Maffashion zobaczyła zdjęcia i nie wytrzymała: „Co się dzieje z tymi ludźmi?”. Przy okazji wbiła szpilę Jessice Mercedes. Ostro!

Maffashioni Jessica Mercedes

Maffashioni Jessica Mercedes

Maffashion w nowym poście, który opublikowała na Instastory, wypowiedziała się na temat okrutnego procederu na Wyspach Owczych. Przy okazji zwróciła się z ważnym apelem. Co napisała?

Od niedawna media obiegają zdjęcia i nagrania z wydarzeń, które mają miejsce na Wyspach Owczych. Odbywało się tam coroczne polowanie na wieloryby i delfiny, w którego ramach ucierpiało mnóstwo niewinnych zwierząt. Takiemu zachowaniu sprzeciwia się m.in. Martyna Wojciechowska, która opublikowała na ten temat obszerny post na Instagramie.

Podróżniczka zwróciła uwagę na to, że w ciągu jednego dnia zabito prawie 1,5 tys. delfinów białobokich i grindwali. Chociaż kiedyś polowanie wiązało się z tym, by przeżyć, w jej ocenie dziś jest to hipokryzja.

Od lat trwają w sprawie tej praktyki spory i protesty. Niektórzy uważają, że to tradycja i należy ją podtrzymywać. Inni wskazują na niepotrzebną, brutalną śmierć dzikich zwierząt. „W dzisiejszych czasach to polowanie jest dalekie od dawnych polowań, które miały zapewnić przetrwanie (…). „Grind” odbywa się teraz z łodzi motorowych o wielkiej mocy oraz skuterów i nie jest niczym innym, jak sportem udającym tradycję – to słowa Roba Readaa, dyrektora Sea Shepherd, fundacji która od lat stara się o wprowadzenie zakazu tych praktyk – podkreślała Martyna Wojciechowska.

Maffashion komentuje wydarzenia na Wyspach Owczych

Drastyczne sceny, do których dochodzi na Wyspach Owczych, skomentowała też Maffashion. Blogerka udostępniła na swoim Instastory wpis Martyny Wojciechowskiej. Dodała też komentarz, w którym podkreśla, że jest przerażona tym, że dochodzi do takich sytuacji:

Co jest z tymi ludźmi? Co jest z tym światem? Mamy XXI wiek!

Uważa, że jednym z rozwiązań jest to, by ograniczyć podróże turystów na Wyspy Owcze. Blogerka zwróciła się więc do osób, które wybierają się tam na odpoczynek:

Trzeba by w pierwszej kolejności przestać tam jeździć i nie odwiedzać tego kierunku jako turysta. Może lokalni ludzie zastanowiliby się nad swoją coroczną tradycją? Postawieni pod murem braku ogromnego zarobku i wyraźna niechęć/bunt ludzi? Może coś by dało? Dlaczego świat tego nie zabroni?

Nie jest tajemnicą, że na Wyspach Owczych wypoczywa inna blogerka modowa, Jessica Mercedes. Myślicie, że wysłucha apelu koleżanki?


Maffashion o sytuacji na Wyspach Owczych

Maffashion o sytuacji na Wyspach Owczych

Maffashion aktualnie

Maffashion aktualnie

Maffashion aktualnie

Maffashion aktualnie

Komentarze

  • Marzena pisze:

    Człowiek to najgorsze bydle.

  • Gość pisze:

    Co za okrucieństwo. Powinni zakazać tym świrom takie praktyki, albo dla przykładu paru idiotom łby pourywać to reszta by uciekła. Te biedne zwierzęta niedługo wyginą a jakby się paru unieszkodliwiło to świat od takich debili nie zbiednieje.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×