Małgorzata Królikowska wspomina zmarłego męża. Opublikowała wzruszający wpis i nieznane dotąd zdjęcie

Małgorzta Królikowska wspomina zmarłego męża

Małgorzta Królikowska wspomina zmarłego męża

Małgorzata Królikowska opublikowała nieznane dotąd zdjęcie jej rodziny. Na fotografii znajduje się również jej zmarły mąż. Do aktorki wróciły wspomnienia. 

Małgorzata Ostrowska-Królikowska przeżyła prawdziwą tragedię. W zeszłym roku musiała zmierzyć się z ogromną stratą. Aktorka pożegnała swojego męża Pawła Królikowskiego. Mężczyzna zmarł, mając zaledwie 58 lat. W 2015 przeszedł zabieg usunięcia tętniaka mózgu. Cztery lata później wykryto u niego guza. Zmarł 27 lutego 2020 w Warszawie. Został pochowany tydzień później w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Małżeństwo Małgorzaty i Pawła należało do tych zgodnych i z długoletnim stażem. Doczekali się pięciorga dzieci: Antoniego, Jana, Ksawerego, Julii oraz Marceliny. Para poznała się podczas zdawania egzaminów do szkoły aktorskiej. Królikowski miał wtedy zaledwie 21 lat. Mężczyzna w jednym z wywiadów przyznał, że była to miłość od pierwszego wejrzenia:

Kiedy zobaczyłem Małgośkę po raz pierwszy, była wiosna, pachniały magnolie. Pomyślałem: To na nią właśnie czekałem. I zacząłem ją podrywać – komentował Paweł Królikowski w rozmowie z Galą. 

Królikowscy byli niemal nierozłączni. Umiejętnie łączyli karierę aktorską z życiem prywatnym i wychowywaniem dzieci. Małgorzata nie ukrywała, że bardzo przeżyła stratę ukochanego męża. Aby nieco oderwać się od przykrych myśli, postanowiła wpaść w wir pracy. Największym oparciem w tym czasie były dla niej dzieci. Zwłaszcza najstarszy Antek, który w jednej chwili stał się głową rodziny.

Małgorzata Królikowska wspomina zmarłego męża

Grudzień to okres przygotowań do Bożego Narodzenia, jak i czas podsumowań. Aktorka opublikowała właśnie na swoim Instagramie zdjęcie rodzinne, na którym poza nią i dziećmi, jest również jej zmarły mąż. Małgorzata wspomina dobre czasy:

Zimowe wspomnienie – podpisała. Dodała również następujące tagi: #zima #winter #rodzina #family #dobryczas.

Zimowy, rodzinny obrazek spotkał się z falą pozytywnego odbioru. Komentujący również wspomnieli zmarłego aktora:

 • Uwielbiam Państwa Rodzinę, takie ciepło i szczęście od Was bije, choć łezka w oku się zakręci, gdy się pomyśli, że Pana Pawła już nie ma.
 • Miło powspominać pana Pawła.
 • Przepiękne zimowe wspomnienie, trzeba szanować wspomnienia bo warto coś mieć jak to śpiewał zespół skaldowie.

A wy jak wspominacie Pawła Królikowskiego?


Małgorzata Królikowska wspomina Pawła Królikowskiego

Małgorzata Królikowska wspomina Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Komentarze

 • Gość pisze:

  Ludzie zajmijcie się swoim życiem a nie plotkami… zastanówcie się czy wasze życie jest piękne i idealne…Bo Życie Królikowskich zasługuje na wsparcie a nie na krytykę Paweł i Małgorzata wychowali wspólnie 5 dzieci (wspaniałych iwykrztalconych) zrobicie dobrze jak zaczniecie robić swój rachunek sumienia

 • Wanda pisze:

  A ja jej nie lubię robi fałszywe wrażenie pana Pawła szkoda,

 • Gość pisze:

  Rozumiem co pani czuje bo w maju straciłam mojego ukochanego męża po52 latach małżeństwa i wiem że nikt kto tego nie przeżył nie jest w stanie tego zrozumieć.Pani to wie.Wspolczuje i nie powiem najgłupszego banału że czas leczy rany.Dotarlo do mnie że im lepszy związek tym gorzej w momencie takiej straty

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×