Gwiazdy „Magdy M” kiedyś i dziś. Po 16 latach od premiery niektórych ciężko poznać. Co z powrotem serialu? TVN komentuje

Magda M

Magda M

Dziś mija 16 lat od emisji pierwszego odcinka Magdy M. Serial TVN-u cieszył się ogromną popularnością i wylansował całą plejadę gwiazd. Jak dzisiaj wyglądają odtwórcy kluczowych ról? I co z powrotem kultowej produkcji?

Magdę M śledziło co tydzień przez cztery sezony prawie 4 miliony widzów. Nigdy wcześniej, ani później, żaden serial TVN nie stał się takim fenomenem. O Magdzie Miłowicz – prawniczce w wielkim mieście powstawały artykuły, prace doktorskie i książki. Uczelnie prawnicze przeżywały najazd młodych-zdolnych, którzy chcieli żyć jak Joanna Brodzik czy Paweł Małaszyński w serialu. Uknuto nawet określenie „pokolenie Magdy M”.

Serial otrzymał w jednym roku aż trzy TeleKamery. Poza tym, z racji, iż promował tolerancję, otrzymał także nagrodę Hiacytna za postać Sebastiana granego przez Bartka Świderskiego, jako pierwszego pozytywnego geja w polskich serialach.

Fani wciąż czekają na ciąg dalszy. Na Facebooku zostało utworzone nawet wydarzenie Magda M. Kiedy ciąg dalszy? adresowane do TVN-u.  Joanna Brodzik wielokrotnie mówiła, że jest zainteresowana kontynuacją, natomiast Paweł Małaszyński nigdy nie wypowiedział się wprost. Póki co w tym roku, fani serialu dostali w prezencie książkę autorstwa scenarzysty serialu Radosława FiguryMagda M. Słoneczna strona. Dziwne, że TVN nakręcił już kontynuacje wiele mniej popularnych seriali, a opowieści o przebojowej prawniczce Magdzie Miłowicz, która odniosła ogromny sukces, jeszcze nie…

Czy Magda M wróci po latach?

Radosław Figura w rozmowie z Super Expressem zdradził, że mimo upływu lat, historia Magdy wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Jedna z czytelniczek zdradziła, że losy rezolutnej prawniczki poznała nie tyle ze szklanego ekranu, co dzięki ostatniej książce, będącej kontynuacją produkcji:

Magda M. ma wciąż swoich oddanych wielbicieli. A także nowych, bo doskonałą, zachęcającą recenzję książki „Magda M. Słoneczna Strona” napisała czytelniczka, która nie znała dotąd ani serialu, ani pierwszej książki. Na FB są strony poświęcone serialowi, a fani nawet utworzyli wydarzenie, że z prośbą do TVN o powrót Magdy M.

Jakie są szanse na powrót hitu sprzed lat? Okazuje się, że całkiem spore:

Może [wrócić]. W każdej chwili – wyznał Figura.

Na temat kontynuacji serialu wypowiedział się Bartek Kasprzykowski, który zamieścił na Instagramie zdjęcie z Pawłem Małaszyńskim.

Płaska&Korzecki Reunion. Po latach. Znów wspólna praca. „Magda M.” Reunion? Co Wy na to? – czytamy w opisie zdjęcia.

Na ich słowa błyskawicznie zareagowali fani, którzy w internetowym głosowaniu wyrazili swoje zainteresowanie nowym sezonem Magdy M. Liczba pozytywnych głosów mówi sama za siebie:

Fajny szum [zrobili akotrzy – red.]. Aż Radio Zet zapytało w ankiecie, czy serial ma wrócić. 92% powiedziało tak! Więcej nie powiem.

Więcej powiedział za to Edward Miszczak podczas ostatniej prezentacji ramówki TVN:

Przez kilkanaście lat zmieniły się potrzeby widzów, którzy mieli możliwość oglądania w naszym kraju 150 różnych seriali. To że kiedyś „Magda M” osiągnęła sukces, nie znaczy, że każdy widz czeka na kontynuację. Nie podjęliśmy decyzji odnośnie reaktywacji tego projektu, chociaż rozmawiamy na ten temat – czytamy w Wirualnych Mediach.

