Szukaj

Nie żyje Maciej Kosycarz. To on fotografował największe gwiazdy, polityków, rodzinę królewską

Maciej Kosycarz nie żyje. Fotoreporter, szef Agencji Kosycarz Foto Press, zmarł w czwartek, 26 marca. Za miesiąc skończyłby 56 lat. 
Maciej Kosycarz nie żyje

Maciej Kosycarz nie żyje

Maciej Kosycarz zawód reportera miał we krwi. Był synem Zbigniewa, który krótko po wojnie został fotoreporterem. Razem stworzyli bogatą fotorelację Gdańska w XX i XXI wieku.

Maciej Kosycarz nie żyje. Kim był?

Na co dzień, Maciej prowadził Agencję Kosycarz Foto Press. Był zawsze, gdy działo się coś ważnego z życia Gdańska i Pomorza. Nie zabrakło go więc w momencie, gdy książę William i Kate przylecieli do Polski. Jego zdjęcie, na którym Paweł Adamowicz próbuje zachęcić małżonków do degustacji słynnego likieru Goldwasser, stało się popularne w sieci, a także zostało opublikowane w książce.

Opublikowany przez Macieja Kosycarza Piątek, 17 stycznia 2020

Kosycarz niejednokrotnie fotografował polityków, na czele z Lechem Wałęsą, gwiazdy, znane osobistości. Mężczyzna od czterech lat zmagał się jednak z problemami zdrowotnymi. Walczył z chorobą nowotworową i gdy pokonał pierwszy kryzys, zaczął promować badania profilaktyczne.

Choroba wróciła w 2019 roku. Niestety, Maciej Kosycarz zmarł w czwartek rano, w szpitalu w Warszawie, w wyniku przerzutów pooperacyjnych, a wiadomość o jego śmierci błyskawicznie obiegła media. Fotografa pożegnał m.in. jego przyjaciel, Krzysztof Skiba, który w swoich social mediach opublikował ich wspólne zdjęcie:

Zmarł mój przyjaciel Maciek Kosycarz. Postać w Gdańsku kultowa. Fotoreporter. Autor wielu wspaniałych fotografii Gdańska i całego Wybrzeża. Wydawca fantastycznych albumów fotograficznych. Postać bardzo znana w Gdańsku i lubiana. Był laureatem wielu nagród. Właścicielem agencji fotograficznej Kosycarz Foto Press (KFP). Zmarł dziś w Warszawie na powikłania po raku trzustki. Tu na zdjęciu stoimy razem na wystawie poświęconej historii Stoczni Gdańskiej zorganizowanej przez Maćka.

Zmarł mój przyjaciel Maciek Kosycarz. Postać w Gdańsku kultowa. Fotoreporter. Autor wielu wspaniałych fotografii…

Opublikowany przez Krzysztofa Skibę Czwartek, 26 marca 2020

Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Zobacz także: Nie żyje polska aktorka. Zagrała w serialach TVN-u i TVP


Maciej Kosycarz i Paweł Adamowicz. Fot. Facebook

Maciej Kosycarz i Paweł Adamowicz. Fot. Facebook

Maciej Kosycarz i Lech Wałęsa. Fot. Facebook

Maciej Kosycarz i Lech Wałęsa. Fot. Facebook

Maciej Kosycarz nie żyje

Maciej Kosycarz nie żyje

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×