Kolejna gwiazda TVN przeszła do TVP: „Bierzemy najlepszych z konkurencji”. To prawie transfer roku

TVN24

TVN24

Jeden z dziennikarzy niedawno zakończył współpracę z TVN. Długo nie narzekał na brak pracy. Już wkrótce pojawi się na antenie TVP. Wiemy, jaki program poprowadzi.

TVN Grupa Discovery wprowadza sporo zmian. Jak informował niedawno Marcin Barcz, dyrektor komunikacji korporacyjnej, w najbliższym czasie nawet kilkanaście osób może stracić pracę:

Naszym głównym celem jest uproszczenie struktur firmy w taki sposób, żeby uzyskać maksymalną elastyczność, a co za tym idzie, jak najlepsze dopasowanie do potrzeb widzów i wymogów rynku – komentował w Wirtualnych Mediach.

Współpracę ze stacją zakończyło kilku znanych dziennikarzy. Wśród nich jest m.in. Igor Sokołowski, który tuż przed odejściem wysłał do swoich kolegów z pracy maila, w którym tłumaczył, że redakcja TVN24 nie jest już miejscem, w którym chciałby się rozwijać zawodowo. W lutym w jego ślady poszli kolejni dziennikarze: Aleksandra Janiec i Maciej Dolega. Głośno było także o przejęciu przez TVP Agustina Egurrolę – wieloletniego jurora formatów rozrywkowych TVN.

Zobacz: Kolejni dziennikarze rozstają się z TVN24. Piękna prezenterka i pogodynek poszli w ślady Sokołowskiego

Maciej Dolega dostał pracę w TVP Info

Maciej Dolega długo nie narzekał na brak pracy. Wirtualne media donoszą, że dziennikarz został zatrudniony w TVP Info. Będzie prowadzić poranny program Wstaje dzień, na zmianę z Anną Popek i Adamem Gizą. Przed kamerami telewizji publicznej zadebiutuje w poniedziałek 12 kwietnia. Dodatkowo będzie też gospodarzem nowej odsłony wspomnianej produkcji, którą stacja planuje emitować w weekendy.

Te informacje potwierdza szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosław Olechowski. Mówi, że na jego biurko spływa sporo CV od pracowników konkurencji, którzy aplikują praktycznie na każde możliwe stanowisko. Wybiera jednak tych najlepszych:

W ostatnim czasie spływa na moje biurko bardzo dużo CV od pracowników konkurencji. Właściwie aplikują na każde możliwe stanowisko. Wybieramy tych najlepszych, właśnie z myślą o ciągłym rozwoju – komentuje w Wirtualnych Mediach.

W czwartkowy poranek wiadomości potwierdził sam zainteresowany, który udostępnił pierwsze zdjęcie ze studia Wstaje dzień. Podkreślił, że to w TVP rozpoczęła się jego przygoda z telewizją:

Dołączam do ekipy „Wstaje dzień”.  TVP to miejsce, w którym rozpoczęła się moja przygoda z telewizją. Wciąż mam tu wielu przyjaciół. Cieszę się na nowe wyzwania, których teraz będzie dużo więcej… do zobaczenia.

Pod postem Maciej wyłączył możliwość dodawania komentarzy. Swoją decyzję wytłumaczył na Instastory:

Wyłączyłem komentarze, żebyście sobie krzywdy nie zrobili. Dobrego dnia.

Dziennikarz w rozmowie z Plejadą powiedział, że w nowej pracy czekają na niego nowe wyzwania. Nie boi się negatywnych emocji, jakie mogą się pojawić przy okazji tego transferu:

TVP to nowe wyzwania. Nie będę prowadził prognoz pogody. Zostałem prowadzącym program Wstaje dzień, jest więc to całkowicie nowe wyzwanie. […] Nie mam w sobie takich emocji, które by sprawiały, żebym komuś na profilu pisał opinie, które – gdybym stanął z tym kimś twarzą w twarz – nie przeszłyby mi przez gardło. Okazuje się jednak, że żyjemy w takim świecie, w którym wiele osób na takie komentarze odważa się. Niezmiennie dziwi mnie, że ludzie mają w sobie taką chęć dzielenia się, nazwijmy to, swoimi przemyśleniami w ten właśnie sposób.

Maciej Dolega nie jest jedynym dziennikarzem, który w ostatnim czasie przeszedł z TVN do TVP Info. W przeszłości na taki ruch zdecydowali się także m.in. Karolina Pajączkowska, Michał Adamczyk oraz Krzysztof Ziemiec.


Maciej Dolega w TVP Info

Maciej Dolega w TVP Info

Maciej Dolega wyłączył komentarze

Maciej Dolega wyłączył komentarze

Maciej Dolega

Maciej Dolega

Komentarze

 • Peterek pisze:

  O jej ale Kurskiemu słupki skoczą – może Olejnik jeszcze wyrwie

 • Gość pisze:

  i bardzo dobrze zrobił

 • Dorina pisze:

  Jak można spaść tak nisko, żeby prosić o przyjęcie do tvpis????????????????? Tak robi tylko nędzny człowiek, bo w tvpis o innych spoza pis tylko źle!!!!!!!!!!!

 • Gość pisze:

  Bierzcie jeszcze moroczkow

 • misio dobra rada pisze:

  tvp info to teraz najbardziej propagandowy kanał pisowski znany ze szczucia i manipulacji w celach politycznych, dobra może dziś praca skończy się jednak jak pis straci władzę i wtedy znów trzeba będzie szukać pracy lecz wtedy będzie trudniej bo będzie na człowieku ciążyło odium babrania się w pisowskiej propagandzie z roku na rok bardziej obrzydliwej i kłamliwej przekraczającej wszelkie standardy spolegliwości oraz lizusostwa. Mam nadzieje, że wszyscy uczestnicy tych haniebnych praktyk tej władzy będą jak radioaktywni i skażeni dla innych uczciwszych mediów

 • Gość pisze:

  Po tym transferze, średni poziom IQ w obu stacjach wzrośnie… 🙂

 • Kkkk pisze:

  Maciej Dolega pracował już w TVP zanim przeszedł do tvn. Myślę, że zaraz będą komentarze typu, dlaczego wrócił do TVP, ale człowiek musi żyć, opłacić rachunki itd.

 • Gość pisze:

  Super facet. Bardzo charakterystyczny głos

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×