Małgorzata Kożuchowska od lat zmaga się z trudną chorobą. Nigdy wcześniej o tym nie mówiła. Dlaczego?

Małgorzata Kożuchowska przyznała się do choroby

Małgorzata Kożuchowska przyznała się do choroby

Małgorzata Kożuchowska w felietonie dla magazynu Forbes, opowiedziała, jak bardzo trudno jest połączyć karierę z macierzyństwem. Przyznała się też, że od lat zmaga się z trudną chorobą. Na co choruje Malgorzata Kożuchowska i od kiedy? 

Małgorzata Kożuchowska, to obecnie jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Błyskawicznie przyciąga uwagę fanów, a także fotoreporterów, którzy regularnie towarzyszą jej wszędzie, gdzie się pojawi. Takie przebywanie na świeczniku, do tego praca zawodowa i macierzyństwo, to bardzo męczące combo. Aktorka w swoim felietonie dla Forbes’a opowiedziała, jak udało jej się to wszystko połączyć. Do tego zdradziła, że od lat zmaga się z bardzo uciążliwą chorobą Hashimoto.

Zobacz: Małgosia Kożuchowska w minimalistycznej odsłonie przemierza miasto. Do czarnego płaszcza dobrała bardzo nietypowe buty

Małgorzata Kożuchowska – z czego zwierzyła się w eseju dla Forbes’a?

Małgorzata Kożuchowska postanowiła napisać esej, w którym ujawniła, jak radzi sobie łącząc wspaniałą karierę z macierzyństwem i zmaganiami z chorobą Hashimoto.

Czemu postanowiłam napisać o tym właśnie teraz? Bo mój syn skończył właśnie pięć lat! Jest już dużym, inteligentnym chłopcem, który ma poczucie humoru, umie wyrażać swoje zdanie i nie jest zdany na mnie 24 godziny na dobę jak przez ostatnie lata. Czas płynie niezwykle szybko, ale mimo upływu lat bardzo wyraźnie pamiętam początki: pierwszy uśmiech, pierwsze słowo, pierwszy ząbek… I chyba już dojrzałam do tego, by chcieć się tym wszystkim podzielić – napisała gwiazda.

W artykule rozlicza się z mitami o idealnym macierzyństwie, pisze, jak trudno połączyć karmienie małego dziecka z pracą na planie, pozbyć się wyrzutów sumienia, kiedy zostawia się maleństwo pod opieką kogoś innego, czy zorganizować wszystko tak, żeby dotrzymywać terminów i dobrze wykonać pracę. Przyznała, jakie to wszytko wyczerpujące, o tym, jak ciężko jest funkcjonować, będąc wiecznie niewyspaną. Zwierzyła się też, że tego wszystkiego nie ułatwiła jej też choroba, z którą zmaga się od lat.

Zobacz: Kożuchowska po latach opowiedziała o tragicznej śmierci przyjaciela muzyka: „Trochę dotknęłam jego świata”. Historia wyciska łzy [WIDEO]

Od lat zmagam się z chorobą Hashimoto, biorę leki, muszę bardzo uważać na to, co jem. Przed diagnozą byłam wiecznie osłabiona, przemęczona i przeziębiona. Odporność zerowa. Wzięłam się za siebie i jest ogromna poprawa. Zrobiłam to dla siebie i dla dziecka, wcześniej wciąż brakowało czasu… Było warto – czuję się o niebo lepiej!

Cała ta sytuacja sprawiła, że były momenty, że gwiazda, mimo że bardzo popularna i lubiana, musiała się zmierzyć z przykrymi komentarzami:

Byłam wyczerpana, napuchnięta, czułam, że we wszystkim wyglądam słabo. Ostatnią rzeczą, na jaką miałam ochotę, to pokazywać się tak światu. Jeszcze dziś, kiedy przypadkiem trafię na odcinki „rodzinki.pl” z tego okresu widzę „księżyc w pełni”. Zresztą pamiętam pojawiające się w internecie komentarze w rodzaju: „czy ja muszę wciąż patrzeć na tę twoją opuchniętą gębę”. Urocze – napisała Kożuchowska.

Cały esej, jej zwierzenia, pokazują ogromną siłę, jaka ma w sobie aktorka. Zresztą sama przyznała w artykule, że to wszystko, całą to swoją niewygodę, przekuła w tę siłę. Pięknie napisała to, co pewnie wiele pracujących matek chciałoby wykrzyczeć światu. Podziwiamy!

Zobacz: Kożuchowska w bluzie z sieciówki i sukience ze sklepu koleżanki aktorki. Zachwyciła stylizacją w przystępnej cenie


Małgorzata Kożuchowska – festiwal w Gdyni 2019

Małgorzata Kożuchowska – festiwal w Gdyni 2019

Małgorzata Kożuchowska - premiera książki

Małgorzata Kożuchowska - premiera książki "Modna Polka"

Małgorzata Kożuchowska w centrum handlowym Bonarka

Małgorzata Kożuchowska w centrum handlowym Bonarka

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×