Szukaj

Łukasz Szumowski ma koronawirusa! Nie jest jedynym zarażonym w swojej rodzinie

Łukasz Szumowski ma koronawirusa

Łukasz Szumowski ma koronawirusa

Łukasz Szumowski ma koronawirusa — podaje Onet.pl. Portal donosi, że COVID-19 potwierdzono też u innych członków rodziny ministra. Co wiadomo na ten temat?

Łukasz Szumowski był ministrem zdrowia. Gdy do Polski dotarła epidemia koronawirusa, doradzał premierowi, zabierał głos w wywiadach, pojawiał się na konferencjach prasowych, w których trakcie informował o sytuacji w kraju. Polityk postanowił jednak zrezygnować ze swojej funkcji:

Składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia. Nigdzie jednak nie znikam, pozostaję posłem, chciałbym również wrócić do zawodu – ogłosił minister zdrowia Łukasz Szumowski na jednej z konferencji prasowej.

Chociaż Szumowski wycofał się z pracy w ministerstwie, kolorowa prasa nadal interesowała się jego życiem. Nie tak dawno jeden z tabloidów donosił o wakacjach, które spędzał na luksusowym jachcie w Hiszpanii. Nie odpoczywał z rodziną, a ze znajomymi, o czym pisaliśmy tutaj.

Łukasz Szumowski ma koronawirusa

Szumowski znów zainteresował prasę. Jak podaje Onet.pl, były minister zdrowia ma koronawirusa. Nie zaraził się jednak na wakacjach — gdy wrócił do Polski, wykonał testy, które dały wynik negatywny. Portal donosi, że „do zakażenia doszło w kraju”. Podobno COVID-19 stwierdzono u członków rodziny polityka.

Na ten moment sprawy nie komentuje Ministerstwo Zdrowia. Rzecznik prasowy, poproszony o odniesienie się do tych wiadomości, nie chce udzielić odpowiedzi:

 Szumowski jest osobą prywatną, proszę kierować do niego pytania — cytuje jego wypowiedź Onet.pl.

Bardziej rozmowny jest sam zainteresowany, który potwierdził doniesienia portalu dziennikarzowi RMF FM. Powiedział, że nie wie, gdzie mógł się zarazić koronawirusem. Obecność SARS-CoV-2 testy wykazały także u kilku członków jego najbliższej rodziny, ale — jak zaznaczył — nie u wszystkich.

Ministrowi życzymy dużo zdrowia!


Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski fot. AKPA

scena z: Zofia Romaszewska, Łukasz Szumowski, Jerzy Kwieciński, SK:, , fot. AKPA/AKPA

Minister Zdrowia Łukasz SzumowskiSK:, , fot. AKPA/AKPA

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski SK:, , fot. AKPA/AKPA

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×