Małgorzata Rozenek otworzyła fundację, ale nie można jej przekazać 1%. Gwiazda tłumaczy dlaczego

Małgorzata Rozenek - fundacja

Małgorzata Rozenek - fundacja

Małgorzata Rozenek ruszyła z MRM Fundacja. Komu pomoże? Jaki cel założyła sobie gwiazda? Swoimi planami  podzieliła się na Instagramie. Co zdradziła?

Małgorzata Rozenek nigdy nie ukrywała, że by zajść w ciążę, skorzystała z pomocy metody in vitro. Wręcz przeciwnie, na ten temat otwarcie wypowiada się w mediach, a w zeszłym roku wydała książkę, w której próbuje obalić wszelkie mity na ten temat.

Kilkakrotnie przeszłam procedury In vitro, i tak jak tysiące kobiet, mających problem z zajściem w ciąże, znam radość sukcesu i smutek porażki. Nie mogę dłużej milczeć. Czuję, że razem z innymi rodzicami mam obowiązek zabrać głos — promowała książkę kilka miesięcy temu.

Małgorzata Rozenek — fundacja. Czym się będzie zajmować?

Okazuje się, że Małgorzata poszła o krok dalej i nie tylko wydała książkę, ale także założyła fundację, która ma pomagać parom chcącym skorzystać z tej metody. Chociaż jej start oficjalnie miał zostać ogłoszony w Senacie w Dzień Kobiet, ze względu na zagrożenie koronawirusem, konferencja prasowa się nie odbyła. Nie oznacza to jednak, że fundacja nie wystartowała.

W poniedziałek, w mediach społecznościowych Rozenek pojawił się post, w którym opowiedziała o celach organizacji. Podkreśliła, że jej głównym zadaniem jest wyrównywanie dostępu do specjalistycznych usług medycznych i umożliwianie leczenia osobom niezamożnym:

Pragniemy wspierać rozwój nauki i wiedzy medycznej w zakresie leczenia niepłodności par i popularyzować wiedzę o przekazywaniu życia, profilaktyce niepłodności, chorób przenoszonych drogą płciową i chorób nowotworowych. Celem Fundacji w roku 2020 jest przebadanie AMH jak największej ilości kobiet. Dzięki współpracy z ALAB Laboratoria wierzymy, a nawet jesteśmy pewni, że się nam uda!

View this post on Instagram

Kochane, od dzisiaj swoją działalność rozpoczyna moja Fundacja @mrm_fundacja ???? Niestety Konferencja w Senacie, na której miała nastąpić oficjalna inauguracja naszej działalności nie odbyła się ze względu na zagrożenie koronawirusem. No cóż, przecież najważniejsze jest jednak zdrowie i bezpieczeństwo. Wczoraj obchodziłyśmy nasz dzień, obdarowane zostałyśmy kwiatami i miłymi słowami, ale największy prezent możemy dla siebie zrobić My – badajmy się ‼️ Celem @mrm_fundacja jest wyrównywanie dostępu do specjalistycznych usług medycznych i umożliwianie leczenia osobom niezamożnym. Będziemy promować rodzicielstwo i zabiegać o pomoc państwa w tym zakresie. Dlatego pragniemy wspierać rozwój nauki i wiedzy medycznej w zakresie leczenia niepłodności par i popularyzować wiedzę o przekazywaniu życia, profilaktyce niepłodności, chorób przenoszonych drogą płciową i chorób nowotworowych. Celem Fundacji w roku 2020 jest przebadanie AMH jak największej ilości kobiet. Dzięki współpracy z ALAB Laboratoria wierzymy, a nawet jesteśmy pewni, że się nam uda! Zapraszam na naszą stronę internetową mrmfundacja.pl tam znajdziecie wszelkie informacje ????Planujemy również Dzień Otwarty naszej Fundacji, będzie można wpaść do jej siedziby, spotkać się z nami i o wszystko wypytać. O terminie poinformuję wkrótce. Dla mnie data 8 marca od teraz będzie jednym z ważniejszych dni w życiu, moja Fundacja powstała z potrzeby serca i ta data jest początkiem nowej przygody i moim najlepszym prezentem na Dzień Kobiet! ???? ????@martawojtal

A post shared by Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek) on

Na post gwiazdy entuzjastycznie zareagowali internauci, którzy gratulowali Rozenek pomysłu:

  • To, co Pani robi, jest absolutnie piękne.. Miałam to szczęście, że nie musiałam korzystać z in vitro, ale rozumiem, że dla innych jest to ostatnia deska ratunku, możliwość spełnienia najcudowniejszego marzenia, jakim jest posiadanie dzieci… Dziękuję za siłę, za walkę, za pomoc, za wsparcie innych kobiet, dla których in vitro jest jedyną szansą.
  • Pani Małgosiu wspieram Panią całym sercem! Sama ostatnio zaczęłam głośno mówić o niepłodności i mojej „przygodzie” z in vitro. Dziękuje!
  • Czapki z głów!!! Całym sercem życzę powodzenia i siły!

Padło też ważne pytanie jednego z fanów, czy na fundację można oddawać 1% podatku.

Dlaczego nie można oddać 1% na fundację Rozenek

Dlaczego nie można oddać 1% na fundację Rozenek

Niestety nie można, a Małgosia Rozenek pospieszyła z wyjaśnieniem, dlaczego tak się dzieje. Otóż dopiero po 3 latach działalności otrzyma miano organizacji pożytku publicznego i wtedy będzie można procent oddać.

 


Małgorzata Rozenek - fundacja

Małgorzata Rozenek - fundacja

Małgorzata Rozenek w bluzie z Myszką Miki

Małgorzata Rozenek w bluzie z Myszką Miki

Małgorzata Rozenek w bluzie z Myszką Miki

Małgorzata Rozenek w bluzie z Myszką Miki

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×