzaskowska zatrzymana przez policję

Małgorzata Trzaskowska

Małgorzata Trzaskowska

Małgorzata Trzaskowska postanowiła wybrać się na Strajk Kobiet, by pokazać swoje wsparcie dla Polek. Żona prezydenta Warszawy podczas demonstracji została zatrzymana przez policję. Jak zakończyła się ta sprawa?

Zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej wzbudziło w naszym kraju mnóstwo emocji. Niestety są one bardzo negatywne. Zdecydowana większość Polek nie zgadza się z tym co proponuje partia rządząca. Według nowych przepisów bowiem kobieta musi donosić i urodzić każdą ciążę, nawet jeżeli wie, że jej dziecko urodzi zdeformowane lub z wadami genetycznymi, które spowodują jego natychmiastową śmierć, lub nie pozwolą mu na godne życie. Polacy masowo wyszli na ulice, by wziąć udział w protestach. Organizowane są one we wszystkich miastach, jednak zdecydowanie nasilone są w stolicy kraju.

Już od miesiąca kobiety i ich partnerzy nie dają za wygraną i próbują głośno i dosadnie wykrzyczeć swoje zdanie na temat krzywdzącej ustawy. W akcję Strajku Kobiet włączyło się  mnóstwo gwiazd. Nie tylko publikują one, czasami bardzo cierpkie słowa na Instagramie, ale także bardzo tłumnie uczestniczą w organizowanych protestach. Na ulicach Warszawy mogliśmy zobaczyć między innymi Annę Muchę, Agnieszkę Sienkiewicz z mężem i córkami, czy Maję Ostaszewską. Po krótkiej przerwie Polki wczoraj znowu ruszyły na ulicę. Wśród nich była także zona prezydenta stolicy. Małżonkowie mocno wspierają całą inicjatywę.

Małgorzata Trzaskowska zatrzymana na Strajku Kobiet

Małgorzata Trzaskowska dała się doskonale poznać Polakom podczas kampanii prezydenckiej swojego męża. Chociaż nie została pierwszą damą, to wielu uważa, że byłaby idealną kandydatką na to stanowisko. Jest bardzo zaangażowana społecznie i nie boi się zabierać głosu w ważnych dla kraju sprawach. Wczoraj pojawiła się na protestach organizowanych w stolicy. Okazuje się, że została zatrzymana przez policję. O wszystkim napisała na Instagramie. Prawdopodobnie skontaktowała się ze swoim prawnikiem, ponieważ tak, jak radziły organizatorki demonstracji, na ręku miała zapisany numer telefonu, pod który mogła zadzwonić w razie problemów z policją.

To wszystko się kiedyś skończy. Policja znów będzie się zachowywać normalnie. Przestanie działać pod naciskiem Jarosława Kaczyńskiego. Przestanie bić kobiety pałkami, atakować je gazem, przestanie rozbijać demonstracje, oddzielając od siebie poszczególne grupy protestujących, biorąc je w kocioł.

Żona prezydenta Warszawy przez kilka godzin była przetrzymywana przez funkcjonariuszy. Nie zdecydowała się przyjąć mandatu.

Dziś sama zostałam zamknięta w takim kotle, byłam trzymana kilka godzin i na koniec wylegitymowana. Odmówiłam jednak przyjęcia mandatu i sprawa zakończy się w sądzie. Widziałam w oczach policjantów wstyd.

Internauci żywo komentują to, co się stało. Nie szczędzą słów podziwu dla Małgorzaty Trzaskowskiej. Wielu z nich uważa, że jej bohaterska postawa jest godna stanowiska pierwszej damy.


Małgorzata Trzaskowska zatrzymana przez policję

Małgorzata Trzaskowska zatrzymana przez policję

Małgorzata Trzaskowska

Małgorzata Trzaskowska

Małgorzata Trzaskowska

Małgorzata Trzaskowska

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×