Upubliczniono majątek Mateusza Morawieckiego i jego żony. To już grube miliony. Ileż oni mają domów, mieszkań i działek!

Majątek Mateusza Morawieckiego

Majątek Mateusza Morawieckiego

Ile wynosi majątek Mateusza Morawieckiego i jego żony Iwony? Dziennikarze Wirtualnej Polski  postanowili to sprawdzić. Kwota zwala z nóg.

Mateusz Morawiecki zrobił błyskotliwą karierę polityczną. W 2017 roku, po rezygnacji Beaty Szydło, został premierem RP. Tę funkcję pełni do dziś. W codziennym życiu może liczyć nie tylko na wsparcie polityków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, ale także swojej żony, Iwony, którą zna od wielu lat. Małżonkowie poznali się w szkole podstawowej, tuż po zakończeniu studiów już byli małżeństwem.

Razem wychowują czworo dzieci. Najstarsza córka, Aleksandra, studiuje na prestiżowej SGH. Jeremiasz, który jest od niej o rok młodszy, uczy się w London School of Economics. Z kolei siedmioletni Ignacy oraz jego młodsza siostra Magda dopiero rozpoczynają swoją przygodę z edukacją.

Majątek Mateusza Morawieckiego – ile wynosi?

Mateusz Morawiecki i jego żona osiem lat temu zawarli umowę o podziale majątku. Dlatego, o ile finanse premiera nie są tajemnicą (regularnie składa odpowiednie oświadczenie), o tyle jego żony nie zostały oficjalnie ujawnione. Chociaż wnioskują o to przedstawiciele opozycji, członkowie Prawa i Sprawiedliwości zbywają to argumentem, iż jest to prywatna sprawa małżonków.

Dziennikarze Wirtualnej Polski postanowili zaspokoić ciekawość wielu osób i sprawdzili, ile wynosi majątek Morawieckich. W tym celu odnaleźli małżonków w 24 księgach wieczystych.

Portal przypomina, że premier jest właścicielem dwóch domów, których wartość wynosi 5 mln zł, mieszkania w Warszawie wartego 1,1 mln zł. Jest też współwłaścicielem segmentu wartego 1,2 mln zł. Ma również działkę rolną, szacowaną na 200 tys. zł.

WP informuje, że dziewięć majątków należy wyłącznie do Morawieckiej. Wśród nich są dwie działki, które znajdują się na wrocławskim Oporowie i zajmują powierzchnię 15 hektarów. Portal ujawnia, że mogą być one warte nawet 12,8 mln zł. Żona premiera jest także właścicielką m.in. kilku nieruchomości przy wrocławskim Rynku, kawalerki na osiedlu Muchobór Wielki oraz dwóch mieszkań na warszawskim Mokotowie.

Według WP same nieruchomości premiera i jego żony są warte ponad 30 mln zł. Należy do tego doliczyć 3,5 mln zł, które Iwona Morawiecka zyskała za sprzedaż dwóch lokali użytkowych oraz ponad 5 mln oszczędności jej męża. Portal wylicza, że Morawieccy zgromadzili majątek o wartości przynajmniej 40 mln zł.

Wirtualna Polska przypomina, że premier podkreśla, że on i jego żona nie mają nich do ukrycia. Ich działania blokuje jednak brak odpowiednich przepisów, które umożliwiałyby im pokazanie całego majątku.


Mateusz Morawiecki z żoną

Mateusz Morawiecki z żoną

Mateusz Morawiecki z żoną na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Mateusz Morawiecki z żoną na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Mateusz Morawiecki z żoną na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Mateusz Morawiecki z żoną na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Komentarze

 • Kot pisze:

  Żona tzw. bezpiecznej urody.

 • Gość pisze:

  Takie pieniądze mają, ta pani wygląda tak jakby nigdy fryzjera nie widziała.

 • Gość pisze:

  A zwykły szary człowiek musi zapier….. za pół darmo i nie ma nawet własnego dachu nad głową, musi wynajmować za ogromne ceny. A tymczasem premier ma 20 mieszkań 5 domów i 5 ogromnych działek

 • Gość pisze:

  Kto ich ukara?? Bidon dostanie po łapach ale nietykalni układ

 • Życie pisze:

  Myśli głową a nie dupą jak Lumper

 • Matka dosc bogatego syna pisze:

  Straszne sa te komentarze… Posluchajcie rad Eksperta w Bantleyu albo Trader21… Multimilonerzy doradzaja… Mowia wprost czego ludzie biedniejsi winni unikac, jakich bledow nie robic jak np nie pi, hczac na konsumpcje… Uczmy sie eszyscy a bedziemy bardziej swiadomi…

  • Gość pisze:

   Expert w Benteyu. Tez mi autorytet. Owszem oczytany. Gadane ma. Ale to moze byc wszystko. Widziales te jego miliony? Bajki kazdy moze opowiadać. Kyosaki tez napisal książkę pełną zmyslonych przykladow. Na tym sie dorobil. Bajkopisarze potrafią zarabiać na bajkach.

 • Gość pisze:

  Pełna zgoda

 • Gość pisze:

  Niech się udlawia kradzione nie tyczy

 • Karamon Urszula pisze:

  Na szczęście do grobu tego nie zabierze a mam nadzieję że Dobry Pan pozbawi go wszystkiego

 • Analityk pisze:

  Gdyby założył firmę technologiczną, która osiągnęła sukces na globalnym rynku to bym się nie zdziwił. Ale gość bez żadnej praktyki przemysłowej ma taką kasę to jest porażające. Jak się ma powiązania z bankierami i polityką to się osiąga takie pieniądze. Iście Teoretyczny Kraj.

  • Gość pisze:

   Oni sie plawia w milionach a ludzi chca pozbawic emerytur na ktore ludzie pracowali uczciwie cale zycie. Dziwne , ze tak szybko sie dorobili tych 40 mln z pensji .

  • Ivon pisze:

   do Gość….czy masz na myśli te UBeckie „uczciwe” emerytury ??? no rzeczywiście bardzo uczciwe:] za cene życia wielu niewinnych ludzi; nie jesteście POZBAWIENI emerytur, tylko macie ZMNIEJSZONE; i bardzo dobrze

 • Gość pisze:

  Naród ,ślepców i głupców…

  • Gość pisze:

   Tak garną majątek brudnymi łapami , okradają ten biedny kraj zarządzany samymi złodziejami , a ludzie obojętnie patrzą na to co się dzieje . Cieszą się 500+ przy czym inni opływają w luksusach z nieczystych interesów . Masakra , kiedy w tym kraju zapanuje jakaś sprawiedliwość 😂

  • Gość pisze:

   W punkt👍

  • Gość pisze:

   Pełna zgoda

  • Gość1 pisze:

   Zgadza się 🙂
   Horyzont postrzegania ograniczony do 2 kolejnych dni i podatkowego grilla z 5 żubrami. Pamięć zanika także po 2 dniach – gdyby obejmowała lata to by zmieniało wszystko…

 • Gość pisze:

  Scyzoryk się w kieszeni otwiera ….

 • Gość pisze:

  Nie na darmo zarządza polin…..

 • Gość pisze:

  No i co wezmie to do grobu ?

 • Gość pisze:

  Jeden ze znanych mowil podobno ze boi sie Boga i troche zony Tyle w temacie komentarza

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×