Małgorzata Ostrowska-Królikowska wspomina męża i nie ukrywa łez. Serce pęka na kawałki

Małgorzata Ostrowska- Królikowska

Małgorzata Ostrowska- Królikowska

Małgorzata Ostrowska-Królikowska ze względu na rządowe restrykcje nie mogła dzisiaj odwiedzić grobu swojego męża, który zmarł w lutym. Aktorka postanowiła uczcić jego pamięć w inny sposób.

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego tego roku po ciężkiej chorobie. Aktor pod koniec 2019 roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, trafił do szpitala. Powoli zaczął wycofywać się z życia publicznego. Tuż przed śmiercią zrezygnował z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Jego pogrzeb odbył się 5 marca w Warszawie. Został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Wcześniej w intencji zmarłego odbyła się msza w kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P. i św. Józefa Oblubieńca na Krakowskim Przedmieściu.

W uroczystościach pogrzebowych, które odbyły się tuż przed rozpoczęciem kwarantanny, uczestniczyło mnóstwo osób. Pawła Królikowskiego żegnała nie tylko najbliższa rodzina, ale także wielu przyjaciół ze świata show-biznesu. W ostatniej drodze towarzyszyli mu również wierni fani, których sympatię zaskarbił sobie kultowymi rolami. W kościele nie zabrakło bardzo wzruszających przemówień jego rodziny. Najstarszy syn, Antek, łamiącym się głosem wspominał ojca. Kilka zdań wszystkim obecnym powiedział także jego brat. Dzisiaj w tym szczególnym dniu rodzina również chce uczcić jego pamięć.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska uczciła pamięć męża

Pandemia koronawirusa cały czas przybiera na sile. Codziennie odnotowuje się lawinowy wręcz wzrost zachorowań. Rząd co rusz wprowadza kolejne obostrzenia, które mają na celu zatrzymać transmisję wirusa SARS-CoV-2. Tuż przed dniem Wszystkich Świętych premier ogłosił, że postanawia zamknąć cmentarze w obawie przed tłumami, które co roku zjawiają się przy grobach swoich bliskich.

Chociaż Małgorzata Ostrowska-Królikowska nie mogła odwiedzić dziś grobu swojego męża, to postanowiła zapalić mu symboliczną świeczkę we własnym domu. Na Instagramie pokazała portret swojego męża. Aktor jest na nim bardzo szczęśliwy. Dodała też kilka słów – wspomniała o łzach.

Wspomnienia, refleksje, uśmiech, łzy, łagodność. #rodzina

Pod postem udostępnionym przez aktorkę natychmiast pojawiło się mnóstwo ciepłych słów od internautów.

  • Pan Paweł zawsze będzie w naszych sercach i pamięci.
  • Przesyłam dużo ciepła.
  • Wspaniały człowiek.
  • Piękny i dobry człowiek.

Fani starają się podtrzymać ją na duchu i wysyłają tysiące wirtualnych serduszek.

Zobacz także: Kto zmarł w 2020 roku?


Paweł Królikowski

Paweł Królikowski

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Antek Królikowski

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Antek Królikowski

Małgorzata Ostrowska-Królikowska - gwiazdy Pytania na śniadanie

Małgorzata Ostrowska-Królikowska - gwiazdy Pytania na śniadanie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×