Po serii mocnych wpisów Ani Wendzikowskiej czas na Magdę Mołek. Była gwiazda TVN ma dość. „Za długo byłam grzeczna”

Magda Mołek

Magda Mołek

Magda Mołek zamieściła w sieci odważny post. Po serii bardzo szokujących wyznań byłej redakcyjnej koleżanki, czyli Ani Wendzikowskiej, wspomniała o posłuszeństwie. Co napisała na ten temat? Jak zwykle nie owijała w bawełnę.

Magda Mołek to jedna z najbardziej znanych dziennikarek, która przez lata kojarzyła się widzom ze stacją TVN. Na swoim koncie ma sporo zawodowych sukcesów. Najdłużej była związana z Dzień Dobry TVN. Po kilkunastu latach pracy zdecydowała się odejść z programu. Po czasie wyjaśniła, że wszystko było związane z nadmiarem obowiązków i tym, że chciała w końcu spędzać czas ze swoimi dziećmi.

Dzień dobry TVN traktuję jak moje dziecko. Jednak w pewnym momencie, mając już dwóch synów, poczułam, że wszystko trochę zaczyna mi się wymykać spod kontroli. Zrozumiałam, że nie jestem w stanie pracować w weekendy, a właściwie – że tego po prostu nie chcę. Od wielu lat nie miałam wolnych sobót i niedziel — wytłumaczyła motywy decyzji Plejadzie.

Po odejściu z pracy zaczęła działać na własną rękę i założyła kanał na YouTube o nazwie W moim stylu, gdzie przeprowadza wywiady z gwiazdami.

Magda Mołek o posłuszeństwie

W ostatnim czasie ze stacją TVN rozstało się kilka gwiazd. Największym echem odbiła się jednak rezygnacja z posady przez Annę Wendzikowską. Zaledwie kilka tygodni po tym, jak przekazała fanom swoją decyzję, zdradziła, że była ofiarą mobbingu.

Byłam poniżana, gnębiona, codziennie drżałam o pracę. Niby „gwiazda telewizji”, a ja byłam traktowana jak dziewczynka z podstawówki, którą co chwilę bije się po łapkach za każde niedociągnięcie. Tak naprawdę byłam w swoim schemacie niewidzialności, niedocenienia i ciągłego udowadniania swojej wartości. (…) Kiedy zdjęto z anteny moje wejścia, w studio usłyszałam: „Sorry, Anka, nie oglądasz się”. Pomyślałam, cóż, trudno, chodzi o dobro programu – napisała w sieci.

W ślad za nią poszło też kilka innych osób ze stacji, które pisały prywatne wiadomości do dziennikarki i ujawniały w nich, z jakimi problemami mierzą się w pracy. Teraz bardzo tajemniczy post dotyczący posłuszeństwa zamieściła w social mediach Magda Mołek.

Gwiazda nie odniosła się w nim bezpośrednio do pracy na antenie TVN, ale poruszyła temat, który od kilku dni zdecydowanie dominuje w branży. Jest nim wpajane przez lata posłuszeństwo.

Od najmłodszych lat jesteśmy uczeni posłuszeństwa. Zaczyna się od domu, potem wymagają od nas tego w szkole, wreszcie jesteśmy tacy (posłuszni) w pracy.
Niewiele/u ma siłę wyrwać się z systemu, bo życie w posłuszeństwie uczy bezradności. O tym właśnie jest fenomenalna książka @mikolaj.marcela PATOPOSŁUSZEŃSTWO.
Tytuł jest gruby, wiem, ale wcale nie jest przesadą, gdy już znasz treść tej pracy.

Dziennikarka przyznała, że sama wiele razy walczyła z systemem i bardzo żałuje, że robiła to tak rzadko. Trzyma też kciuki za tych, którzy mają na tyle odwagi, by przeciwstawić się złym praktykom.

Myślę, że za długo byłam posłuszna. Żałuję, że miałam odwagę postawić się systemowi i tworzącym go ludziom raptem kilka razy. Ale zawsze wtedy czułam, że żyję!
Bunt jest dobry, nieposłuszni zmieniają świat, rozwalając skostniały system.
Kibicuję Wam, niepokornym, nieukładającym się z systemem, i zapraszam na rozmowę z Mikołajem Marcelą u mnie na kanale.

Fani bardzo żywiołowo zareagowali na wpis Magdy i docenili to, że poruszyła niezwykle bliskie im zagadnienie. Przyznali, że brak wspomnianego przez gwiazdę posłuszeństwa jest zawsze krytycznie odbierany przez otoczenie.


Magda Mołek w bieliźnie

Magda Mołek w bieliźnie

Magda Mołek - urodziny Elle

Magda Mołek - urodziny Elle

Magda Mołek

Magda Mołek

Komentarze

 • GośćIga pisze:

  Po obejrzeniu milionerów z udziałem tej prymit,,, Rozenek z tej ustawki obrzydliwej nie oglądam tvn

  • Elak pisze:

   Ale chyba żartujesz. Ź le oglądalś. Jest inteligentna, pewna siebie. I wygrala pol miliona. I wiedziala co znaczy \'w poprzek\' /kucharze jakoś nie/!!

