Szukaj

TVP nie planuje pokazać Olgi Tokarczuk odbierającej Nobla? Jacek Kurski komentuje

Czy TVP pokaże wręczenie Nagrody Nobla?

Czy TVP pokaże wręczenie Nagrody Nobla?

Olga Tokarczuk już we wtorek 10 grudnia odbierze Literacką Nagrodę Nobla. Czy niepokojące informacje o tym, że nie będzie można obejrzeć relacji na żywo w TVP okażą się prawdą? Prezes Jacek Kurski stanowczo odpowiada.

Olga Tokarczuk, w czwartek, 10 października została laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. To druga Polka, a pierwsza prozaiczka, która otrzymała tę nagrodę. W tej samej kategorii wcześniej została uhonorowana jedynie Wisława Szymborska.

O tym, że została laureatką tej prestiżowej nagrody, Tokarczuk dowiedziała się będąc w samochodzie na niemieckiej autostradzie. Kiedy została jej przekazana ta radosna wiadomość, musiała znaleźć parking, by nieco opanować emocje.

Ja mam ciekawe życie i zawsze różne dobre i złe informacje zaskakują mnie w dziwnych okolicznościach. Tym razem zostałam złapana przez Nagrodę Nobla na autostradzie w Niemczech. Musieliśmy szukać parkingu, żeby ułożyć sobie to wszystko w głowie i żeby w ogóle dotarło do mnie to, co się stało – opowiadała świeżo upieczona noblistka w rozmowie z Katarzyną Sobiechowską-Szuchtą dla RMF FM. 

Czy TVP pokaże uroczystość wręczenia literackiego Nobla Oldze Tokarczuk?

We wtorek, 10 grudnia w Sztokholmie odbędzie się uroczystość wręczenia Literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk. Uroczystość ma się rozpocząć o godzinie 16:30 w sztokholmskiej filharmonii. Okazało się, że w programie TVP nie ma żadnej informacji o transmisji uroczystości. Redakcja Newsweeka przyjrzała się rozkładowi i wysnuła taki właśnie wniosek. W godzinach jej trwania, zaplanowane są seriale i teleturniej.

W związku z tym czasopismo wystosowało petycję do prezesa TVP, Rady Mediów Narodowych i KRRiT w sprawie udostępnienia transmisji. Prezes Jacek Kurski jednak zdecydowanie zaprzecza tym informacjom. Telewizja Polska pokaże na żywo wręczenie Nobla polskiej pisarce. Gdzie będzie można obejrzeć relację?

TVP Info +relacje w serwisach informacyjnych na głównych antenach – poinformował Fakt prezes TVP Jacek Kurski.

Olga Tokarczuk nie raz naraziła się obecnej władzy swoimi wyrazistymi poglądami. Przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi sugerowała, by głosować za demokracją.

Okazuje się, że niepokój był niepotrzebny i wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć ten wspaniały moment w historii polskiej literatury.

Zobacz: Olga Tokarczuk zabrała głos tuż po tym jak uhonorowano ją literackim Noblem. To wystąpienie przejdzie do historii [WIDEO]


Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×