Małgorzata Ostrowska-Królikowska o śmierci: „Warto oswajać ten trudny temat”. Dodała poruszający wpis

Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Małgorzata Ostrowska-Królikowska w jednym z postów na Instagramie szczerze wypowiedziała się o śmierci. Zdradziła, dlaczego w jej ocenie to zagadnienie nie powinno być tematem tabu.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, chociaż na swoim koncie zapisała wiele ról, to jednak dzięki wcieleniu się w Grażynę Lubicz zdobyła sporą sympatię fanów, a także niesamowitą rozpoznawalność. Wspomnianą postać odgrywa od ponad 20 lat i nadal zachwyca oglądających.

Aktorka doskonale łączy karierę z życiem rodzinnym. Razem z mężem, Pawłem Królikowskim, doczekali się pięciorga dzieci. To nie przeszkodziło gwieździe w tym, by regularnie chodzić do pracy. W jednym wywiadzie zdradziła, że tak organizowała swoje życie, żeby wszystko ze sobą pogodzić:

Uważam, że jakichś wielkich sukcesów zawodowych to ja nie osiągnęłam, ja po prostu wykonuję swoją pracę. Na pewno zawsze starałam się być dobrze zorganizowana w domu, a rodzina i moje dzieci zawsze były dla mnie priorytetem. Starałam się tak organizować swoje życie, żeby to wszystko pogodzić, bo praca też była dla mnie bardzo ważna, a kiedyś nawet najważniejsza. Było tak do momentu, gdy pojawiły się dzieci, potem ten ciężar troszeczkę się rozłożył – komentowała Małgorzata Ostrowska-Królikowska w cyklu wywiadów Mama na obcasach.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska o śmierci. Refleksyjny post

Ostrowska-Królikowska aktywnie działa na Instagramie, gdzie co jakiś czas dodaje nowe wpisy. W ostatnim chce skłonić internautów do refleksji na temat przemijania. Podkreśliła, że chociaż śmierć wciąż jest tematem tabu, w jej ocenie nie powinno tak być:

Zbliża się Święto Zmarłych, to dobry moment na refleksję; na temat przemijania ludzkiego życia ,nad śmiercią. W świecie, w którym panuje kult życia, mówienie o śmierci, umieraniu jest tematem tabu, chociaż Benjamin Franklin już w osiemnastym wieku zauważył, że „na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki”.

Aktorka dodała, że warto oswoić to trudne zagadnienie, a także poruszyć je w rozmowie z dziećmi, bo śmierć jest nieodzownym elementem życia:

Śmierć to ważny temat po stracie bliskiej osoby. Warto oswajać ten trudny temat wspólnie z dziećmi. Ignorowanie go nie spowoduje,że przestanie istnieć. Śmierć jest nieodzownym elementem życia i od najmłodszych lat warto dzieciom uświadamiać kruchość istnienia i uczyć szacunku do każdego żywego stworzenia.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska zachęciła też do lektury książki Plasterki na tęsknotę. W jej ocenie to zagadnienie dobrze jest tam opisane.

Internauci nie pozostawili wpisu bez reakcji. W komentarzach dziękują gwieździe za piękną recenzję.

Zobacz też: Ostrowska-Królikowska nieźle zaszalała z fryzurą. W takich loczkach trudno ją rozpoznać. Co za zmiana!


Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Małgorzata Ostrowska-Królikowska czeka na wnuka

Małgorzata Ostrowska-Królikowska czeka na wnuka

Małgorzata Ostrowska-Królikowska w nowej fryzurze

Małgorzata Ostrowska-Królikowska w nowej fryzurze

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×