Szukaj

Syn Małgorzaty Opczowskiej stoczył walkę o życie. „Miał ponad 42 stopnie gorączki”. Gwiazda przeżyła koszmar

Małgorzata Opczowska

Małgorzata Opczowska

Małgorzata Opczowska przeżyła dramat. Jej syn Maks poważnie zachorował. Lekarze walczyli o jego życie. Byli bezradni.

Małgorzata Opczowska od dwóch lat jest związana z Telewizją Polską. Kilka miesięcy temu zadebiutowała w roli prowadzącej Pytanie na śniadanieOd momentu, w którym pojawiła się przed kamerami, zyskała niemałą sympatię widzów i współpracowników. To oni śledzą każdy nowy post, który udostępnia w social mediach, a także obserwują wywiady, których udziela.

W jednym z nich Opczowska powiedziała, że w młodości marzyła o aktorstwie. Później chciała zostać prawnikiem. Chociaż skończyła odpowiednie studia, zgłosiła się na casting w telewizji TVN. Potem zaczęła pracę TVP Kraków. Jak wspominała w jednym z wywiadów, „tam przeszła dziennikarską szkołę życia”:

Byłam researcherem, dokumentalistą, reporterem terenowym, który jedzie do Zakopanego nagrać wejście na żywo o 6 rano. Prowadziłam dwa programy – „Nowy Dzień z Telewizją Kraków” i „Kronikę Krakowską”. Na swoim koncie mam też pracę w krakowskim radiu Alfa – mówiła Pomponikowi.

Małgorzata otrzymała propozycję, by przenieść się z Krakowa do Warszawy. Najpierw pracowała w TVP Info, potem dołączyła do ekipy śniadaniówki.

Małgorzata Opczowska przeżyła dramat. Co się stało?

Opczowska od kilku lat łączy pracę z wychowywaniem syna Maksa. Dziennikarka spełnia się w roli mamy i tego nie ukrywa. W jednym z wywiadów podkreśliła, że chłopiec jest dla niej całym światem:

Jesteśmy dla siebie całym światem. Zawsze jesteśmy razem. Maks często powtarza: „Mama i syn to super team”. Jest to dziecko, które spadło mi z nieba. Ma dobre sercu, bardzo często mnie uczy pokory i niekomentowania wszystkiego, potrafi wytłumaczyć każdą słabość drugiego człowieka. Wynagradza mi wszystkie smutki, które spotkały mnie w życiu.

Małgorzata Opczowska synem Maxem

Małgorzata Opczowska synem Maksem

Małgorzata kilka lat temu przeżyła dramatyczne chwile. Gdy Maks miał zaledwie cztery miesiące, na jego ciele pojawiła się wysypka. Dziecko gorączkowało i z trudem oddychało. Lekarze rozpoczęli walkę o jego życie. Mama nie odstępowała go nawet na krok:

Czuwałam przy nim, cały czas tuliłam go, by mimo podłączonych kroplówek czuł ciepło i bicie serca mamy. Lekarze nie mieli pojęcia, skąd wziął się ten stan zapalny. Maks miał ponad 42 stopnie gorączki, modliłam się i prosiłam bliskich o modlitwę — wspomina dziennikarka w rozmowie z Rewią.

Chociaż Opoczowska pytała specjalistów o to, czy jej syn wyzdrowieje, nie potrafili udzielić jej odpowiedzi na to pytanie:

Na pytanie: co dalej z moim synkiem? lekarka odpowiedziała mi: Musi go pani kochać i popatrzyła na mnie wymownie.

Stan Maksa dopiero po pięciu dniach zaczął się poprawiać. Chorobę wywołała  prawdopodobnie jakaś bakteria tropikalna. Chłopiec wrócił do zdrowia:

Organizm Maksa okazał się silny. Jestem pewna, że to zahartowało go na przyszłość. Natomiast mnie wciąż trudno wracać do tego strasznego czasu. Z taty i z mamy wziął to, co najlepsze i nie lubi się poddawać.

Zdjęcia Małgorzaty Opczowskiej z synem znajdziecie w galerii.


Małgorzata Opczowska – święta Bożego Narodzenia 2020

Małgorzata Opczowska – święta Bożego Narodzenia 2020

scena z: Małgorzata Opczowska, SK:, fot. Gałązka/AKPA

scena z: Małgorzata Opczowska, SK:, fot. Gałązka/AKPA

Małgorzata Opczowska synem Maxem

Małgorzata Opczowska synem Maxem

Dodaj komentarz

 • Gośćmilutka pisze:

  Ładna i widać sympatyczna. Nie wiem czemu tak wiele osób krytykuje ja. Może to zazdrość ze dziennikarka zarabia kokosy 🙂

  • Gość zniesmaczony celebrytkami pisze:

   To chyba nie dziennikarka a celebrytka – widać ją wszędzie – jak nie Pomponik, to Pudelek, Jastrząb Post, Gala i inne plotkarskie pisma. Czy takich wywiadów udziela szanująca się dziennikarka? A to apartament i skąd pieniądze ,a to piesek, a to zły mąż, a to zdjęcia syna, matki ,albumy z dzieciństwa ,a to gdzie może jeździć na hulajnodze synuś ,a to zły red. Wolny a to wspaniały Ł, Nowicki, a to jak przeżywa rozwód – ludzie toż to plotki z magla a nie poważna osoba. Wszędzie pełno jej zdjęć które chętnie udostępnia niczym gwiazda filmowa. Chyba jej się role pomyliły.

 • Telewidz pisze:

  Ojciec dziecka Opczowskiej powinien zakazać swojej byłej żonie umieszczać wszędzie zdjęć ich syna.

 • też matka pisze:

  Matka Roku. A które to matki nie przeżywają choroby dziecka? Kobieto przestań wreszcie się lansować. Nawet choroba dziecka to dobry sposób na lans.Dobrze,że ojciec dziecka nie udziela wywiadów.

 • Gość pisze:

  Jakaż to pusta kobieta! Wszędzie zdjęcia z synem nie ona jedna ma dziecko – a nie robi takiego cyrku.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×