Światowy gigant wyróżnił gwiazdę polskiego pochodzenia. Kim jest Luke Marzec? Ten przystojniak już podbija świat

Luke Marzec

Luke Marzec

Luke Marzec jeszcze sporo namiesza. W jego żyłach płynie muzyka, która została doceniona przez światową sieciówkę. Poznajcie jego historię. 

Luke Marzec studiował filozofię na Uniwersytecie w Yorku. Jest polsko-brytyjskim multiinstrumentalistą i wokalistą. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał już od najmłodszych lat. Kiedy miał zaledwie pięć lat, napisał na szkolny koncert kolędę. Gdy dorósł, jego kariera nabrała tempa.

Kim jest Luke Marzec?

Zanim jednak został muzykiem, musiał zapracować na swoje marzenia. W tym celu zatrudnił się w pizzerii, w której pracował za minimalną stawkę. Zarobione pieniądze przeznaczył na nagranie swojego pierwszego mini albumu pt. Chances. Nie był to jednak typowy proces, znany większości artystów. Ze względu na ograniczony budżet miał do dyspozycji okrojoną wersję oprogramowania do nagrywania. Dzięki tym ograniczeniom wpadł na pomysł, aby stworzyć surowe, minimalistyczne i eksperymentalne brzmienie.

Muzyk tworzy w niecodziennych warunkach. Mieszka bowiem na ciasnej łódce. W wywiadzie dla portalu Square Mile wyznał, skąd taki pomysł:

To nie ja wybrałem życie na wąskiej łodzi, to ona wybrała mnie. Ale tak na poważnie, to mój najlepszy przyjaciel był jej właścicielem i kilka wiosen temu przeniosłem się z nim, a potem on wyjechał do pracy w Afryce, więc teraz ja w niej mieszkam. Jestem tam sam od roku i uwielbiam to. Mogę siedzieć w ciszy i grać w pasjansa.

Nie obyło się jednak bez nieoczekiwanych zwrotów akcji. Łódź w pewnym momencie zaczęła gnić, dlatego artysta musiał poświęcić kilka miesięcy, by ją naprawić.

Luke Marzec ma polskie korzenie

Luke od dzieciństwa był wychowywany artystycznie. Jego tata przygotowywał scenografię, a później zajmował się teatrem przemysłowym.

Projektował naprawdę duże wydarzenia np. ceremonie po rozdaniu nagród. W zasadzie w późnych latach dziewięćdziesiątych firmy wydawały setki tysięcy na tego typu przyjęcia – wyznał w wywiadzie dla Square Mile.

Marzec ma polskie korzenie. Jego mama urodziła się w Gdańsku:

Moja mama pochodzi z komunistycznej Polski, z Gdańska. Nigdy nie miała szansy na bycie artystką, ale chciałaby. Siedziała na moich lekcjach i szybko łapała, co się dzieje. Ma w sobie zaszczepioną ciężką pracę.

Luke Marzec – piosenki Polaka na playliście Zara Home

Luke Marzec został wyróżniony przez światową sieciówkę. Zara Home stworzyła playlistę w serwisie Spotify, na której umieściła utwór muzyka pt. Satruday Went by Too Fast. Oznacza to, że piosenka puszczana jest w sklepach na całym świecie. Można ją usłyszeć także podczas zakupów w butikach Zary. Niewątpliwie jest to wielkie osiągnięcie.

Posłuchajcie twórczości artysty. Podoba wam się?


Luke Marzec | fot. Spotify

Luke Marzec | fot. Spotify

Luke Marzec | fot. Spotify

Luke Marzec | fot. Spotify

Luke Marzec | fot. YouTube

Luke Marzec | fot. YouTube

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×