Szukaj

Maciej Stuhr gwiazdą zagranicznego serialu! Emisja już trwa, a on niczym się nie chwali

Maciej Stuhr w niemieckim serialu

Maciej Stuhr w niemieckim serialu

Maciej Stuhr ma już ugruntowaną pozycję w polskiej branży filmowej. Czy jednak wiedzieliście, że gra w znanym niemieckim serialu? Zobaczcie, czego się dowiedzieliśmy.

Maciej Stuhr ma na swoim koncie niezliczone kreacje teatralne, filmowe, kabaretowe. Jest znany i lubiany, a jego talent jest nie do przecenienia. Aktor, który popularność i sympatię widzów zdobył już dawno, często był pytany o motywy, jakimi się kierował, wybierając zawód.

Moja przewaga – nigdy tego nie ukrywałem – polegała na tym, że miałem po prostu możliwości, by zostać aktorem: od dziecka podpatrywałem to środowisko i spędzałem mnóstwo czasu w Starym Teatrze, gdzie grał mój ojciec – mówił.

Zdecydowanie tę przewagę wykorzystał i możemy go podziwiać w wielu wspaniałych rolach. Tego jednak jeszcze nie wiecie. Okazuje się, że Stuhr jest gwiazdą popularnego niemieckiego serialu. Emisja już trwa, a on się wcale nie chwalił.

Maciej Stuhr gwiazdą niemieckiego serialu

O tym, że Maciej jest aktorem wszechstronnym, nie trzeba nikogo przekonywać, wystarczy przypomnieć sobie jego kreacje. Nic dziwnego, że zapragnęli go zatrudnić nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy. Sthur gra w bardzo popularnym serialu kryminalnym Polizeiruf 110.

Wciela się tam w rolę sędziego prowadzącego sprawę budowy elektrowni jądrowej na granicy z Polską. Dziennikarka, która prowadziła śledztwo, zostaje zamordowana i tu wkraczają główni bohaterowie Olga Lenski (Maria Simon) i Adam Raczek (Lucas Gregorowicz).

O czym jest serial Polizeiruf 110?

To niemiecki serial kryminalny produkowany od 1971 roku. Fabułę stanowią oddzielne epizody z praktyki niemieckiej policji kryminalnej. W odróżnieniu od innych tego typu seriali tematem nie są wielkie przestępstwa, lecz kradzieże, oszustwa, przemoc w rodzinie. Główny akcent położony jest na aspekt psychologiczny dokonywanych czynów.

W serialu już wcześniej wystąpili polscy aktorzy Agata Buzek, Teresa Lipowska czy Emil Karewicz. Teraz można będzie podziwiać Macieja Stuhra.

O czym jest odcinek z jego udziałem? Anne Gerling (Antje Traue), odnosząca sukcesy dziennikarka i ekolog, zostaje znaleziona martwa w swoim samochodzie po wypadku. Śledztwo przejmują komisarze Olga Lenski (Maria Simon) i Adam Raczek (Lucas Gregorowicz). Ofiara pracowała jako dziennikarka śledcza i była na tropie nielegalnej działalności firmy energetycznej Ergatome, która chce wybudować elektrownię jądrową na polskim pograniczu i walczy o pozwolenie na budowę w sądzie przeciwko oporowi organizacji ekologicznych i okolicznych mieszkańców.

Lenski i Raczek dowiadują się, że Anne Gerling została zamordowana i również była w ciąży. Dziennikarkę znał Łukasz Franczak (Maciej Stuhr), sędzia prowadzący proces. Czy przekazał jej jakieś informacje? W mieszkaniu Anne Gerling Raczek i ojciec Anne Eric (Max Herbrechter) znajdują plik audio, który prowadzi śledztwo w nowym kierunku. Śledczy coraz głębiej wnikają w zbrodnicze uwikłania polityki, biznesu i wymiaru sprawiedliwości – aż sami staną na celowniku potężnych tego świata.

Brzmi ciekawie?


Maciej Stuhr w serialu Polizeiruf 110

Maciej Stuhr w serialu Polizeiruf 110

Polizeiruf 110 - Maria Simon i Lucas Gregorowicz

Polizeiruf 110 - Maria Simon i Lucas Gregorowicz

Maciej Stuhr - Orły 2019

Maciej Stuhr - Orły 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×