Szukaj

Tłusty czwartek u Magdy Mołek. Oryginalnością przebiła wszystkie gwiazdy. Takie świętowanie nam się podoba

Magda Mołek w bardzo oryginalny sposób postanowiła świętować tłusty czwartek. Co wybrała zamiast tradycyjnego pączka?
Magda Mołek świętuje tłusty czwartek

Magda Mołek świętuje tłusty czwartek

Magda Mołek dołączyła do gwiazd, które celebrują tłusty czwartek. Postanowiła jednak, że zrobi to w oryginalny sposób. Żadna ze znanych nam osób nie świętowała tego dnia tak jak ona.

Magda Mołek świętuje tłusty czwartek 2020. Jak?

Magda Mołek z pewnością nie jest osobą, która idzie z prądem. Nie poddała się tradycyjnemu pączkowemu szaleństwu i postanowiła tłusty czwartek świętować inaczej niż wszyscy.

Zamiast okrągłej, polanej lukrem pokusy, wybrała powieść. W zasadzie, dlaczego nie? Jeśli to dla niej taka sama przyjemność? Tłusta, dobrze napisana książka, może dostarczyć nawet więcej radości niż kaloryczna bomba, jaką jest tradycyjny przysmak.

Magda Mołek na swoim Instagramie poleca opowieść o swoich stronach.

Książka zamiast pączka? TA książka tak. Kto mieszka na zachodnich ziemiach Polski, ręka w górę. To jest książka o Was i dla Was. „Poniemieckie” Karoliny Kuszyk, germanistki, polonistki i tłumaczki literatury niemieckiej, wreszcie dziewczyny z Legnicy, z mojej rodzinnej Legnicy – napisała.

Dalej streszcza powieść w bardzo zachęcający sposób. Czy uda jej się przekonać swoich obserwujących do zamiany pączka na książkę?

View this post on Instagram

Książka zamiast pączka? TA książka tak. Kto mieszka na zachodnich ziemiach Polski, ręka w górę. To jest książka o Was i dla Was. „Poniemieckie” Karoliny Kuszyk, germanistki, polonistki i tłumaczki literatury niemieckiej, wreszcie dziewczyny z Legnicy, z mojej rodzinnej Legnicy ❤️ to opowieść o naszych ulicach, domach, mieszkaniach, przedmiotach – wszystkim, co poniemieckie a przecież jest NASZE. No właśnie, czyżby? Opowieść zaczyna się jak najlepszy film: mąż autorki, rodowity Niemiec, w mieszkaniu jej rodziców zmywa naczynia. Płucze starą fajansową miskę i odkrywa na jej odwrocie sygnaturę w kształcie swastyki. – A to co!? Okazuje się, że miska jest w rodzinie od zawsze, nie ma bez niej świąt, bo to w niej wyrastają najlepsze ciasta. Jest od zawsze, czyli od kiedy? Tak zaczyna się śledztwo autorki. Fascynujące! Wciągające, świetnie udokumentowane, pełne emocji i plastyczne w opisie. Mam wrażenie, że czytam o swoim dzieciństwie, o rzeczach, na które nie zwracałam uwagi, albo o sprawach, które mnie zawsze jakoś nurtowały, może nawet uwierały. Bardzo polecam ❤️ P.s. Sweter ze zdjęcia nie jest poniemiecki, tylko z second handu ???? p.s.s.Fotografia na ścianie vintage ✌️ #okienkoMołkaksiążkowego #books #readingissexy2020

A post shared by ♦️Magda Mołek♦️ (@magda_molek) on

Obserwującym Magdy Mołek pomysł bardzo przypadł do gustu. Już ustawia się kolejka chętnych, żeby pozycje przeczytać. Chociaż pojawiają się też pomysły, które wydają się być świetnym kompromisem w ten szczególny dzień w roku.

Książka nie zamiast, a do pączka. – proponuje jedna z fanek.

I co wy na to? Podoba wam się pomysł dziennikarki? Nam bardzo, ale i propozycja jednej z internautek wydaje się interesująca.

Zobacz także: Bestsellery Empiku 2020: Magda Mołek w czerwieni rozgrzała atmosferę. Takie połączenie kolorów wymaga odwagi


Magda Mołek poleca powieść zamiast pączka - tłusty czwartek 2020

Magda Mołek poleca powieść zamiast pączka - tłusty czwartek 2020

Magda Mołek – Bestsellery Empiku 2020

Magda Mołek – Bestsellery Empiku 2020

Magda Mołek z mężem – Paszporty Polityki 2020

Magda Mołek z mężem – Paszporty Polityki 2020

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×