Magdalena Cielecka przekazała smutną wiadomość: „Dziś zamykam drzwiczki”. Dotknie ona tysiące Polaków

Magdalena Cielecka przekazała na Instagramie ważny komunikat. O co chodzi? Wielu Polaków będzie zrozpaczonych.

Magdalena Cielecka urodziła się w 1972 roku. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W 1995 roku zadebiutowała na dużym ekranie w filmie Pokuszenie w reżyserii Barbary Sass. Za tę rolę dostała nagrodę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Widzowie o jej talencie mogli się też przekonać z produkcji, takich jak: Magda M., Wenecja, Zakochani, Oficerowie, Hotel 52, Egoiści, Amok, Droga wewnętrzna, Katyń, Pitbull. Niebezpieczne kobiety, Najlepszy, Po sezonie, Trzeci, Zjednoczone stany miłości, Czas honoru.

Kunszt aktorski Cieleckiej był wielokrotnie chwalony. Już na początku XXI wieku Łukasz Drewniak zachwalał ją w Przekroju. Porównał ją nawet do Krystyny Jandy.

W kobietach Celeckiej jest upór – bycia piękną, inną i najpotężniejszy – upór niezależności. Cielecka wygląda jak aktorka Bergamana, ale gra nowocześnie, operuje ostrymi kontrastami skokami napięć i emocji. Po neurastycznych zgrzytach i trzaskach następują chwile wyciszenia. Jej bohaterki nie oddzielają się od widza murem, ale w reakcji obronnej atakują…(…) Gra dynamicznie, drażni i denerwuje swoja obecnością na scenie czy w filmowym kadrze, tak jak kiedyś robiła to Krystyna Janda. W przeciwieństwie do młodej Jandy Cielecka pamięta jednak o niebezpieczeństwie zaszufladkowania, dlatego co rusz ucieka od swego emploi, eksperymentuje z fizycznością – napisał przed dwiema dekadami krytyk.

Cielecka do dziś nie schodzi z głównych stron portali. Ostatnio stała się bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Za ich pośrednictwem przekazała fanom ważną wiadomość.

Magdalena Cielecka ze smutną informacją o Chyłce

Magdalena Cielecka zamieściła na Instagramie wpis, w którym poinformowała o tym, że zakończyła prace nad piątym, ostatnim sezonem serialu kryminalnego Chyłka. Napisała:

Dziś zamykam drzwiczki. Dziękuję wszystkim pracującym od trzech lat i pięciu sezonów przy „Chyłce” za tę przygodę, za pomoc, wsparcie, wyrozumiałość i radość w tej pracy! Aktorom oraz reżyserom, producentkom, stacji matce  i nade wszystko ekipie: byliście wspaniali, dziękuję! Co złego, to nie ja… to Chyłka. Czas iść dalej…

Przypomnijmy, że serial opiera się na powieściach Remigiusza Mroza o prawniczce Joannie Chyłce. Cielecka wciela się w nim w rolę tytułową. Oprócz niej w serialu pojawili się m.in.: Filip PławiakKatarzyna WarnkeMichał ŻurawskiJacek KomanSzymon BobrowskiPiotr ŻurawskiPiotr Głowacki oraz Mirosław Haniszewski.

O czym będzie opowiadał ostatni serial produkcji? Jak czytamy w opisie piątego sezonu na Filmwebie:

Mecenas Chyłka dochodzi do siebie po brutalnym ataku. Obowiązki jednak nie dają o sobie zapomnieć. Ksiądz Mieleszko dzwoni do prawniczki, by namówić ją do przyjęcia sprawy, która wydaje się być rozwiązana już od wielu lat. Tesarewicz, działacz opozycji, odsiaduje wyrok za brutalne morderstwo czwórki dzieci. Mieleszko twierdzi, że mężczyzna jest niewinny i namawia Chyłkę, by pomogła wyciągnąć go z więzienia. Czy uda się wznowić śledztwo i znaleźć nowe dowody?

Internauci, w komentarzach pod wpisem Cieleckiej, podziękowali jej za odgrywanie roli Chyłki. Pisali:

  • Dziękujemy za wspaniałą Chyłkowa przygodę.

  • Najlepsza Chyłka jaka mogła być! Powodzenia w dalszych projektach.

  • Dziękuję za te 3 lata. Dziękuję za tak rewelacyjne wcielenie się w rolę Chyłki. Każdy sezon jest cudowny, każdy jest inny. Nie mogę doczekać się Oskarżenia i chociaż jest mi trochę przykro że to już koniec to kibicuję i trzymam kciuki za dalsze projekty które pojawią się na Pani drodze.

Swój wpis dodał nawet wspomniany już Remigiusz Mróz. Napisał on krótko:

Dzięki, Chyłko.

Ostatni sezon serialu będzie miał premierę 30 listopada. Będzie on nosił podtytuł Oskarżenie. Zanim trafi do TVN, będzie dostępny do obejrzenia na platformie Player – co tydzień zobaczymy premierowy odcinek. Też nie możecie się doczekać tej premiery?


Magdalena Cielecka. Koniec Chyłki. Fot. Instagram

Magdalena Cielecka. Koniec Chyłki. Fot. Instagram

Magdalena Cielecka u Kuby Wojewódzkiego

Magdalena Cielecka u Kuby Wojewódzkiego

Magdalena Cielecka

Magdalena Cielecka

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×