Magda Mołek wstawiła zdjęcie znicza: „Tej śmierci jest winne państwo polskie”. Dziennikarka nie przebiera w słowach

Magda Mołek

Magda Mołek

Magda Mołek nie bierze jeńców. W najnowszym wpisie na Instagramie mocno uderzyła w rząd. Obarcza go winą za śmierć kobiety.

Magda Mołek, polska dziennikarka, przyszła na świat w Żaganiu w kwietniu 1976 roku. Studiowała politologię ze specjalnością dziennikarską na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w tym rzemiośle rozpoczęła w mediach lokalnych. Zaczynała w rozgłośni eL w dolnośląskiej Legnicy. Później pracowała m.in. w Telewizji Dolnośląskiej, TVP Polonia, TVP Wrocław, Canal+ i TV Plus.

Widzowie w całym kraju poznali ją, kiedy zaczęła prowadzić program Kawa czy herbata na antenie TVP1. W 2004 roku przeszła do prywatnej stacji TVN. Współprowadziła tam program Taniec z gwiazdami (wraz z Hubertem Urbańskim). Do 2019 roku współprowadziła Dzień dobry TVN. Pojawiała się tam u boku np. Oliviera Janiaka Marcina Mellera.

W 2020 roku założyła własny kanał na platformie YouTube. Nazwała go W moim stylu. Porusza w nim typowo kobiece tematy, takie jak m.in. moda, fitness, dbanie o zdrowie i rodzicielstwo. Mołek, jako dziennikarka, nie stroni oczywiście od najważniejszych tematów politycznych i społecznych. Jej serce znajduje się raczej po lewej stronie. Dowodem na to jest jej ostatni wpis.

Magda Mołek przeciwko PiS. Dlaczego uderzyła w rząd?

Magda Mołek opublikowała na Instagramie obszerny wpis, w którym odniosła się do sytuacji z jednego z polskich szpitali, gdzie zmarła kobieta w ciąży.

O sprawie, jako pierwsza, poinformowała Jolanta Budzowska, radca prawny, która koncentruje się w swojej działalności na sprawach związanych z działaniem służby zdrowia w Polsce.

Konsekwencje wyroku TK z 20.10.2020 r. (chodzi o 22.10.2020  – przyp. aut.), sygn. K 1/20 w praktyce. Pacjentka 22 tydz., bezwodzie. Lekarze czekali na obumarcie płodu. Płód obumarł, pacjenta zmarła. Wstrząs septyczny. Piątek spędziłam w prokuraturze. Dobrego weekendu, czas na reset – napisała na Twitterze prawniczka.

Pełen wpis na TT możecie zobaczyć poniżej.

Mołek przyjęła tę informację ze smutkiem. Zamieściła na Instagramie zdjęcie znicza. W opisie mocno uderzyła w rządzących:

Dość torturowania Polek!!! W jednym z polskich szpitali zmarła Kobieta w 22. tygodniu ciąży. Diagnoza: bezwodzie. To wada płodu zagrażająca zdrowiu i życiu ciężarnej. Lekarze czekali jednak aż płód obumrze. Obumarł. Zmarła (!!!) też pacjentka, bo wdało się zakażenie. To mogła być jedna z nas! Twoja siostra, przyjaciółka, córka, matka, żona, partnerka, synowa, sąsiadka. Każda z nas! – rozpoczęła.

Następnie obarczyła winą za ten zgon rząd, który, jej zdaniem, składa się z „fanatyków”.

Tej śmierci winne jest państwo polskie, które rękami swych fanatycznych przywódców i wyznawców zblatowanych z klerem, ustanawiając drakońskie prawo antyaborcyjne, skazuje polskie kobiety na tortury!!! Wszystko do Was wróci! Prędzej, niż przepuszczacie – kontynuowała.

Na zakończenie dodała:

Nie zapomnijmy o tej Kobiecie, o Jednej z Nas. Wyrazy współczucia dla Najbliższych. Potrzebujesz ab*rcji? Zgłoś się do Aborcyjny Dream Team.