 • Gość pisze:

  Problemem jest podły człowiek i jego podła natura.. dla wielu niestety jakakolwiek władza jest pretekstem do dowartościowania swojego wątłego ego czyimś kosztem.. doskonale to widać w rządzie i w czasach wojny..

  • Gość pisze:

   Zgadzam się z tym!

  • imo pisze:

   zgadzam się – natura ludzka w wielu aspektach jest zła. osobiście uważam, że niektóre z ofiar mobbingu gdyby same były kierownikami, też stosowałyby mobbing. to tak jak z ofiarami pedofili – część z nich zostaje pedofilami w dorosłości. niestety – władza korumpuje, a władza absolutna korumpuje absolutnie. trzeba inwestować w to, aby każdy człowiek był prawy, silny i odważny i każdy wiedział, że raz może być na wozie, a raz pod wozem – to może pomóc sięgnąć do empatii, gdy – często nawet niechcąco – zacznie się być tym „złym”

 • Gość pisze:

  Bardzo konkretna propozycja .Nie ocenia ale nie odwraca się plecami. Czyli problem jest.

 • zabi plus pisze:

  Nic się nie zmieniło, jeżeli ktoś decyduje się na komercję a taką stacją jest TVN ,to jest świadomy wybór i są tego konsekwencje,gdy nie zaspakaja się ambicji sponsorów i szefów to znaczy trzeba zmienić pracę.

 • Gość pisze:

  Nie lubię tej laski

  • Lubię ludzi pisze:

   Nie interesuje nas kogo ty lubisz. Takie puste laski jak ty, nie mają nic do powiedzenia w poruszanym, ważnym społecznie temacie, to używają pustych, nic nie znaczących słów, tym samym zaśmiecając internet. Brak ci szacunku do samej siebie. Proponuję więc, żebyś polubiła najpierw samą siebie.

  • Zoja pisze:

   Ja też bjej nie lubię.

  • Gośćalalala pisze:

   Też nie lubię, mdła, bez wyrazu ………

  • M.c. pisze:

   Jest zaje bista. Kocham ją.

  • imo pisze:

   do „Lubię ludzi” – po komentarzu widać, jak ogromnie „lubisz ludzi”… co za wyrzyg jadu do obcej osoby, która jedyne, co napisała, to że nie lubi kontrowersyjnej bohaterki artykułu!

 • Gość pisze:

  Ha ha a ha ha zawsze moźna zmienić robote jest etacik jest kakało nikt mi n4e powie marketing jest marketing haos haos próźnia próznia allnarchia allnarchia byle kasa się zgadzała ale foty super i to tyle

 • Gość pisze:

  Kiedyś obserwowałam tę Panią na lotnisku we Frankfurcie,byla z żonatym facetem,wyglądali na parę…kiedy dolecieliśmy do Wro udawali,że się nie znają…
  Niestety Pani nie jest wiarygodna….zakłamana jak to całe celbryctwo!!!

  • Gość pisze:

   A teraz uprzejmie donosisz? Co ma jej wiarygodnośc dziennikarska do tego co robi prywatnie? Poza tym nie wiesz nic na temat jej prywatnego życia.A może ty jesteś zawistnią „koleżanką” Żenua.

  • GośćYES pisze:

   Jaki jesteś w życiu prywatnym, taki jesteś w pracy! Jaka różnica?

  • Gość pisze:

   Co za podły,plotkarski komentarz!!!!Kiedys….obserwowałam…….żonaty……udawali…….,Gratuluje i trzeba było odrazu sprzedać Pudelkowi ta sensacje.Teraz może uda się wprowadzić choć troszkę fermentu w życie obcych sobie ludzi!Dobrze się spi?

  • Gość pisze:

   Kiedyś, gdzieś. Wrażenie, wyglądali, udawali. To jest wiarygodność?

  • Marta pisze:

   Kiedyś, gdzieś. Wyglądali, udawali. To jest wiarygodność?

  • Poranny tost pisze:

   Pani Magdo, trochę zakłamuje Pani rzeczywistość.. Ok może pracowała Pani w weekendy (od 8:00 do 11:00), może nawet więcej licząc kolegia i przygotowania do programu.. ale dlaczego nie wspomina Pani o tym ze od poniedziałku do piątku miała pani wolne? Dzieci zapewne były w przedszkolu, wiec miała Pani czas na paznokcie, fryzjera, ploteczki i kawkę z koleżankami. Przeciętni ludzie pracują średnio po 8-9 godzin od poniedziałku do piątku, wiec proszę nie narzekac, bo robi się to żałosne. Miłego dnia;)

 • Gość pisze:

  a teraz Pani reklamuje bieliznę …i jest git..

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×