Maciej Stuhr zaszczepił się przeciw COVID-19. Viola Kołakowska zarzuciła, że „jest niewolnikiem systemu”. Jest riposta aktora

Maciej Stuhr i Viola Kołakowska

Maciej Stuhr i Viola Kołakowska

Maciej Stuhr przyjął szczepionkę przeciw COVID-19, o czym poinformował na Facebooku. To nie spodobało się Violi Kołakowskiej, która skomentowała jego nowy post. Aktor nie pozostawił tego bez reakcji.

W Polsce od ponad roku trwa pandemia koronawirusa. Rząd, by z nią walczyć, wprowadził liczne obostrzenia, które mają ograniczyć kontakty międzyludzkie i tym samym wyhamować rozprzestrzenianie się wirusa. Mimo to liczba zakażonych codziennie wzrasta. Walką z SARS-CoV-2 mają być szczepienia, które ruszyły w błyskawicznym tempie.

W naszym kraju od końca grudnia podawana jest dawka wakcyny. W pierwszej kolejności mogli się o nią ubiegać pracownicy służby zdrowia. Następnie taką szansę otrzymali seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele oraz reszta społeczeństwa. Jak podaje portal 300gospodarka.pl, na ten moment wykonano ponad 14 mln szczepień.

Szczepionkę przeciw COVID-19 przyjęło sporo znanych osób, które o tym fakcie informują w sieci. Niedawno pochwaliła się nią Maria Sadowska, która w nowym poście na Instagramie zdradziła, że wszystko przebiegało bardzo sprawnie:

Ja już! Nie bolało. Na pohybel pandemii !! Wy już zaszczepieni ? Kto jest po i jak się czuliście?

Na wpis zareagowała m.in. Edyta Górniak, która pokusiła się o krótki wpis. Jej komentarz wywołał burzę.

Maciej Stuhr zaszczepił się przeciw COVID-19. Co na to Viola Kołakowska?

Do grona osób zaszczepionych dołączył też Maciej Stuhr, który poinformował o tym na Facebooku. Przekazał, że właśnie przyjął drugą dawkę. Zwrócił się też do osób, które nie wierzą w skuteczność szczepionek. Nie przebierał w słowach:

Udało się! Przyjąłem drugą dawkę szczepionki. Jestem bardzo szczęśliwy! Przy okazji problem liczebności grupy szczepionko-sceptyków wywołała u mnie pewną rewizję moich twardych do tej pory wolnościowych poglądów. Ja wiem, wolność jest ważna. Mamy ją zapisaną w ś.p. Konstytucji. Ale wolność to jedno, a głupota i brak odpowiedzialności za nasze wspólne dobro, społeczeństwo, jego zdrowie, życie i prosperity, to są dla mnie dwie zupełnie różne sprawy. Jeśli przez tę grupę przyjdą kolejne fale epidemii, będę po prostu wściekły.

Udało się! Przyjąłem drugą dawkę szczepionki. Jestem bardzo szczęśliwy! Przy okazji problem liczebności grupy…

Posted by Maciej Stuhr on Tuesday, May 11, 2021

Na słowa aktora zareagowała m.in. Viola Kołakowska, która jest znana z tego, że nie popiera szczepień przeciw COVID-19. W swojej wypowiedzi podkreśliła, że osoby, które decydują się przyjąć dawkę wakcyny, są „niewolnikami systemu”:

Trzeba być idiota zeby wierzyć w to co jest obecnie propagowane na świecie… Trzeba być głupcem i ślepcem, zeby nie widziec skali manipulacji planu depopulacji i ludobójstwa. Obecna sytuacja pięknie pokazuje kto jest niewolnikiem systemu a kto jest wolna myśląca samodzielnie i czująca istota. Kolejne fale będą bobas zaplanowane i nie ma znaczenia ,, szczepionka” która nie jest szczepionka a jak to ujęto w dzienniku ustaw,, eksperyment medyczny” także powodzenia dla wszystkim królików doświadczalnych.  Namaste (zachowano pisownię oryginalną).

Stuhr nie pozostawił tego bez rekcji. Napisał, że „publiczne głoszenie takich poglądów, jakie ma Viola Kołakowska może wyrządzić wiele zła”:

Droga Violu! Ze względu na dawną znajomość pozwól, że odniosę się najdelikatniej do Twojej, znanej powszechnie opinii. Życzę Tobie i Twoim bliskim zdrowia. A jeśli to się wydarzy, będzie to w mojej opinii efektem dużego szczęścia. Ja się na tym nie znam. Ufam medycznym autorytetom, a te w 99,9% świadczą o czymś wręcz przeciwnym. Uważam, że Twoje poglądy, a zwłaszcza ich publiczne głoszenie, są niezwykle szkodliwe, mylne i mogą wyrządzić wiele zła. Osobiście wolałbym iść na wódkę z Sasinem (choć na myśl o jednym i drugim jest mi niedobrze) niż zaufać Twoim poglądom. Ale dość złośliwościom. Nie mogę się doczekać, aż przebadają możliwość zaszczepienia dzieci. Chciałbym, żeby moje dzieciaki nie tylko były zdrowe, ale także nie zagrażały nikomu wokół. Jednocześnie uprzejmie proszę wszystkich moich znajomych o spokojne komentarze w tym wątku.

