Łukasz Jakóbiak kończy ze swoim show „20m2”. Powodem coming out

Łukasz Jakóbiak

Łukasz Jakóbiak

Łukasz Jakóbiak kończy z programem 20m2. W social mediach opowiedział o powodach swojej decyzji. Co na to internauci? 

Łukasz Jakóbiak przez lata zapraszał do swojej kawalerki gwiazdy. Prowadził autorskie show 20m2, które cieszyło się sporą popularnością wśród internautów. Jak wyjawił w jednym z wywiadów, program miał być dla niego sposobem na wyleczenie kompleksów. Dopiero po czasie zrozumiał, że robi niewłaściwie.

Jakóbiak w marcu zaprosił wyjątkowego gościa — samego siebie. W trakcie szczerej rozmowy Łukasz przyznał się do swojej orientacji i zdradził, że jest gejem:

Nigdy jeszcze nie mówiłem, że jestem gejem. To niesamowite, bo nagrałem o tym materiał już trzy razy, ale nie emitowałem go (…). Otaczałem się światem, w którym czytałem, że homoseksualizm jest czymś złym, więc pozwoliłem sobie to ukryć, schować. Ale teraz chcę być wolny, chcę mieć możliwość niekrępowania się, chcę żyć coraz bardziej.

Łukasz Jakóbiak rezygnuje z 20m2. Jak tłumaczy decyzję?

Jakubiak kończy z autorskim programem po ośmiu latach, o czym poinformował w mediach społecznościowych. Decyzję, by zakończyć show, podjął w momencie, gdy przyznał się do orientacji, co podkreśla w nowym poście na Instagramie:

Już od dłuższego czasu zastanawiałem się nad zakończeniem 20m2, ale dopiero zdarzenia z 21 marca, pomogły mi w podjęciu decyzji. Doświadczyłem tego dnia najwspanialszego jak do tej pory uczucia spokoju. Poczułem najgłębsze, a przede wszystkim bardzo klarowne uczucie miłości. Spotkałem wtedy najprawdziwszego siebie i usłyszałem, że będę się realizować przez tworzenie przestrzeni, w której inni również będą mogli poczuć miłość.

View this post on Instagram

Kochani! Pragnę podziękować Wam z całych sił za wspólnie przeżyty, piękny czas. Ponad 8 lat programu, gości, zdarzeń, komentarzy, ale przede wszystkim odkrywania siebie. Już od dłuższego czasu zastanawiałem się nad zakończeniem 20m2, ale dopiero zdarzenia z 21 marca, pomogły mi w podjęciu decyzji. Doświadczyłem tego dnia najwspanialszego jak do tej pory, uczucia spokoju. Poczułem najgłębsze, a przede wszystkim bardzo klarowne uczucie miłości. Spotkałem wtedy najprawdziwszego siebie i usłyszałem, że będę się realizować przez tworzenie przestrzeni, w której inni również będą mogli poczuć miłość. Jest to również jeden z powodów, dla których zakończyłem realizację swojego programu. To najpiękniejszy stan, w jakim byłem. To jak powrót do domu. To jak przytulenie się do kogoś bliskiego i poczucie się bezpiecznie. W tym stanie nie martwisz się o przyszłość, ufasz, że wszystko jest (i będzie) dobrze. W tym stanie nie rozpamiętujesz przeszłości. Tutaj muzyka smakuje intensywniej. Wszystko jest piękniejsze. Otrzymujesz życia jakby więcej, a życie jest to samo, tylko Ty się zmieniasz. Chciałbym zabrać w to miejsce tak dużo osób, jak to tylko będzie możliwe. W związku z tym przenoszę całą swoją aktywność na autorskie warsztaty „Święty Spokój”, na chwilę obecną online, a ich początek już 24 sierpnia. Jeżeli rezonuje z Tobą to co napisałem, zapisz się na warsztaty na jakobiakvod.pl. Nie będę niczego uczył. Nie jestem nauczycielem. Będę jedynie stwarzał odpowiednie warunki, prowadził Was do ciszy, odpoczynku od myśli. Będziemy rozmawiali i będę pozwalał sobie być w tej przestrzeni razem z Wami. Bycie tam uzdrawia. Rozluźnia napięcia i obawy. Pokażę Ci jak to jest być sobą. Wystarczy, że jesteś. Na zakończenie programu przygotowałem dla Was też 3 przepiękne, ostatnie już, wywiady. Zobaczyć je możecie już teraz na jakobiakvod.pl. Każda z tych rozmów pozwala poczuć się lepiej. Kontemplacja nad tym o czym mówią goście, może uwolnić nas od utożsamiania się ze zmartwieniami tak, aby poczuć święty spokój. Koniecznie dajcie znać jak je zobaczycie! Oficjalne pożegnanie opublikowałem właśnie na YT! Link w bio! Dziękuję Wam bardzo, czas iść dalej, czas na więcej jasności! Ł.

A post shared by Łukasz Jakóbiak (@20m2) on

Wreszcie poczuł się bezpiecznie:

To najpiękniejszy stan, w jakim byłem. To jak powrót do domu. To jak przytulenie się do kogoś bliskiego i poczucie się bezpiecznie. W tym stanie nie martwisz się o przyszłość, ufasz, że wszystko jest (i będzie) dobrze. W tym stanie nie rozpamiętujesz przeszłości

Łukasz Jakóbiak ma już plan na siebie. Chce skupić się na coachingu i w pełni się mu poświęcić:

Chciałbym zabrać w to miejsce tak dużo osób, jak to tylko będzie możliwe. W związku z tym przenoszę całą swoją aktywność na autorskie warsztaty Święty Spokój.

Internauci w komentarzach wspierają Łukasza:

  • Gratuluję Ci, że odkryłeś w sobie coś, co mamy najcenniejszego — siebie. Idź tą drogą, bo zdecydowanie do twarzy Ci z tym.
  • Powodzenia Łukasz. Jesteś wielkim człowiekiem. Trzymaj się!
  • Nie mogło być inaczej. Dziękuję za ogrom inspiracji! Powodzenia.

Redakcja Jastrząb Post przyłącza się do wpisów, trzymając kciuki za realizację planów Jakóbiaka.


Łukasz Jakóbiak kończy z programem 20m2

Łukasz Jakóbiak kończy z programem 20m2

Łukasz Jakóbiak kończy z programem 20m2. Komentuje swoją decyzję

Łukasz Jakóbiak kończy z programem 20m2. Komentuje swoją decyzję

Łukasz Jakóbiak kończy z programem 20m2. Komentuje swoją decyzję

Łukasz Jakóbiak kończy z programem 20m2. Komentuje swoją decyzję

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×