Szukaj

Małgorzata Kożuchowska na Balu Sylwestrowym w 1974 roku. Fryzurę układała chyba przez kilka godzin

Małgorzata Kożuchowska stylizacja

Małgorzata Kożuchowska stylizacja

Małgorzata Kożuchowska to nie tylko wielka aktorka, ale także ikona stylu. Jej kreacje zawsze są dopracowane w najmniejszych szczegółach. Nawet na zdjęciach z 1984 roku wygląda, jak prawdziwa gwiazda. 

Małgorzata Kożuchowska to jedna z najbardziej utalentowanych polskich aktorek. W swoim portfolio ma całą masę hitowych ról. Gwiazda zadebiutowała u boku Cezarego Pazury w kinowych hitach Kiler i Kilerów dwóch. Rola dociekliwej dziennikarki przyniosła jej kolejne zawodowe propozycje. Aktorka regularnie zaczęła pojawiać się na szklanym ekranie i na deskach teatrów. Największą popularność przyniosła jej jednak rola Hanki Mostowiak w wielkim hicie Dwójki. Serial M jak Miłość pojawił się na antenie w 2000 roku, a Małgorzata grała w nim od drugiego odcinka.

Po 11 latach postanowiła odejść z serialu i próbować sił w kolejnych produkcjach. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, ponieważ jej kariera nabrała tempa. Aktorka nie zmarnowała popularności, którą przyniosła jej rola Hanki. Widzowie pokochali ją również za kolejne świetne kreacje aktorskie. Małgosia przez wszystkie lata kariery stała się też niezaprzeczalną ikoną mody i stylu. Każda z jej kolejnych kreacji zawsze spotyka się z pochlebnymi opiniami. Również jej fryzury stały się kultowe. Platynowe blond włosy gwiazdy są jej znakiem rozpoznawczym, a kolejne ich cięcia i metamorfozy są inspiracją dla jej fanek. Czy podobnie będzie z jej fryzurą z 1974 roku?

Małgorzata Kożuchowska na Balu Sylwestrowym w 1974 roku

Przed gwiazdą właśnie stanęło kolejne zawodowe wyzwanie. Wiąże się ono ze stworzeniem całkiem nowego wizerunku. Aktorka musi przenieść się w klimat PRL-u. Wszystko to za sprawą jej roli w filmie Gierek. Jest to jedna z największych produkcji filmowych tego roku. Główne role grają w nim właśnie Małgorzata Kożuchowska i Michał Koterski.

Chociaż aktorka bardzo ucieszyła się z propozycji zagrania Pierwszej Damy PRL-u, to nie ukrywała także swoich obaw. Na portalu Fakt możemy przeczytać, jak wypowiedziała się o swojej roli.

Bardzo się ucieszyłam, kiedy dostałam propozycję zagrania Stasi Gierkowej. W końcu rola pierwszej damy PRL to nie lada gratka. Kiedy sięgnęłam po materiały archiwalne, pojawiły się wątpliwości – trudno dostrzec między nami podobieństwo… Podzieliłam się tymi wątpliwościami z producentami i reżyserem. Panowie rozwiali moje obawy. W naszej filmowej opowieści Stasia ma Twoje oczy, figurę i temperament – mówi Kożuchowska.

Jedną ze scen, jaką będzie można zobaczyć w filmie, jest bal sylwestrowy z 1974 roku. Widzimy na nim aktorkę wystylizowaną, tak że swoją kreacją idealnie przenosi nas do czasów PRL-u. Na szczególną uwagę zasługuje jej fryzura. Ogromny kok z pieczołowicie upiętych loków na pewno nie był łatwym zadaniem. Charakteryzacja, która pracuje na planie tej produkcji, bardzo się napracowała, aby każde pasmo włosów wyglądało idealnie. Trzeba jednak przyznać, że Małgosia w tym wydaniu wygląda fenomenalnie.

Oprócz Kożuchowskiej i Koterskiego w filmie zobaczymy: Agnieszkę Więdłochę, Dominikę Gwit, Mikołaja Roznerskiego, Macieja Zakościelnego, czy Natalię Lesz.

 

 


Małgorzata Kożuchowska i Michał Koterski na planie filmu Gierek

Małgorzata Kożuchowska i Michał Koterski na planie filmu Gierek

Małgorzata Kożuchowska i Michał Koterski na planie filmu Gierek

Małgorzata Kożuchowska i Michał Koterski na planie filmu Gierek

Małgorzata Kożuchowska i Michał Koterski na planie filmu Gierek

Małgorzata Kożuchowska i Michał Koterski na planie filmu Gierek

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×