Sama Joanna Brodzik nie ukrywa, że chętnie wróciłaby na plan Magdy M po latach:

To jest niezwykle trudna materia, żeby drugi raz wejść do tej samej rzeki, i potrzebny jest zespół wyjątkowo przychylnych czynników, żeby ten krok do rzeki drugi raz zrobić udanie. Ale moje życie jest przygodą i jestem na nią otwarta – wyznała w rozmowie z Interią.

Jak aktorzy Magdy M wspominają serial?

Joanna Brodzik, która wcieliła się w rolę tytułowej bohaterki, wielokrotnie opowiadała, że dla niektórych wciąż jest Magdą. Aktorka miała niezwykły komfort, podobnie jak scenarzysta Radosław Figura, gdyż od początku było wiadomo, że główną rolę zagra Joasia. Dla aktorki jedną z najbardziej wymagających scen była ta, kiedy pierwszy raz całowała się z Pawłem Małaszyńskim.

Pamiętam taki wieczór, kiedy z Pawłem Małaszyńskim kręciliśmy scenę pocałunku i panie charakteryzatorki, żebyśmy nie zostali na wieczność ze zmarzniętymi ustami, przynosiły nam kostki lodu, które musieliśmy cały czas trzymać w buzi, żeby wyrównywać temperatury. Ten pocałunek głównie kojarzy mi się z wazeliną, którą obydwoje byliśmy wysmarowani, żeby nie przymarzły nam do siebie usta – opowiadała Joanna Brodzik.

Jak z perspektywy czasu swoją postać i pracę ocenia Joanna Brodzik?

Intuicja podpowiadała mi, że jest to coś wyjątkowego. Dawała mi sygnał, że jest to jakiś ważny element mojego życia (…) Jest wiele dowodów na to, że praca, którą wykonywaliśmy została przez nas nas wykonana nie tylko dobrze, ale też prawdziwie – mówiła w jednym z wywiadów.

Paweł Małaszyński, serialowy amant i partner głównej bohaterki też pozytywnie ocenia serial. Wielokrotnie mówił, że Magda M. to było apogeum jego popularności, która go przygniotła. Twierdził, że poprzez rolę Piotra Korzeckiego został w pewien sposób naznaczony i określony. Jednak po latach okazuje się, że ma pozytywny stosunek do serialu.

Było miło, sympatycznie. Na pewno nikt się z nas nie spodziewał takiego sukcesu serialu. Pewnie sukces wszystkich bardzo zaskoczył – oczywiście pozytywnie. Ja mam same miłe wspomnienia z tym serialem – mówił.

W Magdzie M debiutowała Daria Widawska, która grała przyjaciółkę tytułowej bohaterki. Aktorka nie wyklucza powrotu na plan tej produkcji.

Dla mnie to był wspaniały czas, ponieważ to był mój pierwszy duży serial, pierwsza duża rola. Czas wielkich nadziei, optymizmu, ale i nauki, ponieważ uczyłam się wszystkiego na planie – co to jest kamera, jak tworzyć postać. Miałam wspaniałych kolegów i partnerów, w związku z czym było się od kogo uczyć – wspominała.

W serialu zagrali także m.in: Kasia Bujakiewicz, Ewa Kasprzyk, Katarzyna Herman, Szymon Bobrowski, Bartek Kasprzykowski, Piotr Fronczewski, Bartek Swiderski, Krzysztof Stelmaszyk, Jacek Braciak i Piotr Fronczewski.

A jak zmienili się aktorzy przez te lata? Zobaczcie w galerii.


Joanna Brodzik w serialu Magda M

Joanna Brodzik w serialu Magda M i dziś

Paweł Małaszyński w serialu Magda M

Paweł Małaszyński w serialu Magda M i dziś

Daria Widawska w serialu Magda M i dziś

Daria Widawska w serialu Magda M i dziś

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×