Wpis spotkał się z poparciem lwiej części komentujących. Oto niektóre z opinii:

 • To przerażające co się dzieje w Polsce! Jakim prawem państwo Polskie, system i prawodawca skazuje na śmierć kobiety bez udzielenia im odpowiedniej pomocy ?! Jestem wstrząśnięta !!! Głębokie wyrazy współczucia dla rodziny.
 • Dzieje się to na naszych oczach w XXI wieku, co znaczy dziś ludzkie życie …? 22 letnia kobieta… trudno nawet skomentować …
 • Cofamy się do średniowiecza.
 • Aborcja była, jest i będzie. Szkoda tylko, że droga do niej nie będzie łatwa i dla każdego…
 •  Dopóki nie założymy swojej partii nie będziemy w stanie nic zrobić. To jedyny sposób, żeby zatrzymać tych dziadersów.

Przypomnijmy, że przeciwko niesławnemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego protestowały miliony obywateli Polski. Były to największe demonstracje po 1989 roku. Ludzie nie tylko opowiedzieli się podczas nich za swobodniejszym dostępem do aborcji, ale również protestowali przeciwko PiS, dużym wpływom kleru na rząd i dyskryminowaniu mniejszości seksualnych.


Zdjęcie z Instagrama Magdy Mołek

Zdjęcie z Instagrama Magdy Mołek

Magda Mołek - gwiazdy na evencie biżuterii

Magda Mołek - gwiazdy na evencie biżuterii

Magda Mołek o minusach macierzyństwa

Magda Mołek o minusach macierzyństwa

Komentarze

 • GośćA pisze:

  Do ludzi popierających aborcje… dlaczego nie używacie określenia, „zbiłam płód/dziecko”, „pozwoliłam na rozerwanie na kawałki mojego płodu/dziecka”, zamiast tego używacie określenia aborcja? Nazywajcie rzeczy po imieniu, skoro jesteście takie świadome i odważne. Stań i powiedz głośno „zabiłam własne dziecko/płód”…. używacie określenie płód zamiast dziecko, bo dla was płód to nie dziecko. Jednocześnie większość z was, jest zapewne przeciwna karze śmierci- hipokrytki!!

  • Gość pisze:

   Kobieto mowa jest o mocno chorych i mocno zniekształconych dzieciach, jako matka nie pozwoliłabym na takie cierpienie swojemu dziecku. To jest nieopisany ból dziecka i matki! Nie wiesz co znaczy umrzeć w cierpieniach! Matka w takiej sytuacji jest bezradna tylko pozostaje jej czekać w rozpaczy. Piszesz zapewnie czysto hipotetycznie więc nie masz pojęcia o czym piszesz. Jest XXI wiek i nikt płodów nie rozrywa są inne metody proszę poczytać.

 • bzdura pisze:

  jestem położną, tak się robi, Czeka nz obumarcie płodu i rząd nie ma yu NIC do gadania. Pani Mołek….chyba Matołek powinna się nazywać lub: kłamczucha, ujadaczka, pełna jadu dzieląca Polaków

  • Gość pisze:

   Proszę nie ubliżać p.Mołek jest pani położną więc wstyd żeby kobieta niosąca na codzień pomoc rzucała wyzwiskami w internecie.To jest żenujące .Brak taktu i wstyd.Proszę nie zapomninać że nie jest pani anonimowa w sieci .

  • GośćA pisze:

   Dokladnie!

  • Gość pisze:

   Niestety rozumu za grosz ta pani Molek nie ma

  • Gość pisze:

   Nie zasługuje pani na miano Kobieta.

  • Gość pisze:

   Do gość o 23.01 a kto dał panu /pani prawo mianować kogoś na kobietę? No to chyba żart !!! Żeby kogoś oceniać trzeba najpierw spojrzeć na siebie jakim sie jest człowiekiem. A nie pisać androny w internecie.

