Szukaj

Magdalena Ogórek nie wytrzymała na wizji. Padły mocne słowa

Magdalena Ogórek

Magdalena Ogórek na antenie TVP skomentowała Strajk Kobiet. Odniosła się do wypowiedzi Ryszarda Terleckiego, który logo protestujących porównał do symboli Hitlerjugend i SS. Co powiedziała?

Magdalena Ogórek zdobyła rozpoznawalność kilka lat temu, gdy z ramienia SLD ubiegała się o fotel prezydenta. Nie osiągnęła wysokiego wyniku, szybko okazało się też, że z poglądami partii, którą reprezentowała, wcale nie jest jej po drodze. Zrezygnowała z polityki i zajęła się dziennikarstwem, dołączając do ekipy TVP, a także Polskiego Radia.

Ile zarabia Ogórek za wypełnianie swoich służbowych obowiązków? Chociaż sama zainteresowana na ten temat wypowiadać się nie chce, wicemarszałek Senatu, Bogdan Borusewicz, zasugerował, że na konto dziennikarki wpływa 600 tysięcy złotych rocznie. Dziennikarka nie pozostała mu dłużna i na Twitterze napisał, że tak wysokie pensje mogłyby wrócić dopiero, gdyby rządził Rafał Trzaskowski:

Miło, że marszałek PO Borusewicz mnie docenia, ale takie stawki wrócą dopiero, gdyby wygrał Trzaskowski.

Magdalena Ogórek na antenie TVP komentuje słowa Ryszarda Terleckiego

Magdalena Ogórek w Telewizji Polskiej prowadzi program W tyle wizji. Na antenie odniesiono się do wypowiedzi Ryszarda Terleckiego. Przypomnijmy, że podczas wtorkowego posiedzenia sejmu powiedział, że znak błyskawicy, który na maseczkach i koszulkach mieli niektórzy politycy opozycji nawiązuje do logo Hitlerjugend i SS:

Z pewną przykrością stwierdzam, że na sali wśród polityków Lewicy i Platformy Obywatelskiej są osoby, które mają maseczki ze znakami do złudzenia przypominającymi symbole Hitlerjugend i SS, ale rozumiem, że opozycja totalna nawiązuje do totalitarnych wzorów. Z przykrością to przyjmujemy.

Magdalena, zapowiadając wideo, w którym wzięto pod lupę logo błyskawicy, nie wytrzymała. Powiedziała:

Brak historii w szkołach może też owocować niezrozumieniem pewnych kwestii — komentowała Magdalena Ogórek.

Po jej wypowiedzi wyemitowano materiał, w którym nie tylko wyświetlono wypowiedź marszałka, ale także pokazano, gdzie jeszcze wykorzystano symbol wykorzystany przez Strajk Kobiet. Wyemitowano m.in. logo Poczty Polskiej, Jednostki Wojskowej Grom, a także Grup Szturmowych Szarych Szeregów.

Chociaż Ogórek próbowała bronić Terleckiego, jej słowa obiły się szerokim echem w mediach społecznościowych.

 


Magdalena Ogórek w TVP Info

Magdalena Ogórek w TVP Info

Magdalena Ogórek w TVP Info

Magdalena Ogórek w TVP Info

Magdalena Ogórek pokazała swoje mieszkanie

Magdalena Ogórek pokazała swoje mieszkanie

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×