„M jak miłość”: producenci pożegnali Emiliana Kamińskiego. W jaki sposób zakończą wątek granego przez niego bohatera?

Emilian Kamiński

Emilian Kamiński

Emilian Kamiński nie żyje. Producenci M jak miłość pożegnali go w serialu. Naprawdę pięknie się zachowali. A co z granym przez niego bohaterem?

26 grudnia zmarł Emilian Kamiński. Aktor miał 70 lat. Był człowiekiem orkiestrą: zajmował się też reżyserią, muzyką i był założycielem Teatru Kamienica. U Pana Boga w ogródku, U Pana Boga za miedzą, Szaleństwo panny Ewy, Kariera Nikosia Dyzmy, Akcja pod Arsenałem – to niektóre produkcje, w których grał w trakcie swojej długiej kariery.

Przyjaciółka Emiliana, znana aktorka i pisarka Joanna Szczepkowska, ujawniła, co przed śmiercią pisał do niej.

Nasza ostatnia wymiana sms ze szpitala: „Joasiu kochanie nie mogę rozmawiać bo mam ataki kaszlu jestem w szpitalu na Banacha pod dobrą opieką, więc myślę, że niedługo będzie lepiej, napisz o co chodzi”… Ja- Chodzi tylko o to, ze Tobie myślę i że Cię całuję mocno. On – „i ja Ciebie kochanie em” – zrelacjonowała.

Artysta trafił do placówki z uwagi na problemy z oddychaniem. W pewnym momencie doprowadziły one do tego, że z trudem mówił. Nic mu nie pomagało. Nawet nowoczesne terapie, które zastosowano u niego w szpitalu.

On kochał swój teatr i bał się, że już nigdy nie wróci na scenę. Bo rokowania nie były najlepsze. Miał problemy z mówieniem i z oddychaniem. Kilka razy był w szpitalu, ale było coraz gorzej, mimo że miał najlepszą opiekę i zastosowano u niego nowoczesną terapię. Zdrowie niestety nie wracało – zdradził informator Super Expressu.

Producenci M jak miłość pożegnali Emiliana Kamińskiego

Od 2004 roku Kamiński wcielał się w postać Wojciecha Marszałka (ojca Madzi – Anny Muchy) w serialu M jak miłośćW poniedziałek, 2 stycznia, producenci TVP2 pożegnali go w piękny sposób. Zadedykowano mu odcinek kulisów formatu.

Drogi Emilianie, będziemy tęsknić za twoim uśmiechem, wspaniałym poczuciem humoru i życzliwością, którą obdarzałeś wszystkich wokół. Z wielkim żalem żegnamy cię, przyjacielu. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i sercach naszych widzów – przekazali.

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób scenarzyści zakończą wątek Emiliana. Fakt poinformował, że decyzje w tej sprawie zapadną po 10 stycznia. Wówczas ekipa serialu powróci z przerwy świątecznej.

Emilian Kamiński nie żyje. Kiedy i gdzie pogrzeb?

Pogrzeb Kamińskiego odbędzie się 4 stycznia. Trumna z ciałem artysty spocznie na Powązkach w Alei Zasłużonych. Pogrzeb poprzedzi pożegnalne nabożeństwo. Odbędzie się ono w kościele pw. św. Karola Boromeusza.

Posted by Teatr Kamienica on Thursday, December 29, 2022


Emilian Kamiński w M jak miłość

Emilian Kamiński w M jak miłość

Emilian Kamiński - żałoba w Teatrze Kamienica

Emilian Kamiński - żałoba w Teatrze Kamienica

Emilian Kamiński w roli Bociana - screen

Emilian Kamiński w roli Bociana - screen

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×