Szukaj

Mocne słowa Małgorzaty Rozenek w sprawie in vitro: „Ten projekt jest szkodliwy dla kobiet. ZOSTAWCIE NAS W SPOKOJU!”

Małgorzata Rozenek o in vitro

Małgorzata Rozenek o in vitro

W środę do Sejmu wpłynął projekt ustawy o in vitro, który wprowadza znaczące zmiany. Jeśli ustawa wejdzie w życie, procedura będzie dostępna tylko dla małżeństw. Dodatkowo jednorazowo będzie można zapłodnić tylko jedno jajeczko, a mrożenie zarodków zostanie zakazane. Projekt ten wywołał sprzeciw wielu środowisk, także wśród gwiazd. Ostro wypowiedziała się m.in. Małgorzata Rozenek.

Gwiazda przyznała, że kiedy po raz pierwszy z metody in vitro skorzystała 14 lat temu, nie spodziewała się, że doczeka momentu, w którym uregulowania prawne będą przypominać te pochodzące ze średniowiecza:

Projekt ustawy autorstwa PiS i Kukiz15, który wczoraj wpłynął do Sejmu, tak naprawdę służy ograniczeniu możliwości wykonywania tej procedury i drastycznemu zmniejszeniu jej skuteczności. Jest projektem zakłamującym rzeczywistość i wrogim wobec ludzi, którzy marzą o byciu rodzicem. Jestem ciekawa, jakie doświadczenia w tym temacie mają autorzy ustawy, bo ja o swoich zawsze, głośno i z dumą mówiłam.

Rozenek nie szczędziła gorzkich słów pod adresem autorów ustawy:

Kim jesteście szanowni autorzy, że pozwalacie sobie na decydowanie, kto może zostać rodzicem, a kto nie? Czy idąc dalej po tej samej linii nie zabronicie za chwilę transplantologii? Bo może zostanie przez Was uznana za „ingerencje w godność człowieka”? Zostawcie nas ludzi, dla których in vitro jest jedyną drogą do bycia rodzicem, w spokoju.

Perfekcyjna odniosła się do pomysłu, by in vitro było skierowane tylko do małżeństw:

A pomysł na ograniczenie tej metody do małżeństw w kraju, w którym odsetek dzieci urodzonych w niesformalizowanych związkach rośnie z roku na rok? To znowu dzielenie na lepszych i gorszych. Tym razem rodziców. Zrozumcie, ze naród to suma wszystkich obywateli, a nie tylko Waszych wyborców i to wszystkich Wasze ustawy będą obowiązywać.

Pod wpisem rozegrała się niemała dyskusja osób, które podobnie jak Rozenek nie godzą się na zmiany w polskim prawie.

Myślicie, że taki ruch ze strony Małgosi sprawi, że w Polsce wybuchnie prawdziwa dyskusja, a swój głos w tej sprawie zabiorą kolejne gwiazdy?

View this post on Instagram

Kiedy prawie 14 lat temu przechodziłam przez pierwszą procedurę in vitro, nigdy nie przypuszczałam, że 14 lat później nie tylko nadal nie będzie uregulowań prawnych, ale że te które się pojawia, będą przypominać prace ze średniowiecza. Projekt ustawy autorstwa PiS i Kukiz15, który wczoraj wpłynął do Sejmu, tak naprawdę służy ograniczeniu możliwości wykonywania tej procedury i drastycznemu zmniejszeniu jej skuteczności. Jest projektem zakłamujacym rzeczywistość i wrogim wobec ludzi, którzy marzą o byciu rodzicem. Jestem ciekawa, jakie doświadczenia w tym temacie mają autorzy ustawy, bo ja o swoich zawsze, głośno i z dumą mówiłam. Ten projekt jest nie tylko szkodliwy dla skuteczności tej niestety coraz potrzebniejszej metody, ale jest szkodliwy dla kobiet, które z powodu biologii biorą na siebie prawie cały ciężar w trakcie jej przeprowadzania. Kim jesteście szanowni autorzy, że pozwalacie sobie na decydowanie, kto może zostać rodzicem, a kto nie? Czy idąc dalej po tej samej lini nie zabronicie za chwilę tranplantologii? Bo może zostanie przez Was uznana za „ingerencje w godność człowieka”? Zostawcie nas ludzi, dla których in vitro jest jedyną drogą do bycia rodzicem, w spokoju. A pomysł na ograniczenie tej metody do małżeństw w kraju, w którym odsetek dzieci urodzonych w niesformalizowanych związkach rośnie z roku na rok? To znowu dzielenie na lepszych i gorszych. Tym razem rodziców. Zrozumcie, ze naród to suma wszystkich obywateli, a nie tylko Waszych wyborców i to wszystkich Wasze ustawy będą obowiązywać. Jeżeli ktoś chciałby poznać, nie wyobrażenia o, a codzienność życia par starających tą metodą o dziecko, jestem gotowa pomóc, bo cytując naszą Noblistkę: „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć”.

A post shared by Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek) on

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan pierwszy raz pokazali światu swoje słodkie maleństwo! Wyglądają razem uroczo!

Synowie Małgorzaty Rozenek podbijają Internet! Niezwykła sesja zdjęciowa Tadzia i Stasia to prawdziwy hit!

UPS! Małgorzatę Rozenek przyłapano na testowaniu wózka! Jej ciąża to już fakt?


Małgorzata Rozenek z synami – Halloween 2018

Małgorzata Rozenek z synami – Halloween 2018

Afera z tornistrami na Instagramie Małgorzaty Rozenek

Afera z tornistrami na Instagramie Małgorzaty Rozenek

Małgorzata Rozenek z dziećmi – Wielki Mecz TVN kontra WOŚP 2018

Małgorzata Rozenek z dziećmi – Wielki Mecz TVN kontra WOŚP 2018

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×