Małgorzata Rozenek wzięła udział w proteście. Jej post nie przeszedł bez echa

Małgorzata Rozenek

Małgorzata Rozenek

Małgorzata Rozenek dołączyła do głośnego protestu w obronie TVN. Co udostępniła na swoim profilu i o co chodzi w sprawie?

Małgorzata Rozenek nie tylko wyrosła na wielką gwiazdę show-biznesu i social mediów, ale do tego wszystkiego prowadzi bardzo udane życie rodzinne. Razem z mężem, Radosławem Majdanem, wychowują trzech chłopców — dwóch starszych to owoc małżeństwa gwiazdy z Jackiem Rozenkiem, a najmłodszy Henio to ich wspólny syn, który niedawno skończył roczek.

Do tego jest jedną z największych gwiazd TVN, a stacja docenia jej zaangażowanie w projekty  i to, że każdy format z jej udziałem to niemal gwarantowany hit.

Małgorzata Rozenek wspiera TVN

Małgorzata Rozenek jest jedna z największych gwiazd stacji TVN. Nic więc dziwnego, że czynnie włączyła się w akcję mającą na celu pokazanie, że wolne media to wartość nadrzędna i nie ma zgody na zamach na nie. Udostępniła symbol protestu na swoim profilu, dając wyraz poglądom.

Zawsze… #wolnemedia wytrwamy – napisała.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Post gwiazdy nie przeszedł bez echa. W komentarzach rozgorzała dyskusja na temat wolności mediów w naszym kraju. Zdania internautów są podzielone.

O co chodzi w sprawie Lex TVN?

Od jakiegoś czasu głośno jest o Lex TVN – haśle, które odnosi się do poselskiego projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, którą przyszykowali politycy z klubu PiS. We wspomnianym projekcie podkreślono m.in, że koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Mówiąc wprost, chodzi o to, że zgodnie z propozycją poselską, w Polsce mogłyby nadawać media, w których udział kapitału zagranicznego nie przekracza 49 proc., co innego jeśli nadawca ma siedzibę na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Pojawiły się obawy, że stacja TVN może być zagrożona, bo właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery, ale zarządza stacją za pośrednictwem spółki Polish Television Holding BV, zarejestrowanej w Holandii. We wrześniu kończy się nadana TVN24 koncesja i stacja obawia się, że kolejnej może nie dostać. W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej wpisów wspierających TVN. Gwiazdy i dziennikarze współpracujący ze stacją publikują ten sam post. Jest to grafika artysty Andrzeja Pągowskiego, która nawiązuje do symbolu Solidarności.

Kultura i sztuka potrzebują wolności i niezależności. Wtedy powstają najlepsze dzieła. Ograniczenia, zakazy i cenzura niszczą sztukę. Dlatego potrzebujemy wolnych mediów a nie Matrixa – napisał na swoim profilu Pągowski.

Wśród gwiazd wspierających stację jest nie tylko Małgorzata Rozenek. Głos zabrały już także Małgorzata Ohme, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Anna Kalczyńska, Martyna Wojciechowska i Anita Werner.


Małgorzata Rozenek protestuje na IG

Małgorzata Rozenek protestuje na IG

Małgorzata Rozenek i Radek Majdan we Włoszech

Małgorzata Rozenek i Radek Majdan we Włoszech

m_rozenek_221489058_807614356608812_1848600016027608194_n

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×