Mahmood gwiazdą finału „The Voice of Poland”! Kim jest, skąd pochodzi i ile ma lat?

Mahmood – kto to?

Mahmood – kto to?

Kim jest Mahmood? Włoski piosenkarz najpierw wystąpił na Eurowizji, a teraz robi karierę w Europie. Ile ma lat, jak naprawdę się nazywa i skąd pochodzi? Sprawdziliśmy.

Kto to jest Mahmood? Wielu fanów popularnego muzycznego show The Voice of Poland zadaje sobie to pytanie, od kiedy producenci show ogłosili jego gościnny udział w ostatnim i najważiejszym odcinku widowiska. 27-latek jest wschodzącą gwiazdą światowej sceny muzycznej. Artysta ma włosko-marokańskie korzenie, jego pasją jest rap i komponowanie utworów.

Mahmood – wiek, dzieciństwo, rodzina, prawdziwe imię i nazwisko

Mahmood tak naprawdę nazywa się Alessandro Mahmoud. Przyszedł na świat 12 września 1992 roku w Mediolanie. Obecnie ma więc 27 lat. Artysta dorastał na przedmieściach Gratosoglio. Matka chłopaka jest rodowitą Włoszką, a ojciec Marokaninem. Pomimo silnych nacisków ze strony ojca, chłopak utożsamia się jedynie ze swoimi włoskimi korzeniami.

Mahmood ma do czynienia z muzyką od najmłodszych lat – już w dzieciństwie uczęszczał na lekcje śpiewu. Do tej pory jest to jego największa pasja.

Mahmood – kariera wokalna

W 2012 roku artysta postanowił postawić wszystko na jedną kartę i pojawił się na przesłuchaniach do szóstej edycji programu X-Factor we Włoszech. Niestety odpadł już w trzecim odcinku, ale to nie podcięło mu skrzydeł. Postanowił zawodowo zacząć pisać i produkować autorskie utwory.

Mahmood

Mahmood

Młody piosenkarz ma już na swoim koncie kilka znaczących sukcesów. Udało się mu wygrać Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo 2019. Mahmood zdobył także drugie miejsce dla Włoch na Eurowizji 2019, na której wykonał piosenkę Soldi. Starania piosenkarza zostały docenione przez MTV, które nominowało go do nagrody dla najlepszego włoskiego wykonawcy. To ogromne osiągnięcie.

View this post on Instagram

GRAZIE ???????? GRAZIE ???????? GRAZIE #mtv #mtvema

A post shared by Mahmood (@mahmood) on

Mahmood ma już za sobą także wydanie pierwszej  płyty. W 2018 roku trafił do sprzedaży solowy album artysty pod tytułem Gioventù bruciata.

Wielu zastanawia się, czy Mahmood ma dziewczynę. Odpowiedź na to pytanie brzmi nie, natomiast na pytanie o jego orientację seksualną nie jest już taka oczywista. Wokalista w jednym z wywiadów przyznał, że chce być postrzegany przez pryzmat swojej twórczości, a nie tego z kim sypia, dlatego nie komentuje życia prywatnego.

Mahmood na Instagamie

Mahmood jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Na Instagramie obserwuje go ponad 1 milion użytkowników. To tam często zamieszcza zdjęcia i dzieli się z fanami najważniejszymi osiągnięciami. Artysta wierny jest swojemu wizerunkowi – zazwyczaj można go zobaczyć w krótkiej, męskiej fryzurze, ekstrawaganckiej biżuterii i stylizacjach podążających za światowymi trendami.


Mahmood w garniturze

Mahmood w garniturze

Mahmood

Mahmood

Mahmood - modowa stylizacja

Mahmood - modowa stylizacja

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×