Piękny gest Magdaleny Adamowicz. Kwestuje w Gdańsku z WOŚP w rok po śmierci męża

Magdalena Admamowicz – WOŚP 2020

Magdalena Admamowicz – WOŚP 2020

Magdalena Adamowicz, wdowa po zasztyletowanym podczas zeszłorocznego finału WOŚP Prezydencie Gdańska, Pawle Adamowiczu, przełamała swój strach i zdecydowała się kwestować w Gdańsku razem z innymi na rzecz Jurka Owsiaka i jego wspaniałej akcji.

Tysiące ludzi, nie tylko w kraju, ale i za granicą, wspiera dzisiaj WOŚP. W Gdańsku kwestuje też europosłanka, Magdalena Adamowicz, choć jest to rocznica śmierci jej tragicznie zmarłego męża.

WOŚP 2020: Magdalena Adamowicz kwestuje w Gdańsku

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, podczas zeszłorocznego finału WOŚP, został zasztyletowany. Mimo to, wdowa po nim, nie wyobrażała sobie, aby zostać w domu. Dlatego jako wolontariuszka zarejestrowała się już w listopadzie:

Wierzę, że Paweł jest tutaj ze mną, tak jak ja kwestowałam z nim przez wszystkie lata, patrzy z góry i się cieszy – mówiła.

Jest to dla mnie tragiczny dzień, ale w tej tragedii próbuję znaleźć radość i dobro, ponieważ mam nadzieję, że przede mną i moimi dziećmi jest wiele lat. Nie chciałabym go przepłakać i przecierpieć. Wierzę, że dobro musi wygrać, nie możemy pozwolić dać się zastraszyć, nie możemy przegrać – tłumaczyła.

Magdalena Adamowicz w towarzystwie m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz  przeszła przez Gdańsk trasą, którą co roku przemierzała w czasie finałów WOŚP wraz z mężem.

Dlaczego córki Magdaleny Adamowicz nie zostały wolontariuszkami WOŚP?

Magdalena Adamowicz nie ukrywa, że córki bardzo się o nią boją. Same nie zdecydowały się zostać wolontariuszkami.

Moje dzieci bardzo przeżywają, że tutaj jestem. Dla mnie również jest to duży strach. Ufam ludziom, ale jest gdzieś we mnie pewna emocjonalna obawa. W sytuacjach, kiedy dookoła jest tłum, wracają wspomnienia z tamtego tragicznego dnia i tamte emocje – powiedziała.

Pokonuję pewne bariery i wierzę, że Orkiestra będzie grała długo. Musimy być tutaj wspólnie, tak jak po śmierci Pawła – dodała.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku odbywa się pod hasłem: Gdańsk dzieli się dobrem. Nawiązuje ono do słów Pawła Adamowicza wypowiedzianych przed atakiem nożownika.

Wieczorem o godz. 19.30 Magdalena Adamowicz weźmie udział w „światełku do nieba” pod sceną przy Europejskim Centrum Solidarności. Będzie to dla niej najtrudniejszy moment, bo właśnie podczas finału rok temu doszło do ataku na jej męża.

Mimo lęku czuję potrzebę, aby tam być. Chcę się przełamać, chcę to zrobić – twierdzi.

Zobacz także: Matka mordercy Adamowicza w pierwszym wywiadzie: „Zapytał: czy to prawda, że kogoś zabiłem?” Szokujące słowa


Magdalena Adamowicz

Magdalena Adamowicz

Magdalena Adamowicz

Magdalena Adamowicz

Magdalena Adamowicz

Magdalena Adamowicz

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×