Aktorka nie odpuściła i drążyła dalej:

Przecież eksperyment medyczny Cię chroni podobno (po to się szczypawkujecie rozumiem), więc po co się denerwować? Możesz już tylko cieszyć się życiem.

Stuhr w odpowiedzi przesłał jej zdjęcie szczepiącego się Dalajlamy, co bardzo ją rozzłościło:

No to chyba już dawno zasady tej gry się zmieniły, musisz zaktualizować program… Iluzja, gra, matrix… Warto jeszcze raz odświeżyć niektóre pozycje i obejrzeć ze zrozumieniem… Prawda już dawno jest nam podawana pod nos na tacy, wystarczy zrobić jedna rzecz… Obudzić się w końcu.

Jesteście za czy przeciw szczepieniom na COVID-19?


Katarzyna Błażejewska-Stuhr, Maciej Stuhr

Katarzyna Błażejewska-Stuhr, Maciej Stuhr

Maciej Stuhr z synem Tadeuszem

Maciej Stuhr z synem Tadeuszem

Viola Kołakowska

Viola Kołakowska

Komentarze

 • Gość pisze:

  Kołakowska ma jakis problem pytanie jaki?pod sufitem nie halo?

 • Gość pisze:

  Ludzie ale się Wam jad z buzi leje. Żenada.

  • Gość pisze:

   Kołakowskiej już wargi sie wylewaja bo mają pełno jadu złośliwego.

 • Martek pisze:

  Szur zawsze tańczy tak jak mu zaklaskają… Wiecznie się miesza w ważne sprawy nie mając nic mądrego do przekazania. Następny zmanipulowany aktorzyna…

 • Gość Ula pisze:

  Pani Wiola jest piękną kobietą. Wiele razy ją widziałam na własne oczy.
  Tutaj opublikowano szczególnie niekorzystne zdjęcia, które można zrobić każdemu.
  Jeśli jesteś facetem geniuszu, to porobiłbyś się ze szczęścia, gdybyś mógł pokazać się z taką lasencją.
  Jeśli jesteś kobietą to wyglądałabyś przy niej jak miotła.
  Ale tu nie o urodzie pani Wioli był artykuł. Może odnieś się do tematu dyskusji……. Potrafisz?
  Przeczytaj jeszcze raz artykuł, może uda ci się coś zrozumieć, chociaż czytając twój wpis jestem, delikatnie mówiąc, sceptyczna.

  • Gość pisze:

   Tylko czy uroda zawsze idzie w parze z rozumem ?

  • Wnikliwa pisze:

   Gość Ula to chyba sama Viola to napisała.

  • Gość pisze:

   Gość Ula to zapewne Viola Kołek.

  • Zaszczepiona pisze:

   A ta piękna Wiola nie obawia się że to czym promuje usta może zmienić jej DNA jest że być może ktoś przeprowadza na niej właśnie eksperyment kosmetyczny?

  • Gość pisze:

   Śmieszne, że Kołakowska boi się szczepionki, a nie bała się wstrzykiwać sobie substancji powiększającej usta. Przecież też za 20 lat może mieć od tego skutki uboczne

  • Gość pisze:

   Co za głupi komentarz

 • Gość pisze:

  Kołakowska wielki autorytet

 • Gość pisze:

  Większość (po wysluchaniu przekazu mediów) zachowuje się w tłumie bezmyślnie, dopiero potem racjonalizuje swoje zachowania gdy jest przerażona tym co zrobiła 😟

  • Gość pisze:

   A kto jest niby przerażony po zaszczepieniu? Jedyny strach jaki mam to nieograniczona głupota antyszczepionkowców! I te „namaste” na końcu… już więcej nie potrzebuje wiedzieć na temat osoby pani Violi

 • Gość pisze:

  Większość zachowuje się w tłumie bezmyślnie, dopiero potem racjonalizuje swoje zachowania gdy jest przerażona tym co zrobiła.

