Maja Borkowska nie żyje. Dziennikarka przegrała walkę z chorobą

Maja Borkowska nie żyje

Maja Borkowska nie żyje

Maja Borkowska nie żyje. Dziennikarka, która pracowała w Programie Trzecim Polskiego Radia, zmarła po wieloletniej walce z chorobą nowotworową.

Maja Borkowska przez 20 lat była dziennikarką Polskiego Radia. Pracowała tam od 1996 roku, a na antenie prezentowała serwisy informacyjne. Została zwolniona przez zmiany polityczne. Cztery lata temu, sytuację podsumowała krótko, ale bardzo treściwie:

Nieszczególnie stać mnie na brak pracy, ale jeszcze mniej stać mnie na firmowanie tego wszystkiego swoim nazwiskiem – komentowała całą sytuację.

[wp_quiz id=”899″]

Maja Borkowska nie żyje. Przyczyny śmierci

Dziennikarka od wielu lat walczyła z nowotworem. Chociaż wiele osób miało nadzieję, że z pojedynku wyjdzie zwycięsko, przegrała go. Informację te potwierdzili najbliżsi Borkowskiej. Maja, odeszła w nocy z środy na czwartek. Data i miejsce pogrzebu nie zostały jeszcze podane.

Maja Borkowska nie żyje

Maja Borkowska nie żyje

Kiedy informacja o śmierci dziennikarki obiegła media, koledzy z radia zebrali się na wspomnienia. Przyznawali, że:

Są takie chwile, że radiowcowi nie przychodzi do głowy nic mądrego. Chciałoby się tylko cofnąć czas – wspomina Krystian Hanke. – Mam nadzieję, że Maja znalazła spokój – dodała na antenie Ewa Lipowicz.

Chociaż Borkowska chorowała na raka piersi, nie robiła z tego tajemnicy. O walce z chorobą otwarcie mówiła w mediach społecznościowych,  a także na swoim blogu:

Człowiek nie jest samotną wyspą. To sprzeczne z jego naturą. Zawsze będzie potrzebował innych, a oni jego. Zawsze potrzebne będą najdrobniejsze gesty i słowa. I żeby tak jeszcze umieć żyć naprawdę! Pełną piersią. Ilu z nas faktycznie to potrafi? Ilu z nas pod koniec życia będzie mogło powiedzieć, że nie żałuje niczego? Jak się tego nauczyć? Ktoś, kto odchodzi w sile wieku, jest aktywny niemal do ostatnich dni, i niemal do końca potrafi pomóc drugiej osobie, może być dobrym kierunkowskazem. A może po prostu wystarczy pamiętać, że nic nie jest na zawsze? „Trzeba natychmiast żyć. Jest później niż się wydaje” – pisała.

Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

Zobacz także: Nie żyje uwielbiany bohater „Chłopaków do wzięcia”. Informacja o jego śmierci wypłynęła po dziewięciu dniach


Maja Borkowska nie żyje

Maja Borkowska nie żyje

Maja Borkowska nie żyje

Maja Borkowska nie żyje

Maja Borkowska nie żyje. Na co zmarła?

Maja Borkowska nie żyje. Na co zmarła?

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×