Szukaj

Maciej Orłoś o odejściu Marzeny Rogalskiej: „Coś w niej pękło”. Pisze o toksycznych relacjach i stadzie żmij

Maciej Orłoś

Maciej Orłoś

Marzena Rogalska kilka dni temu podjęła bardzo odważną decyzję. Dziennikarka po 12 latach rozstała się z TVP. Co na ten temat powiedział Maciej Orłoś, który sam niedawno opuścił szeregi stacji?

Marzena Rogalska przez 12 lat regularnie gościła na antenie TVP. Dziennikarka prowadziła flagowe programy stacji. Szczególną sympatię widzów zyskała jako gospodyni Pytania na śniadanie. Gdy we wtorek wydała oświadczenie, w którym oznajmiła, że opuszcza szeregi stacji, w mediach zawrzało. Okazuje się przełomowym momentem, który przesądził o jej losach, był niedawny strajk niezależnych mediów przeciwko wprowadzeniu dodatkowego podatku od reklam.

Po 12-stu latach współpracy z TVP podjęłam decyzję o odejściu. Środa, 10 lutego 2021 roku był najtrudniejszym dniem w mojej karierze zawodowej. Programy i zwiastuny z moim udziałem, które jeszcze zobaczycie na antenie, zostały nagrane wcześniej – napisała w komunikacie wieloletnia wizytówka TVP.

Gwiazdy masowo gratulowały dziennikarce decyzji. Spadł na nią grad powinszowań od znajomych z konkurencyjnych stacji. Wiele sław, które już wcześniej odeszło z TVP, skomentowało odważną decyzję Rogalskiej. Wśród nich jest między innymi Maciej Orłoś.

Maciej Orłoś komentuje odejście Marzeny Rogalskiej z TVP

Marzena w TVP spędziła wiele lat, a śniadaniówkę zdecydowała się opuścić dosłownie z dnia na dzień. Stacja szybko znalazła zastępstwo na jej miejsce. Następnego ranka po odejściu Rogalskiej, u boku Tomka Kammela jako prowadząca zadebiutowała Izabella Krzan.

Programowy partner Rogalskiej dotychczas nie zabrał głosu w sprawie jej głośnego oświadczenia. Jakby tego było mało, przestał śledzić jej profil na Instagramie. Pojawiły się spekulacje, że ich relacja wcale nie była taka dobra, jak mogło się wydawać przez ostatnie lata.

Odejście Marzeny Rogalskiej wywołało poruszenie w świecie mediów. Dziennikarze, którzy mieli okazję z nią pracować, żywo komentują jej odważną decyzję. Głos w sprawie zabrał Maciej Orłoś, który z Telewizją Publiczną związany był przez 25 lat. Dziennikarz opuścił szeregi TVP w 2106 roku:

Nie dziwi mnie decyzja Marzeny. Bardzo ją rozumiem i popieram. Znając ją, wiem, że to musiało być dla niej ogromnie trudne. Dla niej praca w telewizji była bardzo ważna, ale jak widać, wszystko ma swoje granice i coś w niej pękło. Nie można mieć do niej pretensji, że nie zrobiła tego wcześniej – powiedział w rozmowie z Faktem.

Koleżance po fachu dodał też wiele otuchy. Jego zdaniem ma ona jeszcze szansę rozwinąć skrzydła i kontynuować dziennikarską karierę. Jest wręcz pewny, że ta decyzja wyjdzie jej na dobre. Dobitnie też podsumował atmosferę panującą w ostatnich latach w TVP:

Ja nigdy nie żałowałem swojego odejścia z TVP i uważam, że Marzena wkrótce zobaczy, że jej odejście wyjdzie jej tylko na dobre. Odcięcie się od toksycznych relacji i wyrwanie się od zmanipulowanych osób bez swojego zdania, które tkwią w stadzie żmij, nie może przynieść nic innego jak same pozytywne skutki.

Orłoś jest wręcz pewny, że Marzena doskonale da sobie radę bez telewizji i szybko znajdzie kolejne zajęcie:

Nigdy nie jest za późno na nowy początek. Istnieje życie poza TVP, a wręcz istnieje życie poza telewizją, czego teraz doświadczam, prowadząc kanał na YouTube. Jestem fanem Marzeny i trzymam za nią kciuki. Jestem przekonany, że nas zaskoczy nowymi projektami, bo ona jest świetną dziennikarką, która nie umie stać w miejscu. Na pewno się nie będzie nudziła.

O powodach odejścia z TVP Marzena opowiedziała w rozmowie z Beatą Sadowską, której zapis znajdziecie tutaj.


Maciej Orłoś - kampania edukacyjna Czas Na Wzrok 40+

Maciej Orłoś - kampania edukacyjna Czas Na Wzrok 40+

Marzena Rogalska pierwszy wywiad po odejściu z TVP

Marzena Rogalska pierwszy wywiad po odejściu z TVP

Maciej Orłoś - Gwiazdy Pytania na śniadanie i Dzień Dobry TVN

Maciej Orłoś - Gwiazdy Pytania na śniadanie i Dzień Dobry TVN

Dodaj komentarz

  • Gość pisze:

    Brawo pani Marzeno. Nareszcie.Pani do nich nie pasowała.Odeszła ostatnia prawdziwa D dziennikarka a zostali przekupni ludzie nie mający nic wspólnego z dziennikarstwem.Same Jarząbki.Łubu dubu niech nam żyje prezes klubu….Nareszcie pani Marzeno.Odeszła ostatnia prawdziwa dziennikarka.Zostały prawdziwe przekupne miernoty

  • Gość pisze:

    Brawo pani Marzeno. Nareszcie.Pani do nich nie pasowała.Odeszła ostatnia prawdziwa D dziennikarka a zostali przekupni ludzie nie mający nic wspólnego z dziennikarstwem.Same Jarząbki.Łubu dubu niech nam żyje prezes klubu……

  • Albert pisze:

    Filozofy Zdrajcy TVP szanować co Polskie, to lepiej pujść do obcych stacji to jest chore, debilizm.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×