 • Laść pisze:

  Myślałam,że jest mądrzejszy…

 • Gość pisze:

  Jak slucham w tych zakłamanych wiadomościach i widzę te bzdurne wzmianki w internecie, a to w gazecie, że ten się zaszczepił, a to znów tamten ma zamiar się zaszczepić, to mnie już mdli…
  Jakby ważniejszych spraw nie było!
  Kogo to obchodzi, że kolejny kiepski aktorzyna się zaszczepił? To i tak nie zmieni nic…
  Czy zaszczepiony, czy też nie nadal jest zagrożony, że w każdej chwili może się zarazić, jak również jest zagrożeniem dla innych…!
  To wszystko to jedna ,,WIEEELKA” ściema…!
  Zaszczepiłeś się?
  To zrób sobie badania na przeciwciała, tylko się nie załam, jak się okaże, że mimo, że się zaszczepiłeś nie masz ich!
  Znam już dwie osoby, które są zaszczepione, a mimo tego ich nie posiadają!
  Oj! Durny narodzie… Jednak przysłowie: ,,Polak mądry po szkodzie” jest mega prawdziwe!

  • Czy to błąd pisze:

   Ale szczepienie nie tworzy przeciwcial ktore cale zycie masz we krwi, organizm zapamietuje budowe bialek wirusow i wie jak sie przed nimi bronic ale to nie to samo jak posiadanie przeciwcial po przebyciu choroby, prosze sie doinformowac w tej kwestii.

 • Gość pisze:

  Szur niewolnik systemu 😀

 • Gość pisze:

  Jak się pani Violetta Kołek zaszczepi to może jej usta zmaleją a może mózg urośnie.Trzeba sprawdzić.No myślę że ta pani nie ma nawet matury tak jak drugą geniuszka Górniak

  • Khjh pisze:

   Matura nie jest wyznacznikiem inteligencji człowieka

  • Gość pisze:

   O,to masz rację,brawo .

  • Gość pisze:

   W punkt!

  • RS pisze:

   W niczym innym zaistnieć nie może to obrała sobie bieżący temat. I istnieje. Żeby nie te jej durne posty, to nie wygooglowałabym kto to taki. Pełne usta, pusty łeb- bilans się wyrównał…..

  • Gość pisze:

   Pośrednio jest wyznacznikiem głupoty i lenistwa niestety

  • RS pisze:

   Brak matury jest w pewnym stopniu wyznacznikiem głupoty i lenistwa.

 • Gosciówa pisze:

  Dodam nieskromnie że każdy decyduje o sobie moi drodzy Państwo. Proszę więc nikogo nie krytykować bo każdy ma swój rozum. I krytykowanie że ktoś się zaszczepił po zaszczepieniu jaki to ma sens mili Państwo? Mleko się już wylało… Myślmy trochę. Poza tym pragnę zauważyć że może i Pani Viola albo inni siedzą sobie w domu ale ludzie jak ja nie mieli -poza około miesięcznym okresem- zdalnej pracy. Tak non stop chodzę do roboty spotykam petentów zaszczepiłam się bo kto to wie co każdy z tych ludzi przyniesie a pracuję w urzędzie.. dodam jeszcze na koniec jak słuchałam reakcji osoby z mojej rodziny która opowiadała że przechodząc covid czuła się jakby jej na głowę wsadzono plastikowy worek i zrobiono malutki otworek jak główka od szpilki to muszę powiedzieć że to jest przerażające..

  • Gość pisze:

   „Każdy ma swój rozum” a raczej jego brak… no tak każdy niech robi jak chce, oczywiście, ale żeby te szczepienia miały sens trzeba mieć odporność stadną, ale nie lepiej hulaj dusza i mieć wyrąbane na gospodarkę, na służbę zdrowia i p**rdolić takie kocopoły, teorie spiskowe pełne absurdu. Za dużo wolności w tym kraju i każdy uważa się za eksperta w dziedzinie wirusologi i medycyny. Ta cała Violka i Edytka to produkt dwudziestego i dwudziestego pierwszego wieku- naczelne, oświecone profesorki instagrama…

 • Nie kolega z Krakowa pisze:

  Panie Macieju Sztur, teraz jest Pan bezpieczny.Niezaszczepieni nie są żadnym zagrożeniem,dajcie im spokój, bo to powinna być prywatna sprawa.Jestem Pana równolatkiem i ze smutkiem patrzę na Pana decyzję, która na pewno nie jest podyktowana rzetelnymi informacjami. Nie wyslił się Pan też z tymi ekspertami bo za jest tyle co przeciw, a dyskusji brak.Jak mówi Pan o sobie i innych to jeszcze jest do zniesienia, ale jak próbuje Pan wspominać o dzieciach, a taki pewnie jest plan, to krew się we mnie gotuje i widząc Pana, a to pewnie kiedyś nastąpi, nie poproszę o autograf. Nie pozdrawiam, nie podziwiam, żałuję tych paru kiepskich ale oglądanych z Panem filmów Przykro patrzeć na upadek,ale odwrotu nie bedzie, a przeprosiny nie zostaną przyjęte.