Szukaj

Małgorzata Foremniak w poruszających słowach wspomina zmarłą Elżbietę Słobodę: „Pamiętam jak kiedyś na planie powiedziała mi, że…”

Małgorzata Foremniak, Elżbieta Słoboda

Małgorzata Foremniak, Elżbieta Słoboda

Małgorzata Foremniak o zmarłej Elżbiecie Słobodzie

Śmierć popularnej aktorki 59-letniej Elżbiety Słobody wywołała ogromny smutek wśród jej najbliższych, ale również poruszyła środowiskiem internetowym i aktorskim. Jedną z gwiazd, która ze szczególnym sentymentem wspomina zmarłą gwiazdę, jest Małgorzata Foremniak, która grała ze Słobodą w serialu I kto tu rządzi.

Przypomnijmy, że w emitowanym przez Polsat serialu, Foremniak grała Agatę Batycką. Elżbieta Słoboda wcielała się wówczas w jej mamę, niezwykle pozytywną babcię Basie. W rozmowie z wp.pl Foremniak wspomina aktorkę:

 Myślę, że bardzo pasowałyśmy do siebie jako matka i córka. Ela grała moją zwariowaną mamę, która zawsze miała niesamowite pomysły. I nigdy one nie wypalały, ale chciała dobrze. Ela była bardzo jasną osobą. Taką trochę nie stąd. Daleko jej było do tej naszej, polskiej, ciężkiej mentalności. Miała w sobie wiarę w ludzi i wolność – wspomina Foremniak.

Ela szła po prostu swoją drogą. Pamiętam jak kiedyś na planie powiedziała mi: „Nie będę zależna od niczego, od żadnego systemu. I nie mam żadnej karty kredytowej”. Jakiś czas później mówiła już: „Niestety, żyłam tak parę miesięcy, ale nie da się dłużej”. To było urocze – dodała aktorka

Aktorka zmarła w wieku 59 lat, od kilku lat ciężko chorowała. Podczas swojej walki z chorobą, całkowicie zrezygnowała z pomocy lekarzy i „wybrała drogę holistyczną, medytacje, diety, modlitwy, metody naturalne”. Taka postawa aktorki, wywołała ogromną krytykę internautów. Fakt ten również skomentowała Foremniak:

Nasz zawód jest okrutny. Jeżeli jest się na świeczniku, niezależnie od tego, czym się ten świecznik podpali, wtedy mówi się o takiej osobie. Ktoś, kto jest wartościowy, jest zapomniany.

Serialowa Basia była zabawną i energiczną kobietą. Zawsze chodziła własnymi ścieżkami:

Imponowało mi to, że mimo swojego wieku, miała w sobie odwagę w chodzeniu, w ubieraniu się, w poszukiwaniu i realizowaniu małych przyjemności, które dawały jej mnóstwo radości. I to było cudowne. Dla mnie była kobietą, którą chciałabym być. Pokazywała, że można być dojrzałą kobietą, mieć za sobą kawał życia i po prostu cieszyć się jak młoda dziewczyna – opowiedziała Małgorzata Foremniak dla wp.pl.

Obecnie mało kto pamięta jakim człowiekiem była Elżbieta Słoboda, większość internautów komentuje bardziej jej chorobę, i drogę leczenia, którą wybrała. Małgorzata Foremniak jednak przypomina, że Słoboda była cudownym człowiekiem:

To był szczery i bardzo wrażliwy człowiek. Taki przez duże C. To jest coraz częściej rzadkość. Ludzie, którzy odchodzą, zamykają swoją historię. Ona nie będzie się już rozwijać. Ale gdy ta historia zaczyna w nas wybrzmiewać, to okazuje się, że to odejście jest niezwykłą wartością. Bo wtedy wszystko to, co ten człowiek zbudował w życiu dobrego, zaczyna żyć w nas. I to jest właśnie niesamowita mądrość w odchodzeniu ludzi. –  zakończyła swoje wspomnienia Małgorzata Foremniak

To bardzo poruszające słowa.

Zobacz: Tragiczna śmierć 36-letniego muzyka. Fani w żałobie

Zobacz: Nie żyje legendarny reżyser. Zdobywca Oscara przegrał walkę z chorobą

Zobacz: Nie żyje Elżbieta Słoboda. Gwiazda największych seriali przegrała walkę z okrutną chorobą


Elżbieta Słoboda nie żyje

Elżbieta Słoboda nie żyje

Elżbieta Słoboda nie żyje

Elżbieta Słoboda nie żyje

Elżbieta Słoboda nie żyje

Elżbieta Słoboda nie żyje

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×