Łzy odcinają się od Adama Konkola: „5 minut przed wejściem na scenę postawił zespół w bardzo niezręcznej sytuacji”. Robi się coraz ciekawiej

Łzy

Łzy

Kilka dni temu zespół Łzy poinformował o odejściu Adama Konkola. Muzyk wydał oświadczenie, w którym wyznał, że to on wyrzucił członków. Oświadczenie menadżerki zespołu mówi jeszcze co innego.

Łzy to zespół rockowy, który został założony w 1996 roku. Grupa muzyków wylansowała takie hity jak: Agnieszka już dawno…, Oczy szeroko zamknięte, Puste słowa czy Narcyz. Jedną z członkiń zespołu była Ania Wyszkoni, która po kilku latach zdecydowała się na karierę solową. Grupa nie była zadowolona z takiego obrotu spraw:

Nie było to dla mnie przyjemne, kiedy słyszałam, że teraz to właściwie jest lepiej beze mnie, że to, co osiągnęliśmy, to w ogóle nie miało znaczenia. Sądzę, że to było dorabianie ideologii do trudnej sytuacji, zupełnie niepotrzebnym. Jesteśmy 11 lat później, emocje opadły, wszyscy dojrzeliśmy i spojrzeliśmy na to wszystko trochę inaczej. Dzisiaj jestem mocna zdystansowana do tego – opowiedziała Wyszkoni w programie „Taka jak ty”.

Zespół Łzy ma nowy skład. Kto jest teraz wokalistką?

Jak się okazuje, nie tylko ona ma jakieś „ale” do pozostałych członków. Grupa Łzy poinformowała na Instagramie o odejściu współzałożyciela zespołu, Adama Konkola:

Nowe utwory powstawały już bez udziału współzałożyciela zespołu Adama Konkola, który z przyczyn osobistych w maju tego roku opuścił grupę. W związku z tym na wyraźną, pisemną prośbę Adama jego wizerunek nie będzie wykorzystywany na oficjalnej stronie internetowej zespołu, portalach społecznościowych i innych publikacjach medialnych.

Adam Konkol zarzuca zespołowi kradzież

Muzyk odniósł się do sytuacji i w specjalnym oświadczeniu ogłosił, że zmienił cały skład zespołu, a nie z niego odszedł:

Od jakiegoś czasu (dłuższego) praca w zespole nie szła jak powinna, z naciskiem na nie szła w ogóle. Od pięciu lat nie powstała żadna nowa piosenka. W październiku odkrywam także , że „wyrzucono mnie” i zabrano dostęp do wszystkich social mediów zespołu ŁZY (facebook, instagram), w związku z czym tracę kontakt z fanami zespołu.

Adam Konkol zarzucił również próbę kradzieży nazwy i zarejestrowania jej na innego członka zespołu:

Jeden z członków zespołu Arkadiusz D. bez mojej wiedzy, „za moimi plecami”, po 25 latach znajomości, podejmuje próbę „kradzieży” nazwy zespołu Łzy i próbuje zarejestrować ją w Urzędzie Patentowym jako własną. Na szczęście, „w ostatniej chwili” dowiaduje się o tym, od jednego z byłych członków zespołu.

Dodał także, że biografia, którą napisał Arkadiusz D., nijak ma się do stanu faktycznego:

Kolejna rzecz, którą odkryłem, to kompletnie zmanipulowana biografia zespołu Łzy, którą pisał samodzielnie Arkadiusz D., przypisując sobie praktycznie wszystkie zasługi i umniejszając mojej osobie. Z biografii tej wynika , że Ja oraz Ania Wyszkoni mieliśmy zaledwie śladowy wkład w tworzenie historii zespołu.

Mężczyzna zapowiedział, że będzie działał w nowym składzie i z nową wokalistką:

Łzy w nowym składzie i z nową wokalistką znów będą koncertować oraz wydawać nowe piosenki. Czeka mnie wiele pracy, ale nie mogę się jej doczekać.

