Dziennikarz TVP w ciężkim stanie w szpitalu. Urlop 31-latka zakończył się tragedią. Rodzina ma pretensje do lekarzy

Łukasz Owsiany

Łukasz Owsiany

Jeden z dziennikarzy TVP walczy o zdrowie w szpitalu. Jego stan jest bardzo ciężki. Rodzina 31-latka ma pretensje do lekarzy za opieszałą reakcję. Co się stało?

Telewizja Polska to najstarszy z nadawców w Polsce. Swoją karierę na antenie TVP zaczynało wielu znakomitych dziennikarzy, którzy szybko zyskali nie tylko uznanie widzów, ale też sporą popularność. Fani zaczęli się interesować nie tylko ich karierą, ale też życiem prywatnym. Niestety jeden z pracowników stacji doznał poważnych komplikacji zdrowotnych, a fani drżą o jego zdrowie.

Do mediów przedostały się przykre informacje na temat stanu zdrowia 31-letniego dziennikarza, który od lat współpracuje z TVP. Niestety rokowania nie są dobre, a rodzina ma pretensje do lekarzy o zbyt wolną reakcję. Wszystko wydarzyło się podczas wakacji nad morzem.

Dziennikarz TVP doznał udaru nad morzem. W jakim jest stanie?

Wrocławski oddział Gazety Wyborczej poinformował, że kilka dni temu w szpitalu znalazł się Łukasz Owsiany, który współpracuje z oddziałem TVP w tamtym mieście. Mężczyzna przebywał na zasłużonym urlopie nad morzem, gdzie towarzyszyła mu ukochana. Tam nagle doznał silnego bólu głowy, a gdy stracił przytomność jego dziewczyna Zofia natychmiast wezwała pogotowie. Karetka zjawiła się na miejscu jednak dopiero po 20 minutach od zgłoszenia.

Naszym zdaniem tam właśnie zlekceważono objawy wskazujące na udar mózgu i przez kilka godzin nie postawiono właściwiej diagnozy. Przyjęli Łukasza i po pierwszych badaniach zostawili na obserwacji. Czuwałam przy nim, obudził się nad ranem i prosił o pomoc -mówi Zofia w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

To, że Łukasz dostał udaru rozpoznano dopiero po kilku godzinach jego pobytu na SOR w Koszalinie. Niestety teraz przebywa on w śpiączce, a rokowania są trudne. Rodzina dziennikarza zarzuca opieszałość szpitalowi, który zbyt późno wezwał neurologa i podjął decyzję o transporcie chorego na specjalistyczny oddział w Szczecinie.

Gdyby transport Łukasza wykonano natychmiastowo na oddział neurologiczny w Szczecinie, to dzisiaj nasze prognozy i oczekiwania byłyby zupełnie inne. To jest to coś, czego nie mogę zrozumieć i z czym nie mogę się pogodzić – mówi siostra 31-latka.

Rodzina ma w planach dochodzenie sprawiedliwości przed odpowiednimi organami. Miejmy nadzieję, że młodemu dziennikarzowi uda się wrócić do zdrowia i odzyska pełnię sił. Jak na razie jego stan określany jest jako ciężki. Poniżej wywiad z bliskimi dziennikarza, którzy tłumaczą całą sytuację.

Pomoc dla Łukasza

9 dni temu nasz kolega Łukasz Owsiany podczas wakacji nad morzem doznał udaru mózgu, pozostaje nieprzytomny w szczecińskim szpitalu. Przed nim kosztowna neurorehabilitacja. Bardzo chcemy, żeby Łukasz wrócił do nas, dlatego dziś razem z jego rodziną prosimy o pomoc.Pieniądze można wpłacać poprzez portal zrzutka.pl:https://zrzutka.pl/pomagamlukaszowiOraz na specjalne subkonto DFROZ:Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony ZdrowiaBank Pekao S.A. I Oddział Wrocław45 1240 1994 1111 0000 2495 6839z dopiskiem: darowizna na cele ochrony zdrowia – DZIENNIKARZ.https://wroclaw.tvp.pl/61726280/dziennikarz-tvp3-wroclaw-w-ciezkim-stanie-po-udarze-mozgu-rodzina-prosi-o-pomoc

Posted by FAKTY TVP3 Wrocław on Monday, August 8, 2022


h,h,jl,ljlk
bmkhmkjjl,kllk
m,m,,j,kk

Komentarze

 • Gość pisze:

  W hiszpanii jest specjalny system stroke alert. Sa helikoptery kore lataja po pacjentow. 97% z nich trafia do azpitala w kilkanascie minut. Mamy najgorsza mozliwa opieke.a nawetjej brak. To prowizorka. Jesli jest jakikolwiek z objawow udaru chocby nelkotliwa mowa. Lekki paraliz twarzy to leci po ciebie helkkopter.

 • Gość pisze:

  Boze, opiekuj sie nim

 • Gość 2 pisze:

  kazdy tak trafia i nawet po godzinie, ale place podatki, ciezko pracuje i podobno sluzba zdrowia za tego rzadu czyni cuda ,takze zycze zdrowia i cudu

 • Gośćgosc pisze:

  kazdy tak trafia i nawet po godzinie, ale place podatki, ciezko pracuje i podobno sluzba zdrowia za tego rzadu czyni cuda ,takze zycze zdrowia i cudu

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×