Tomasz Lis we wzruszającym poście pożegnał przyjaciela z TVP. Pracował na planie największych produkcji

Tomasz Lis

Tomasz Lis

Tomasz Lis pożegnał przyjaciela, z którym przez lata pracował w TVP. Zmarł człowiek, który stał za flagowymi formatami stacji. Miał 76 lat.

Tomasz Lis aktywnie prowadzi profile w serwisach społecznościowych, na których głównie porusza tematy polityczne. Często gorzko komentuje działalność partii rządzącej. Czasami zdobywa się na osobiste wyznania – tak jak niedawno, gdy ujawnił, że kilka lat temu przebywał w Norwegii. W skandynawskim kraju pracował nielegalnie, a do domu wracał autostopem. Jeden wieczór spędził na dworcu.

Maciej Krogulski nie żyje. Tomasz Lis przekazał te smutne wieści

W sobotę, 20 grudnia, na profilu Tomasza Lisa pojawiły się druzgocące wieści. Redaktor naczelny Newsweeka poinformował o śmierci bliskiej osoby. W wieku 76 lat zmarł jego wieloletni przyjaciel, Maciej Krogulski, z którym poznał się jeszcze w czasach, gdy pracował w TVP.

Operator przez pół wieku stał za kamerą na planie flagowych formatów stacji, m.in. Panoramy i Wiadomości. Relacjonował pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski. Z Telewizją Polską pożegnał się 11 lat temu. Był absolwentem łódzkiej szkoły filmowej.

Maciej Krogulski nie żyje

Maciej Krogulski nie żyje

Tomasz w krótkim wpisie pożegnał kolegę z dawnej pracy. Zdradził, że mężczyzna nie tylko interesował się filmem, ale także sportem — podobnie jak Lis lubił grać w tenisa:

Czytam, że zmarł operator TVP, Maciej Krogulski. Maciek kochał mieć w ręku kamerę, a jak nie kamerę,to rakietę tenisową. Świetny facet. RIP, chłopie.

Te tragiczne zdarzenia skłoniły dziennikarza do refleksji. Opublikował zdjęcie z olszyńskiego szpitala, do którego trafił w ubiegłym roku. Dziś szczególnie docenia szansę, jaką dostał od losu:

Rok temu tez mieszkałem pod 12-tką, ale wolę dzisiejszą. Za życie.

Dlaczego Tomasz Lis trafił do szpitala?

Doniesienia o problemach zdrowotnych Tomasza Lisa obiegły media w na początku grudnia 2019. Dziennikarz trafił do szpitala po tym, jak zasłabł tuż przed spotkaniem z sędzią Pawłem Juszczyszynem, z którym miał przeprowadzić wywiad do Newsweeka. Jego stan był na tyle poważny, że został odwieziony na oddział kliniczny anestezjologii i intensywnej terapii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie.

Lis długo się nie komentował swojego stanu. Nie ujawniał, co dokładnie mu dolega. Dopiero w maju w rozmowie z Michałem Figurskim w Radiu Zet powiedział, że przyczyną był udar mózgu:

Udar jest specyficznym doznaniem, bo nie boli. Człowiek czuje jakby ciało się od niego oddzielało.

Na szczęście po kilku miesiącach rehabilitacji Tomaszowi udało mu się wrócić do formy.


Maciej Krogulski nie żyje

Maciej Krogulski nie żyje

Maciej Krogulski nie żyje

Maciej Krogulski nie żyje

Tomasz Lis

Tomasz Lis

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×