Andrzej Duda straszy rodzinę Mai Ostaszewskiej. Aktorka publicznie wyżaliła się na prezydenta

Ostaszewska Maja

Ostaszewska Maja

Maja Ostaszewska po raz kolejny wsparła społeczność LGBT. We wpisie na swoim Instagramie skierowała słowa w stronę prezydenta Andrzeja Dudy. Nie chce być już więcej przez niego straszona.

Maja Ostaszewska z aktorstwem związana jest od lat. W tym czasie nie tylko odegrała wiele znaczących ról, ale także zgromadziła wokół siebie sporą grupę sympatyków. Oni doskonale zdają sobie sprawę z tego, że angażuje się jedynie w projekty, które są bliskie jej sercu.

Aktorka słynie z tego, że aktywnie udziela się i działa na rzecz społeczeństwa. Nie jest to tajemnicą, że gwiazda popiera również środowisko LGBT. Rok temu wspierała Paradę Równości, robiąc to po raz kolejny z rzędu.

Należę do sojuszników osób LGBTiQ. Niewyobrażalny jest dla mnie atak na drugiego człowieka, bez względu na jego płeć, pochodzenie, światopogląd, orientację seksualną czy status społeczny. Uważam, że każdy ma takie samo prawo do szczęścia i wolności. Obecnie jeszcze silniej to podkreślam, ponieważ widzę bardzo wyraźny, paskudny atak na społeczność LGBTQ. Jak można zakłamywać rzeczywistość, przeinaczać fakty i wrzucać wszystko do jednego worka? – mówiła w rozmowie z Plejadą jakiś czas temu.

Andrzej Duda straszy rodzinę Mai Ostaszewskiej

W środę prezydent Andrzej Duda podpisał deklarację Karty rodziny. Dokument ten to zbiór zasad, którymi będzie się kierował, podejmując decyzje o podpisywaniu ustaw uchwalanych przez parlament. Mówi on m.in. o wsparciu dla rodzin i dla seniorów, obronie instytucji małżeństwa, ochronie dzieci przed „ideologią LGBT” i rynku pracy przyjaznym rodzinie. Prezydencką kartę skrytykowało wiele organizacji społecznych, między innymi Kampania Przeciwko Homofobii.

Odniosło się także do niej wiele znanych gwiazd i osobowości. Zbigniew Boniek wyraził swoje zdanie w krótkim wpisie na Twitterze.

Panie Bielan, jako Polak- katolik niezaangażowany politycznie, mąż, ojciec, dziadek mam prośbę. Proszę mnie nie straszyć LGBT. To tyle. Miłego dnia – napisał był reprezentant Polski.

Słowa polityka uraziły także Maję Ostaszewską, która na swoim Instagramie opublikowała post, w którym wystosowała prośbę do Prezydenta Andrzeja Dudy, aby ten przestał straszyć ją oraz jej rodzinę osobami LGBT.

Jako matka dwójki dzieci, bardzo bym chciała żeby Pan Prezydent, ani nikt inny nie straszył mojej rodziny osobami LGBT+. Osobami, nie ideologią. Coś takiego jak ideologia LGBT+ nie istnieje.

Według aktorki polskie rodziny mają o wiele więcej zmartwień i powodów do strachu. Według niej nikt nie powinien obawiać się miłości do innych ludzi.

Polskie rodziny borykają się z wieloma rozmaitymi problemami, mają czym się martwić. Czego bać. Przemocy, problemów finansowych, zdrowotnych i wielu innych, ale z pewnością nie miłości innych ludzi.

Tym samym wyraziła swoje zaniepokojenie odnośnie tego, że postępowanie prezydenta skłoni innych ludzi do podobnych poglądów. Wyraźnie zaznaczyła, że nie chce mieć z tym nic wspólnego i odcina się od jego słów.

Sączona kropla po kropli, nienawiść prowadzi do tragedii. Tego się obawiam i z tym nie chcę mieć nic wspólnego.

View this post on Instagram

Jako matka dwójki dzieci, bardzo bym chciała żeby Pan Prezydent, ani nikt inny nie straszył mojej rodziny osobami LGBT+. Osobami, nie ideologią. Coś takiego jak ideologia LGBT+ nie istnieje. Istnieją ludzie tak różni, jak ci heteroseksualni. Miliony osób w naszym kraju. Dorośli, młodzież, dzieci. Polskie rodziny borykają się z wieloma rozmaitymi problemami, mają czym się martwić. Czego bać. Przemocy, problemów finansowych, zdrowotnych i wielu innych, ale z pewnością nie miłości innych ludzi. Sączona kropla po kropli nienawiść prowadzi do tragedii. Tego się obawiam i z tym nie chcę mieć nic wspólnego. #miloscniewyklucza #rodzina #polskarodzina #rodzinaniejestnakartki #stopmowienienawiści #kampaniaprzeciwhomofobii #love #loveislove #stophomophobia #lgbt #pridemonth #pride???? #strefawolnaodnienawiści

A post shared by Maja Ostaszewska Official (@ostaszewskamaja_official) on

W komentarzach internauci wyrazili poparcie dla postawy aktorki. Udzieliły się także inne gwiazdy, takie jak Maciej Zakościelny i Anja Rubik, które zamiast słów dodały emotikony w kształcie serc na znak solidarności z Mają.


Maja Ostaszewska pisze o straszeniu przez Andrzeja Dudę

Maja Ostaszewska pisze o straszeniu przez Andrzeja Dudę

Maja Ostaszewska o LGBT

Maja Ostaszewska o LGBT

Maja Ostaszewska popiera LGBT

Maja Ostaszewska popiera LGBT

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×