Szukaj

Magda Gessler zakończyła współpracę ze Schroniskiem Smaków: „To miejsce nie ma już być prawa firmowane moim nazwiskiem”. Wydała mocne oświadczenie

Magda Gessler i Schronisko Smaków

Magda Gessler i Schronisko Smaków

Magda Gessler wydała oficjalny komunikat w sprawie Schroniska Smaków. Gwiazda zakończyła współpracę z restauracją, nie ukrywając swojego zdenerwowania. Co napisała w oficjalnym komunikacie?

Magda Gessler od lat jest jednym z największych autorytetów kulinarnych w naszym kraju. Od ponad dekady prowadzi program Kuchenne Rewolucje, w którym pomaga upadającym restauracjom podnieść się z kryzysu. Z jej dobrych rad chętnie korzystają właściciele biznesów w całej Polsce. Restauratorka odmienia nie tylko menu i podaje przepisy na smaczne dania, które przyciągają tłumy, ale zmienia także wystrój lokali, które odwiedza razem z ekipą programu.

Ostatnio branża gastronomiczna przechodzi wielki kryzys. Ze względu na pandemię koronawirusa restauracje od kilku miesięcy są zamknięte. Możliwa jest jedynie sprzedaż na wynos, która nie generuje wystarczających zysków. Na początku roku właściciele lokali zaczęli się buntować. Wielu z nich pomimo rządowych obostrzeń postanowiło otworzyć swoje lokale dla klientów. Jedną z restauracji, które działają w czasie pandemii, jest Schronisko Smaków, sygnowane nazwiskiem Magdy Gessler. Gwiazda nie popierała decyzji o otwarciu lokalu, a między nią a franczyzobiorcą powstały różnice zdań, które są nie do pogodzenia.

Magda Gessler rozwiązała współpracę ze Schroniskiem Smaków

Na Podhalu nawiązał się ruch pod nazwą Góralskie Veto, a tamtejsi restauratorzy i hotelarze pomimo rządowych zakazów zaczęli otwierać swoje lokale. Magda Gessler nie chciała, by w łączono ją z tą sprawą, dlatego natychmiast odcięła się od decyzji franczyzobiorcy, z którą w ogóle się nie zgadzała.

Właściciel lokalu w Bukowinie Tatrzańskiej opublikował w sieci informację o tym, że jego lokal nie będzie już sygnowany nazwiskiem znanej restauratorki. W social mediach pojawiło się oficjalne oświadczenie.

Od samego początku bardzo ceniliśmy sobie współpracę i wiemy, że gdyby nie Pani Magda, to moglibyśmy nie być tu, gdzie jesteśmy teraz. Po ponad pięciu latach współpracy postanowiliśmy podjąć decyzję, że należy pójść własną drogą i zacząć budować nową markę, bez udziału Magdy Gessler. Umowę o współpracy wypowiedzieliśmy już w listopadzie 2020 r. z zachowaniem półrocznego okresu wypowiedzenia, który upływał w kwietniu 2021 r. Skąd więc szybsze zakończenie współpracy? Główny wpływ miało na to „oświadczenie” Magdy Gessler na jej Facebooku. Zdecydowaliśmy się na otwarcie restauracji po zielonym świetle od prawników Pani Magdy, którzy brali czynny udział w „debatowaniu” na temat tego czy otwierać, czy nie. Otworzyliśmy restaurację, a tego samego dnia Pani Magda opublikowała oświadczenie, w którym sprzeciwia się otwarciu i zarzeka, że nic o tym nie wiedziała.

Restauratorka nie pozostała dłużna i natychmiast postanowiła wyjaśnić sprawę w swoich social mediach. Na jej profilu znalazła się odpowiedź na to, co możemy przeczytać w oświadczeniu właściciela restauracji Schronisko Smaków. Gwiazda wystosowała komunikat, w którym poinformowała fanów, że nie ma zamiaru sygnować swoim nazwiskiem restauracji w Bukowinie Tatrzańskiej.

29.01. z winy franczyzobiorcy rozwiązałam umowę ze skutkiem natychmiastowym. Nie zgadzam się z priorytetami ani filozofią prowadzenia tego miejsca przez franczyzobiorcę. I dlatego nie będę odpowiadała za jakość, menu, wygląd oraz wystrój restauracji oraz sklepu internetowego. Nie będę odpowiadała także za żadne inne aspekty związane z działalnością tego podmiotu. W związku z tym, od 29.01.2021 to miejsce nie ma prawa być już firmowane moim nazwiskiem.

TO JUŻ NIE JEST MIEJSCE MAGDY GESSLER.W dniu 29.01 z winy franczyzobiorcy rozwiązałam umowę ze skutkiem…

Posted by Magda Gessler on Sunday, January 31, 2021

Magda Gessler, gdy tylko dowiedziała się o tym, że Schronisko Smaków znowu jest otwarte, wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym mogliśmy przeczytać:

Ja jako Magda Gessler dowiedziałam się o tej decyzji od mojego męża z Toronto. Nikt mnie nie pytał o moją opinię w temacie otwierania restauracji. Nie zgadzam się z postanowieniem Łukasza Zadylaka, franczyzobiorcy Schroniska Smaków prowadzonego przez spółkę Tatry Wysokie. Jest to jeszcze jedna jego samowola. Wszystkie decyzje biznesowe należą do Pana Zadylaka i to on za nie odpowiada. To jest duża restauracja, ma ponad 300 miejsc siedzących, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne ja się pod tym nie podpisuję! 

Nie dziwi więc decyzja gwiazdy o rozwiązaniu współpracy z franczyzobiorcą lokalu. Gwiazda jednak murem stoi za branżą gastronomiczną w całym kraju, a swoje stanowisko w sprawie rządowych decyzji przedstawiła podczas rozmowy z TVN24.


Magda Gessler wypowiedź dla TVN 24

Magda Gessler wypowiedź dla TVN 24

Magda Gessler w Dzień Dobry TVN

Magda Gessler w Dzień Dobry TVN

Magda Gessler - choinka

Magda Gessler - choinka

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×