Wirtualna Polska

Magda Mołek w szczerej do bólu rozmowie o macierzyństwie: „Mamo albo mi pomożesz, albo umrę, bo nie daję rady”

Magda Mołek w szczerej do bólu rozmowie o macierzyństwie: „Mamo albo mi pomożesz, albo umrę, bo nie daję rady”

Magda Mołek

Magda Mołek zdecydowała się na niezwykłe szczere wyznania w rozmowie z Justyną Nagłowską. Powiedziała o trudach macierzyństwa i łączeniu kariery z wychowywaniem dzieci.

Wirtualna Polska

Magda Mołek jest znana z tego, że o swoim życiu prywatnym nie mówi zbyt dużo. Wiadomo jedynie, że jest żoną warszawskiego prawnika oraz mamą dwóch synów – 8-letniego Henryka i rocznego Stefana.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

To między innymi z myślą o nich postanowiła zrobić sobie przerwę od pracy w Dzień Dobry TVN. Niedawno dała się namówić na szczery wywiad o trudach macierzyństwa w podcaście Justyny Nagłowskiej, żony Borysa Szyca. Co powiedziała?

Magda Mołek rozprawia się z idealną wizją macierzyństwa

Już wcześniej Magda Mołek udzieliła wywiadu w Baby by Ann, gdzie otwarcie powiedziała, że nie wierzy w wizję idealnego macierzyństwa galmour. Opowiedziała wtedy o trudach bycia mamą, ale dopiero w rozmowie z Nagłowską zwierzyła się z intymnych przeżyć tamtego czasu.

W audycji Matka też człowiek panie rozmawiały między innym o tym, jak połączyć bycie mamą z karierą zawodową. Mołek opowiedziała o powrocie do pracy po pierwszym porodzie i o tym, że tak naprawdę poczuła trudy macierzyństwa, kiedy urodził się jej drugi syn. To wtedy poczuła skrajne zmęczenie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Po 3 miesiącach od narodzin mojego drugiego syna powiedziałam do swojej mamy: „Mamo albo mi pomożesz, albo umrę, bo nie daję rady” – wyznała – Gdy po pół roku niespania wstałam po raz piętnasty w nocy zrobić mleko, stałam nad blatem w kuchni i kapały mi łzy, bo byłam tak zmęczona i nagle zobaczyłam, że kapie mi też krew z nosa. Wtedy pomyślałam: „Czy ja jestem jedyna w takiej sytuacji? Jedyna tak zmęczona, kompletnie bezradna?”. Pomyślałam: „Nie, poszukam jeszcze takich kobiet, bo one na pewno istnieją, bo my wszystkie takie jesteśmy”.

View this post on Instagram

Miałam dziś bardzo emocjonujący dzień. Nagrałam kolejny odcinek podcastu „Matka też człowiek” dla @storytel.pl z cudownymi Matkami. @kozierowskakordys_olga i @magda_molek przyjęły moje zaproszenie do studia, żeby porozmawiać o tym, jak łączyć pracę z macierzyństwem i jaka jest tego cena. Kobiety rakiety i moja ogromna inspiracja ????????. Doszłyśmy do paru konstruktywnych wniosków, parę pytań wciąż pozostało bez odpowiedzi, momentami było zabawnie, a momentami wzuszająco. Przy okazji poruszyłyśmy parę innych okołomacierzyńskich tematów. Jedno było niezmienne jak zawsze w tym podcaście – wzajemne zrozumienie, brak oceniania się i kobiece wsparcie, którego sobie udzieliłyśmy. Za to najbardziej lubię moją pracę. Po każdej takiej rozmowie czuję się bardziej świadoma i silniejsza. I bardzo Wam za to dziękuję dziewczyny ????????❤️ A na koniec mała dygresja jak to u mnie… Jak tak dziś patrzę za okno, to ta pogoda wydaje mi się być kwintesencją macierzyństwa. Śnieg, deszcz i słońce występujące po sobie, w krótkim odstępie czasu… ????????‍♀️ #matkatezczlowiek #podcast #storytel #kobiety #rozmowy #zrozumienie #świadomość #wsparcie #podcaster #storytelling #macierzyństwo #bezfiltra #reallife #momslife

A post shared by ???????????????????? (@jus_naglowska) on

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dziennikarka zwierzyła się także, z tego, że macierzyństwo pozwoliło jej także odkryć, że w związku oboje rodzice mogą zajmować się dziećmi.

Poczułam, co to znaczy być matką na 100% wtedy, jak urodziłam drugie dziecko. Przy pierwszym to jednak miałam wrażenie, że odpoczywam, a jak pojawiło się drugie, to nagle zrozumiałam, co to znaczy, że wszystko wali ci się na głowę. Sytuacja zmieniła się diametralnie i wtedy dopiero uświadomiłam sobie, że mam męża, czyli że jak jest nas dwoje i mamy dwójkę dzieci, to spróbujmy się tym podzielić. Wcześniej mi to do głowy nie przyszło – wspominała odkrycie na pozór oczywistej sprawy.

Wirtualna Polska

Wyznała także szczerze, że jej mąż uświadomił jej bardzo ważną rzecz w postrzeganiu świata przez kobiety i mężczyzn.

Mój mąż po 10 latach związku powiedział mi: „Magda, powiedz mi to, przecież ja się nie domyślę”. A ja na to: „Co? Jak to się nie domyślisz? Nie wiesz, że dziecku trzeba pieluchę zmienić?”, a on na to: „Nie wiem, powiedz mi to, a ja to zrobię”.

Rozprawiłą się po raz kolejny także z wizją idealnego macierzyństwa, które według niej nie istnieje.

Panujące w Polsce wyobrażenie, że macierzyństwo jest słodkie, strumieniami leje się tylko miód i przyjemność, że od razu mamy płaskie brzuchy, piersi pełne mleka i nasze dzieci są dla nas najważniejsze, a do tego mamy czas na kawkę… Jak się tego naczytałam, naoglądałam tych luksusowych wózków, ubranek, tego życia glamour, to powiedziałam sobie: „Przecież to tak nie wygląda, albo ja mam wszystko na odwrót w życiu”.

Magda Mołek bardzo ceni swoją prywatność, więc takie zwierzenia to rzadkość. Trzeba docenić jej szczerość i to, że podzieliła się swoimi doświadczeniami jako mama.


Magda Mołek w podcaście Justyny Nagłowskiej

Magda Mołek w podcaście Justyny Nagłowskiej

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Magda Mołek w sukni z sieciówki

Magda Mołek w sukni z sieciówki

Magda Mołek i Piotr Kraśko - TVN wiosenna ramówka 2020

Magda Mołek i Piotr Kraśko - TVN wiosenna ramówka 2020

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×