Szukaj

Magda Gessler w szczególny sposób uczciła pamięć mamy. Nie powstrzymały jej zamknięte cmentarze

Magda Gessler

Magda Gessler

Magda Gessler w szczególny sposób zadbała o pamięć mamy w tym szczególnym dla naszej tradycji czasie. Na Instagramie zdradziła, co zaplanowała.

Magdy Gessler nie powstrzymały zamknięte przez rząd z powodu koronawirusa cmentarze. Znalazła sposób, żeby jak co roku, uczcić pamięć ukochanej mamy. W jaki sposób zrobi to w tym roku i co opublikowała na Instagramie?

Magda Gessler celebruje pamięć mamy

Magda Gessler urodziła się w Komorowie, a jej rodzicami byli Mirosław Ikonowicz, korespondent PAP i Olga Borkowska, która miała pochodzenie rosyjskie i zajmowała się gastronomią. Dzieciństwo gwiazda TVN spędziła m.in. w Bułgarii oraz na Kubie, co wiązało się z pracą jej ojca. Magda niewiele mówi na temat swojej mamy. Kiedyś zrobiła jednak mały wyjątek i powiedziała:

Mama próbowała płacić mi za każdy zgubiony kilogram. Nie udało jej się, bo nie przyjęłam tej propozycji. Byłam wtedy bardzo szczupłą kobietą, osobą młodą, 16-latką. Rozumiałam jej obawy, że w rodzinie są tendencje do tycia. Jednak pewne rzeczy powiedziane wprost dzieciom mogą wyrządzić tak ogromną krzywdę, że ten kompleks ma się na całe życie. I zamiast oddalić się od jedzenia, człowiek się do niego przybliża, zajada swoje kompleksy, stresy. Od tego czasu zawsze czułam się gruba. Trzeba bardzo uważać, gdy córce zwraca się uwagę, że przytyły. Niestety, ja z moją córką chyba też popełniłam ten błąd… – zwierzyła się w Kobiecym Oku.

Ma jednak wiele ciepłych wspomnień o swojej mamie i dba o zachowanie jej pamięci. W tym roku nie możemy pójść na cmentarz w dwa szczególne dla naszej tradycji dni 1 i 2 listopada. Ma dla niej kwiaty i symboliczne światełko. Zdradziła także, jaki kolor kwiatów był ulubionym jej rodzicielki.

Kochani moc uczuć i wspomnień o najblzszych jest w nas … nic innego nam nie pozostało .. ja kupiłam mamie kwiaty jej ulubionego koloru : chryzantemy zlosciste i światełko świec .. – napisała.

W komentarzach płyną ciepłe słowa w kierunku restauratorki. Tegoroczne święta listopadowe będą szczególnie trudne dla wielu osób.


Magda Gessler uczciła pamięć mamy

Magda Gessler uczciła pamięć mamy

Magda Gessler - zdjęcie mamy

Magda Gessler - zdjęcie mamy

Magda Gessler o wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Magda Gessler o wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×