  • Gościówa pisze:

   Do Gosc 21:15 „Proszę nie ubliżać p.Mołek…” – Nie ma to jak odwracać kota ogonem, co? Typowe lewackie posuniecie. A to, ze Mołkowa oskarża Rzad Panstwa Polskiego i lekarzy o bezmyślne zabicie matki i dziecka nie ma dla ciebie najmniejszego znaczenia… To jest dopiero żenada!!! Zauważ osiołku, ze 22 tydzień to czas, kiedy dziecko (tak dziecko, ale do ciebie to nie dociera) można uratować. Ruszcie mózgami, a nie powtarzacie, jak małpki co bezmyślne celebryctwo powie…

  • Gość pisze:

   GośćA – sam do siebie piszesz? 😀

  • Gość pisze:

   Do Gościówy -I znów wyzwiska i ubliżanie od „lewaków”w sieci, słowna agresja i zatrzetrzewienie. Osiołki i małkpki ma pani w Zoo. A gdzie miłość do bliźniego? Tylko to pani potrafi? Współczuję rodzinie.

  • Gość pisze:

   @bzdura i @gościówa domniemam, że to ta sama osoba, która w czasie nocnego dyżuru produkuje beznadziejne wpisy.

 • Gość pisze:

  Jeśli dochodzi do śmierci pacjenta, to rozliczajcie lekarzy. Paniusia Molek nie słyszała o śmierci pacjentki i dziecka, gdy lekarze czekali z cesarskim cięciem, bo pacjentka nie zapłaciła lekarzom. Albo gdy dochodziło do zatrucia ciążowego i lekarze nie zdążyli na czas. Albo gdy lekarz robiąc USG ciezarnej nie widział że serduszko dziecka jest przesunięte na drugą stronę na skutek choroby . Tego pani Molek nie wid!i i nie oskarży.

 • Gość pisze:

  Ludzie obudźcie się !!! Każda z nas jest jak nie matką, babką czy ciotką takiej kobiety. Czy naprawdę musimy na te cierpienia pozwalać? Głównie o tym zadecydowali mężczyźni co ich to mało dotyczy.Kto jest ważniejszy kobieta czy chory płód? Co po takiej „chorej”ciąży pozostaje z takiej matki-kobiety?To już jest wrak człowieka. Jak później z tym żyć? Średniowiecze….

 • Gość pisze:

  Jedną z nas ??? Kobieto w twoim wieku już się w ciążę nie zachodzi.. więc daj sobie spokój

  • Gość pisze:

   Puknij się w łeb

  • Zosia pisze:

   Ależ napisał. Jak nie masz coś mądrego do napisania to lepiej nic nie pisz..

  • Gość pisze:

   Wstydz się !!! Wypisujesz brednie p.Mołek ma racje ! Starsze są i w ciążę zachodzą jeszcze, nie masz pojęcia o czym piszesz!!! Tu chodzi o całokształt każda z nas jest albo matką,babką, ciotką Itp. Płytko myślisz .

 • GośćA pisze:

  Tej śmierci jest/są winni lekarz/e….szkoda, ze Molek nie pochyliła się, nad ponad 150.000 nadprogramowymi zgonami w czasie pseudo pandemii….

  • Gość pisze:

   Skoro 150 000 nadprogramowych zgonów, to dlaczego piszesz o pseudopandemii? Skoro ludzie zmarli, to znaczy, e jest pandemia?

  • Gość pisze:

   Szkoda, że ty się nie pochyliłaś/eś na swoją głupotą

  • GośćA pisze:

   150.000 Polaków zmarło nie na covid, tylko z powodu zaniedbań służby zdrowia związanych z pseudo pandemia.

  • Gość pisze:

   A ja myślę, że zabrakło staranności w monitorowaniu stanu zdrowia pacjentki. I po co mieszać do tego nieszczęścia politykę. To taka celebrycka choroba. Wywoływanie podziałów i szerzenie „miłości”. Jeden przez drugiego się popisuje.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×