Premiera nowego singla zespołu Łzy <3Dlaczego zmieniłem cały skład zespołu Łzy…Od jakiegoś czasu (dłuższego) praca…

Posted by Adam Konkol on Friday, November 5, 2021

Menadżerka zespołu Łzy odpiera zarzuty

Otrzymaliśmy na skrzynkę e-mailową oświadczenie od KamilliRybus, menadżerki zespołu Łzy. We wstępie poinformowała, że członkowie grupy padli ofiarą hejtu i oszczerstw ze strony Adama Konkola. Poinformowano, że muzyk sam odszedł z zespołu:

Adam Konkol sam zrezygnował z członkostwa w zespole Łzy w maju 2021 roku. Bez żadnego usprawiedliwienia, nie powiadamiając nikogo, oddalił się z miejsca koncertu. Pięć minut przed wejściem na scenę postawił zespół i organizatora w bardzo niezręcznej sytuacji. Później, poinformował resztę zespołu o swoim odejściu. Zaakceptowaliśmy to.

W dalszej części przeczytać można, że:

Zespół nigdy nie umniejszał ani Adamowi, ani żadnemu członkowi zespołu jego wkładu w dorobek grupy. To jednak nie przeszkadza mu w sposób zupełnie pozbawiony klasy deprecjonować, a wręcz negować wkład reszty członków w działalność zespołu.

Menadżerka poinformowała, że Konkol nie skupił uwagę na tworzeniu muzyki dla innych artystów, stąd taka długa przerwa:

Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że przez ostatnie lata wszystkie próby pracy nad nowym materiałem Łez były przez niego torpedowane, zaczął uzurpować sobie prawo do nieomylności w kwestiach artystycznych. Adam brnie jednak dalej w swoich zapędach dyktatorskich i decyduje się wymienić cały skład zespołu, którego nie jest już członkiem. Jest to działanie tak groteskowe i śmieszne, że żaden komentarz chyba nie jest w stanie oddać absurdalności całej sytuacji.

Na koniec pojawiła się informacja, że zespół nie zgłosił piosenki na Eurowizję (starego utworu, który i tak nie spełniłby wymogów regulaminu konkursu), oraz że na dowód tego, że pracowali nad muzyką, premierowo publikują utwór Wtedy Ty i Ja.

Co myślicie o tej trudnej sytuacji?


Adam Konkol

Adam Konkol

Łzy w nowym składzie

Łzy w nowym składzie

Łzy, Sara Chmiel-Gromala - Wakacyjne Hity Wszech Czasów - koncert TVP w Jastarn

Łzy, Sara Chmiel-Gromala - Wakacyjne Hity Wszech Czasów - koncert TVP w Jastarn

Komentarze

 • Gość pisze:

  Łzy to Ania Wyszkoni beż nie to już nie to . ŁZY się skończyły po odejściu Ani tyle

 • Gość pisze:

  Adam to trudny człowiek. Każdy wczesniej czy później się z nim pokłóci. Wystarczy przypomnieć sobie jak obrażał Wyszkoni i inne artystki, Paulle, Aleksandre. Wszystko jest ok dopóki jest tak jak on chce. Gdy ktoś ma inne zdanie jest wielka klotnia.

 • Iwona pisze:

  Nie trzeba byc geniuszem ,żeby wiedzieć gdzie jest teraz serce zespołu Łzy.Wystarczy spojżec na liczby Łzy-Agnieszka 2.0 ponad milion odtworzeń na youtube , natomiast „łzy” kradzione ze swoją depresją zaledwie dwa tysiące odtworzeń.
  Fani pokazali gdzie jest miejsce „kradzionej podróbki”

 • Gośćjfjfj pisze:

  Ten zespół jeszcze istnieje? Wychodzi na to, że nie jeden… To i tak nie ma większego znaczenia, bo w masowej świadomości ŁZY to przede wszystkim Ania…

 • Gość Bubu pisze:

  Nie rozumiem, to teraz są dwa zespoły o nazwie Łzy?

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×