Szukaj

Kożuchowska ma w rodzinie niepełnosprawne dziecko: „Wiem, jaką cenę zapłaciła mama”. Gwiazda o Strajku Kobiet

Małgorzata Kożuchowska o aborcji

Małgorzata Kożuchowska o aborcji

Małgorzata Kożuchowska była Gościem Wydarzeń, gdzie wypowiedziała się na temat aborcji. Odniosła się także do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Co powiedziała?

Małgorzata Kożuchowska była gościem Polsat News. W programie wypowiedziała się na temat obecnej sytuacji w Polsce, Strajku Kobiet i zaostrzenia prawa w sprawie aborcji. Jakie ma zdanie?

Małgorzata Kożuchowska o Strajku Kobiet. Jest matką chrzestną dziecka z Zespołem Downa

Małgorzata Kożuchowska w Gościu Wydarzeń odniosła się do zaostrzenia przepisów w sprawie aborcji.

Ludzie, którzy kierują się dekalogiem i wierzą w to, co niesie ze sobą wiara w Boga, wiedzą, jaki powinien być wybór i dla nich on jest prosty. Natomiast nie możemy zapominać, że w Polsce i na świecie żyją nie tylko tacy ludzie jak my, oni mają inne zdanie, wyznają inne wartości, nie wierzą. Oni również mają prawo do szacunku – przyznała aktorka.

Podkreśliła, że najważniejsza jest wolna wola, a każde życie jest godne obrony, nawet jeśli wiąże się to z niewiarygodnie trudnymi kwestiami.

Jestem za wolną wolą, nawet jeśli jest to tak strasznie trudna kwestia, jak wybór pomiędzy życiem, a śmiercią dziecka, które ma bardzo ciężkie wady wrodzone, genetyczne. (…) Każde życie jest godne bronienia – mówiła.

Przyznała także, że w rodzinie ma dziecko z Zespołem Downa i dobrze wie, jak wiele poświęcenia wymaga od rodziców wychowanie.

Mam w rodzinie takie dziecko. Ma w tej chwili już 16 lat, jest moim chrześniakiem. Nie wyobrażam sobie, żeby go nie było wśród nas. To jest wspaniałe dziecko. Wiem jaką cenę, jeśli mogę tak powiedzieć, tak, jaką cenę, zapłaciła mama tego dziecka, mama i tata, opiekując się nim i powodując, że jest w takim stanie, w jakim jest w tej chwili, jak jest wykształcony, że czyta, że pisze, ma swój świta, swoje emocje, ma swoje wartości, jest pełnoprawna odczuwającą osobą. Z całego serca będę broniła takich dzieci i takich osób, bo absolutnie uważam, że życia trzeba bronić.

Uważa także, że czas na podejmowanie decyzji w sprawie aborcji eugenicznej przez Trybunał Konstytucyjny jest bardzo nietrafiony.

Mamy drugą falę pandemii i to jest problem z którym powinniśmy sobie poradzić. Nie wiem, dlaczego została podjęta decyzja TK w takim czasie. Uważam, że to jest zło. Natomiast mleko się już wylało, kobiety wyszły na ulice i też uważam, że mają do tego prawo. Kobiety są wkurzone, poczuły się zlekceważone. Straciły poczucie bezpieczeństwa – mówiła.

Według Kożuchowskiej najważniejsze jest zapewnienie kobietom, które są matkami chorych dzieci wsparcia, na każdym etapie ich życia. Uważa także, że należy rozmawiać, zawsze, ale niekoniecznie dobrym miejscem do tego jest ulica.

Ulica nie jest miejscem do podejmowania tego typu dyskusji – oceniła. – Jeśli jest taka wola po obu stronach, a wierzę, że jest, powinniśmy usiąść do stołu i rozmawiać na argumenty i starać się wypracować kompromis. Zawsze trzeba rozmawiać. Każdy ma prawo protestować, ale nie zapominajmy w jakich warunkach się znajdujemy. Epidemia eskaluje straszliwie. Bardzo proszę młodych ludzi, którzy wychodzą na ulice – nie wracajcie do domów, tam gdzie są dziadkowie, gdzie są osoby starsze, chore. Macie przyjaciół, macie miejsce, gdzie będzie mogli pójść – mówiła.

Zgadzacie się z opinią Małgorzaty Kożuchowskiej?


Małgorzata Kożuchowska z Jasiem

Małgorzata Kożuchowska z Jasiem

Małgorzata Kożuchowska - zdjęcie z okresu ciąży

Małgorzata Kożuchowska - zdjęcie z okresu ciąży

Małgorzata Kożuchowska - gwiazdy na premierze filmu Czyściec

Małgorzata Kożuchowska - gwiazdy na premierze filmu Czyściec

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×