Szukaj

Ostrowska-Królikowska i Kurowska uczciły pamięć zmarłych: „Gdzie wdowa do wdówki mówi kochana”

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Joanna Kurowska

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Joanna Kurowska

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Joanna Kurowska na Instagramie dodały wspólne zdjęcie. Uczciły pamięć bliskich zmarłych. Wzruszający post obiegł sieć.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Joanna Kurowska przyjaźnią się od lat. Poznały się dzięki Pawłowi Królikowskiemu, z którym druga z aktorek niemal od razu złapała świetny kontakt. Jak ujawniła w jednym z wywiadów, „mieli niezwykłe porozumienie dusz”. Podkreślała, że taka przyjaźń zdarza się niezwykle rzadko:

Tak bardzo się polubiliśmy, że po wielu latach zostałam matką chrzestną najmłodszego syna Pawła. Zaprzyjaźniłam się też z jego żoną Małgosią i z całą rodziną, a nawet poczułam się jakby jej częścią. Widywaliśmy się bardzo często nie tylko dlatego, że jako matka chrzestna byłam zapraszana na wszystkie uroczystości czy święta. Mieszkaliśmy przecież pod Warszawą, niedaleko siebie, więc byliśmy też sąsiadami — komentowała Kurowska w rozmowie z Vivą.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Joanna Kurowska na wspólnym zdjęciu

Chociaż Królikowski zmarł na początku roku, panie nadal utrzymują kontakt. Dowodem może być wzruszający wpis, który pojawił się na Instagramie Joanny Kurowskiej.

Aktorka pokazała zdjęcia, które zrobiła podczas czasu spędzonego z przyjaciółką. W opisie poinformowała, że mają za sobą udany dzień. Spotkały się na planie, później Joanna odwiedziła Małgorzatę w domu. Panie razem zjadły kolację i skupiły się na rozmowie. Nie brakowało wątków wspominkowych. W piękny sposób uczciły swoich bliskich:

Jako, że jest listopad powspominałyśmy tych, co odeszli, a że lista jakaś długa się ostatnio zrobiła to i wieczór się wydłużył. Jest w nas apetyt na życie, na ładne życie. Z ładnymi ludźmi. Co myśli mają pouczesane. Jak pić herbatę to z ładnej filiżanki. A jak rozmowy … to o czymś nie o kimś.

Na zakończenie spotkania zaśpiewały piosenkę autorstwa Agnieszki Osieckiej pt. Ludzkie gadanie. Poniżej fragment, o którym wspominała Joanna Kurowska:

Gdzie wdowa do wdówki mówi kochana

Gdzie kot w rękawiczkach czeka na mysz

Gdzie każdy ptak zna swego pana

Tam wiedzą co jesz, co pijesz, gdzie śpisz.

Gadu, gadu , gadu. Gadu, gadu, gadu-nocą.

Baju, baju, baju. Baju, baju, baju dniem.

Internauci są zachwyceni wpisem. W komentarzach nie szczędzą komplementów pod adresem pięknej przyjaźni aktorek.


Joanna Kurowska i Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Joanna Kurowska i Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Joanna Kurowska na imieninach Anny Jurksztowicz

Joanna Kurowska na imieninach Anny Jurksztowicz

Joanna Kurowska

Joanna Kurowska

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×