Wirtualna Polska

Maja Bohosiewicz oskarżona o kradzież. Tak zareagowała na słowa twórczyni

Maja Bohosiewicz oskarżona o kradzież. Tak zareagowała na słowa twórczyni

Maja Bohosiewicz, The Travelling Onion

Maja Bohosiewicz stara się być instagramerką i influencerką z prawdziwego zdarzenia. Czasem jednak zdarzają jej się wpadki. Ostatnio została oskarżona o kradzież czyjejś własności intelektualnej. Co zrobiła i jak zareagowała w tej sytuacji? Czy rzeczywiście przekroczyła granicę? Zwracacie uwagę na takie sytuacje?

Wirtualna Polska

Maja Bohosiewicz to młodsza siostra aktorki Sonii Bohosiewicz. Poszła w jej ślady i także zagrała w wielu filmach i serialach. Dzięki swoim social mediom jest w stałym kontakcie z całkiem sporą grupą fanów. Niestety, nie zawsze prowadzenie sociali idzie jej gładko. Ostatnio nie obyło się bez małej dramy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Maja Bohosiewicz oskarżona o kradzież

Niedawno Maja poleciła swoim obserwującym kilka warszawskich knajpek, do których można wybrać się na śniadania. Nie jest to u niej nic nowego, aktorka często mówi o miejscach wartych uwagi. Dzięki czemu jej fani mogą łatwiej do nich dotrzeć. Celebrytka współpracuje też z różnymi firmami. Pozwala jej na to konto, które obserwuje prawie pół miliona osób.

Problem polega na tym, że post został przez Maję Bohosiewicz skopiowany od innej influencerki. Zabrakło jedynie oznaczenia twórcy – ten fragment został po prostu wycięty. Internet jest jak worek bez dna, jednak osoba, która napisała pierwotny post, szybko wyłapała, że ktoś korzysta z jej pracy.

Tłumaczenia Mai Bohosiewicz

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Aktorka tłumaczyła się, że lista śniadaniowni została jej przysłana przez jedną z fanek. To dlatego celebrytka wzięła ją za autorkę wypowiedzi. Nadal jednak nie pomyślała o tym, by oznaczyć kogokolwiek jako twórcę.

The travelling onion, bo pod takim nickiem na Instagramie funkcjonuje influencerka, która przygotowała pierwotny post, napisała, że jest jej bardzo przykro, że taka sytuacja miała miejsce. Zwróciła też uwagę, że to nie jest pierwszy raz.

Po raz kolejny moja własność intelektualna została skradziona przez innego dużego twórcę. To jest 1:1 skopiowana moja praca. Wydałam w czerwcu trochę pieniędzy na przetestowanie wielu miejsc i zrobienie materiałów. […] Poświęciłam kilka godzin na spisanie tego, wyselekcjonowanie i przygotowanie materiałów – cytuje ją Plotek.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Choć Maja Bohosiewicz przyznała, że nie powinna była działać pochopnie, przy oznaczaniu autora posta… popełniła błąd!  Jej fani znów nie mogli trafić na konto twórczyni. Oznaczyła bowiem po prostu niewłaściwą osobę!  Podróżniczka znów zwróciła jej uwagę.

Maju, jesteś twórczynią internetową od kilku lat na pewno i powinnaś wiedzieć, że to na tobie spoczywa odpowiedzialność i weryfikacja treści, które wrzucasz w 100 proc. 1:1 skopiowanych z mojej pracy bez oznaczenia autora. I nieważne, kto ci to wysłał. I nie byłam to ani ja, ani kimkolwiek jest osoba, którą oznaczyłaś po kilku godzinach, bo ja sama bym tego nie zauważyła, gdyby nie wy. Wystarczyło poświęcić 15 sekund na weryfikację – zarzuciła aktorce podróżniczka.

Wirtualna Polska

Co sądzicie o tej dramie? Czy rzeczywiście Maja po prostu ukradła cudzą własność intelektualną? Zwracacie uwagę na internetowych twórców? Doceniacie ich pracę?

Z zapartym tchem śledzisz gwiazdy w mediach społecznościowych? A może wolisz przeglądać serwisy plotkarskie i stąd czerpać wiedzę na ich temat? Masz realny wpływ na nasze treści, wypełniając ankietę!

 


Maja Bohosiewicz

Maja Bohosiewicz

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Maja Bohosiewicz

Maja Bohosiewicz

The Travelling Onion

The Travelling Onion

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×