Szukaj

Magdalena Lamparska pozbyła się włosów. Aktorka została łysa, to wszystko w słusznej sprawie

Magdalena-Lamparska

Magdalena-Lamparska

Magdalena Lamparska opublikowała zdjęcie z niecodziennej sesji. Pozbyła się swoich długich włosów w szczytnym celu. Jak  wygląda?

Magdalena Lamparska to aktorka znana między innymi z ról w serialu 39 i pół oraz filmu Listy do M. 2. Mało wiadomo o jej życiu prywatnym, bo gwiazda nie do końca wpuszcza do niego media, a w internecie pokazuje tylko wybrane jego fragmenty.

Jej mężem jest Bartek Osumek, prezenter i podróżnik. Para sakramentalne tak powiedziała sobie w magicznym Rzymie w 2017 roku. Z okazji 4. rocznicy, Lamparska podzieliła się niepublikowanym dotąd zdjęciem ze ślubu.

Łysa Magdalena Lamparska

Gwiazdy zdają sobie sprawę, że najłatwiej jest trafić do ich fanów przez social media. Magdalena ma na swoim koncie na Instagramie sporą liczbę obserwujących. Aktualnie sięga ona 248 tysięcy i z dnia na dzień ich liczba rośnie. Dlatego też zdecydowała się właśnie tam pokazać się w zupełnie nowej odsłonie, czym wzbudziła niemałe poruszenie. Wszystko w słusznej sprawie.

Październik od lat kojarzony jest jako miesiąc walki kobiet z rakiem piersi. Wiele twarzy znanych z gazet czy telewizji biorą w tym czasie udział w inicjatywach społecznych uświadamiających społeczeństwo, jak wielkim problemem jest nowotwór. Magda Lamparska dołączyła do tego grona i dołączyła do akcji Na peruki. Ma ona na celu zebranie funduszy potrzebnych na peruki dla kobiet po chemioterapii.

Aktorka została ucharakteryzowana na potrzeby kampanii. Jak przyznała na Instagramie, pierwsze co pomyślała, gdy zobaczyła się cała łysa, było: to nie ja.

Po charakteryzacji odwrócono moje krzesło. Kiedy spojrzałam w lustro, zobaczyłam siebie i pomyślałam „to nie ja”. Byłam naga. To było dla mnie bardzo mocne doświadczenie. Nie spodziewałam się tego, co zobaczyłam i przede wszystkim, tego co poczułam. -napisała Lamparska.

View this post on Instagram

Czy wiesz co to znaczy stracić włosy? No właśnie, WYDAWAŁO mi się, że mogę to sobie wyobrazić… Dziś wiem, że jest to nie do wyobrażenia dopóki nie doświadczy się tego osobiście. Wzięłam udział w eksperymencie i ucharakteryzowałam się do zdjęć na osobę łysą. Na początku wszystko wydawało się takie, jak zawsze na sesji zdjęciowej, jednak czułam, że to będzie dla mnie mocne doświadczenie. Myślałam o wszystkich mi bliskich osobach, które walczyły lub walczą z rakiem. Wtedy zaczęła się charakteryzacja, a wraz z nią nie mogłam patrzeć w lustro. Zasady były takie, żeby nie widzieć procesu zmiany i żeby zarejestrować pierwszą reakcje. Po charakteryzacji odwrócono moje krzesło. Kiedy spojrzałam w lustro, zobaczyłam siebie i pomyślałam „to nie ja”. Byłam naga. To było dla mnie bardzo mocne doświadczenie. Nie spodziewałam się tego, co zobaczyłam i przede wszystkim, tego co poczułam. Bez włosów czułam się naznaczona. Czułam każde spojrzenie. Przez krótką chwilę w minimalny sposób mogłam poczuć to, co czują dziewczyny, które przechodzą przez raka i nie mają włosów. Ile kosztuje je każde wyjście z domu, każde spojrzenie? I najważniejsze, jaką ulgę daje im peruka. Jeśli chcesz im pomóc, to wpłać pieniądze na peruki dla dziewczyn przechodzących przez raka. Włosy nie wystarczą, teraz liczy się każda złotówka, by podopieczne Rak’n’Rolla nie musiały czekać na nowe fryzury. Pomóż im i uwierz mi, to bardzo ważne i bardzo potrzebne.  Wpłać na peruki dla dziewczyn przechodzących przez raka. Pomóż im poczuć się sobą www.raknroll.pl/naperuki #NaPeruki LINK W BIO http://www.raknroll.pl/naperuki

A post shared by Magdalena Lamparska (@magdalamparska) on

W komentarzach pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy od kobiet, które właśnie przechodzą przez chemioterapię. Wiele z nich było wdzięczne za to, że Magdalena postanowiła wziąć udział w akcji.

  • Dziękuję Ci bardzo za ten wpis i za uświadomienie skali problemu.
  • Brak włosów jakoś da się przetrwać, bardziej opłakałam brwi i rzęsy.
  • Wzruszyłam się.
  • Niesamowita akcja… – napisała Kayah.

Do inicjatywy przyłączyły się także Urszula Dembska, Agnieszka Sienkiewicz, Katarzyna Herman oraz Anna Skura.


łysa Magdalena Lamparska

łysa Magdalena Lamparska

Agnieszka Sienkiewicz

Agnieszka Sienkiewicz

Katarzyna Herman

Katarzyna Herman

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×