Polska milionerka zbankrutowała! Jej biznes przejęła konkurencyjna firma

Wiktoria Wejchert

Wiktoria Wejchert

Biznesy i majątek Wiktorii Wejchert

Wiktoria Wejchert w rankingu najbogatszych Polek tygodnika „Wprost” zajmuje 13. miejsce i jest najmłodszą polską milionerką. Ma dopiero 26 lat, a jej majątek wycenia się na 280 mln zł. I chociaż pieniądze pochodzą ze spadku po ojcu, Janie Wejchercie, założycielu grupy ITI i TVN, Wiktoria aktywnie działa w biznesie. Jedną z jej inwestycji, która była oczkiem w głowie była sieć lokali ze zdrową żywnością spod szyldu Friends.

Pomysł na lokal typu Friends zrodził się w trakcie mojego pobytu i pracy w Londynie, gdzie działa wiele miejsc, które umożliwiają jedzenie świeżych i zdrowych posiłków podanych w krótkim czasie – mówiła Victoria Wejchert zaraz po otwarciu pierwszego lokalu przy Rondzie ONZ w Warszawie

Jednak plany się zmieniły i Victoria wyszła z inwestycji w nieco ponad 2,5 roku od jej startu. Swoją decyzję tłumaczyła tym, że sieć liczy już dziesięć punktów w całej Warszawie i najlepszą opcją dla Friends jest teraz branżowy inwestor. Tak też się stało i biznes Wiktorii Wejchert przejęła sieć polskich piekarni Nowakowski.

Niestety, prawda nie wygląda różowo: sieć Friends od samego początku przynosiła straty. W 2013 r. przy 36 tys. zł przychodów spółka miała 640 tys. zł straty. W 2014 r. było jeszcze gorzej, bo przy wzroście przychodów do 1,35 mln zł, Wiktoria była prawie 3 mln zł pod kreską.

Nie wiadomo jak poradzi sobie teraz z tą niezbyt udaną inwestycją nowy inwestor, mamy nadzieję, ze sympatyczna sieciówka wróci jednak na polskie ulice a Wiktoria wyciągnie z tej gorzkiej lekcji biznesową nauczkę.

Zobacz: Nowa lista najbogatszych Polaków „Wprost” 2016! W TOP10 zmiany

Dlaczego sieć Friends została zamknięta?

Dlaczego sieć Friends została zamknięta?

Biznes Wiktorii Wejchert, majątek

Biznes Wiktorii Wejchert, majątek


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×